V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Žena a labuť v nouzi

BŘECLAV (21.1.2020) – V uplynulých dnech překvapila strážníky telefonická žádost ženy o okamžitý převoz „na záchytku“. Vysvětlení, že o tom rozhoduje pouze lékař, nehodlala akceptovat a jala se vyhrožovat, „že si něco udělá“. Strážníci okamžitě zalarmovali i hlídku PČR a vyjeli. Na udané adrese se však nenacházela a navíc tam dotyčnou nikdo neznal. Lustrací bylo zjištěno, že se nějaký čas zdržovala i v jiné části města, ale ani tam nebyla k nalezení. Žena se však opět ozvala. Se stejnými výhrůžkami a prý na stejné adrese, kde už ji hlídky marně hledaly. Přestože se na udaném místě opět nenacházela, strážníci ji přece jen našli. Byla pod vlivem alkoholu, v nedobrém zdravotním stavu a neustále vyhrožovala sebepoškozením. Přivolaná záchranka ženu převezla ihned do nemocnice.

O pár hodin později vyjeli strážníci k řece Dyji. Na břehu se měla nacházet zraněná labuť, na kterou upozornil všímavý občan. Hlídka zjistila, že zraněná naštěstí nebyla, bohužel však uvízla v rybářském vlasci. Čím více se z něj pokoušela dostat, tím více se do něj zamotávala. Strážníci zvíře ihned vysvobodili a vypustili do řeky.

L. Rigó

zobrazit více

Kamerový systém opět v hlavní roli

BŘECLAV (17.1.2020) – Další dva parádní kousky si připsali na svůj vrub operátoři břeclavského kamerového systému. V úterý v jedné z bočních ulic nedaleko hlavní pošty došlo v důsledku dopravní nehody k poškození rozvodné datové skříně patřící společnosti poskytující internetové služby. Náhodný svědek hlídce vozidlo popsal a uvedl i časové údaje, které operátor vyhodnotil. Díky místní znalosti už pro něj nebyl problém správně vytipovat jak příjezdovou, tak i odjezdovou trasu vozidla od místa dopravní nehody. Přestože uvedené místo kamery nezabírají, vozidlo zpětně dohledal na ostatních kamerových záznamech, sestavil časovou osou jízdy a zadokumentoval jej i s poškozením vozidla, které odpovídalo způsobu dopravní nehody. Potřebné informace k ustanovení pachatele tak mohly být ihned postoupeny PČR. Těstě po půlnoci o pár dní dříve si operátor také všiml skupiny osob, která odpovídala popisu podezřelých ze sériové trestné činnosti. Ihned zalarmoval hlídky jak městské tak státní policie, aby mohlo být zabráněno v další trestné činnosti.

L. Rigó

 

257993 1

zobrazit více

Seniorky, kolaps a muž na kolejích

BŘECLAV (14.1.2020) – V uplynulých dnech strážníci opět pomáhali několika potřebným. Zcela výjimečné bylo to, že ani v jedné z událostí nešlo o alkohol. V rozmezí několika málo hodin byly hned dvě seniorky nuceny použít nouzové tlačítko alarmu na svých S.O.S. hodinkách. Obě doma upadly a nebyly schopny se bez pomoci postavit. Díky generálnímu klíči u nich byli strážníci do několika minut. Naštěstí se ani jedna z nich při pádu nezranila, a proto stačila pouze pomoc strážníků. Nebylo tak třeba alarmovat i záchranáře. Pomoc potřeboval i muž, který v pátek večer náhle zkolaboval a byl přímo ohrožen na životě. Strážníci ho spolu s hasiči oživovali do příjezdu záchranky. Neméně dramatická byla i poslední událost. Na další volání o pomoc vyjeli strážníci k rybníku za město. Oznamovatel nalezl v kolejišti zraněného muže, který vyhrožoval, že zde skoncuje se životem. Ještě před příjezdem hlídky se oznamovateli podařilo muže z dosahu kolejí dostat, ale ten měl neustále snahu se do kolejiště vracet, a tak mu v tom strážníci byli nuceni bránit. Na místo byla přivolána záchranka, která muže ihned převezla do nemocnice.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci pokračují v kontrolách osob bez domova

BŘECLAV (8.1.2020) –Pár posledních nocí klesala rtuť teploměru pod nulu, a tak se strážníci opět vypravili do lokalit, kde přebývají osoby bez domova. Spolu se sociálními pracovnicemi zkontrolovali jejich zdravotní stav a zároveň jim poskytli informace ohledně možnosti ubytování či řešení jejich momentální situace.

L. Rigó

81445060 1734553260015316 8050081954789326848 n

82791279 2630758090489752 4528775518773837824 n

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (7.12.2020) – V místní části Stará Břeclav jsou už nějaký čas zavedeny tzv. ochranné jízdní pruhy pro cyklisty, na kterých je podle zákona o provozu na pozemních komunikacích zakázáno zastavení a stání. Vzhledem k stížnostem (konkrétně se jedná o ulici G. Šimka) budou strážníci městské policie společně s příslušníky DI PČR toto nedovolené zastavení a stání řešit jako přestupek. Navíc uvedená komunikace rozměrově nesplňuje podmínky pro možné stání (volné 3 m pro každý směr jízdy).

(mp)

Výstřižek

zobrazit více

Koledník

BŘECLAV (3.1.2020) – Že by alespoň vánoční svátky měly probíhat v klidu a míru nevzali v potaz dva výtečníci, které právě mezi svátky zaměřil operátor kamerového systému v ulici Nádražní. A to zrovna ve chvíli, kdy jeden „ručně“ domlouval druhému. Operátor na povedenou dvojici upozornil strážníky, kteří díky místní znalosti věděli, s kým budou mít tu čest. O hodinu dříve totiž už jednomu z nich domlouvali (ústně:o) na sídlišti Na Valtické, kde měl obtěžovat kolemjdoucí. Posíleni alkoholem však byli oba. Hlídce nadýchali po dvou promile. Zda si dotyčný „výslužku vykoledoval“ právem, nám nepřísluší soudit. Své chování však budou vysvětlovat ve správním řízení. 

videozáznam

L. Rigó

bitkaobr

zobrazit více

Silvestr, plavec a chlupáč v nouzi

BŘECLAV (2.1.2020) – Se starým rokem jsme se definitivně rozloučili a do toho nového vám milí čtenáři za sebe i mé kolegy přeji to, co člověk potřebuje nejvíc - zdraví, štěstí, lásku, pohodu a klid.

Silvestrovské oslavy v Břeclavi proběhly opět ve znamení bujarých oslav spojených s odpalováním pyrotechniky a alkoholem. Strážníci však naštěstí žádné vážnější incidenty nemuseli řešit. Přesto se nenudili. Ještě před půlnocí vyjeli na pomoc mladistvému, který chtěl do potoka vyprázdnit část zkonzumovaného alkoholu, co už prošel traktem. Bohužel však neodhadl vzdálenost. Hlídka jej vytáhla za pomoci lana, sice nezraněného, ale řádně mokrého a promrzlého. A nebyl jediný, který by bez pomoci dopadl všelijak. Náhodný kolemjdoucí nalezl psa uvězněného v hluboké jámě. Přestože byl chlupáč relativně v pořádku, samota spolu s několikadenním půstem pro něj jistě byla velmi stresující. Oznamovatel ihned zalarmoval strážníky a ti pak kontaktovali majitele, který už mazlíka několik dnů postrádal.

L. Rigó

256127 3

zobrazit více

Vandal

BŘECLAV (19.12.2019) – Parádní kousek si na vrub připsal operátor kamerového systému, kterému se během pár okamžiků podařilo dohledat pachatele podezřelého z trestného činu. Událost se stala v neděli večer, kdy strážníci přijali oznámení o řádění vandala v místní části Poštorná, který poničil sousoší v křižovatce Osvobození, Hraniční a J. Skácela. Hlídky MP i PČR byly na místě do několika minut. Ihned provedly kontrolu nejbližšího okolí, ale bez výsledku. Autora díla zkázy se však podařilo dohledat operátorovi, který ihned informoval hlídky a díky jejich místní znalosti, tak mohl být pachatel ustanoven zadržen.

L. Rigó

254678 3

zobrazit více

Otužilci

BŘECLAV (17.12.2019) – Uplynulé dny lépe řečeno noci, nebyly o nic klidnější. V rozmezí pár hodin strážníci pomáhali na nohy těm, kterým únava způsobená alkoholem už nedovolovala dorazit do cíle na jeden zátah, a proto se museli v mezičase osvěžit spánkem. Až na jednoho nocležníka, co bivakoval v mezipatře paneláku, si všichni ustlali venku, a protože se rtuť teploměru nevyšplhala výš než na nulu, šlo o zdraví. A v jednom případě i o život. V průběhu noci dohlédli na odpočívající oslavou zmožený manželský pár v ulici Jaselská, dalšího unaveného, který usnul na chodníku, kontrolovali u čerpací stanice a vytrvalce, který ulehl u veřejných záchodků, opětovně budili ještě na Bratislavské. Na posledního otužilce vyjeli ke Kančí oboře. Muž ležel ve zledovatělé louži a navíc mimo trasu. Měl štěstí, že si jej vůbec někdo všiml a zalarmoval strážníky. Byl při vědomí, částečně ochromen zimou, ale ve větší míře alkoholem. Hlídce nadýchal tři a půl promile. Louži vyměnil za převozový vůz, který ho dopravil do vyhřáté protialkoholní záchytné stanice.

L. Rigó

zobrazit více

Nahoře bez

BŘECLAV (12.12.2019) - Pořádný rozruch způsobila žena cizí státní příslušnosti, která se v pondělí v jednom z OD svlékla do půl pasu a napadla ochranku. Trpělivost strážníků však pokoušela už od rána. Nejprve ji museli vykázat z nemocnice, kde žádala po zdravotním personálu ošetření a pobyt, ale vzápětí odmítla jakkoliv spolupracovat a následně i z cukrárny. Tam se chovala hlučně a způsobila nepořádek, který i přes opakované výzvy obsluhy odmítala uklidit. Žena se umoudřila až po příjezdu strážníků. Pohár jejich trpělivosti přetekl odpoledne, kdy vyjeli na zavolání zaměstnance ochranky OD. Ten ženu zastihl ve chvíli, kdy se s obnaženou horní polovinou těla a částečně staženými kalhotami prohlížela v kameře, umístěné v prodejně. Na jeho upozornění, že by se měla přiodít, od ní schytal pár dobře mířených kopanců. Vzhledem k jejímu nepředvídatelnému chovaní, hlídka na místo přivolala záchranku pro posouzení její příčetnosti a také PČR, která si ji nakonec převzala pro podezření z trestného činu výtržnictví. Pokud chtěla získat dočasné ubytování, plán vyšel.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci zajistili hledaného

BŘECLAV (10.12.2019) – Vzhledem k nižším teplotám strážníci opět zahájili akci Karel. V brzkých ranních hodinách provedli kontrolu břeclavských lokalit, kde se zdržují osoby bez domova. Zaktualizovali jejich početní i zdravotní stav a samo sebou i místa, kde se bezdomovecká zimoviště nacházejí. V neposlední řadě také zjišťovali, zda se mezi nimi nenachází i osoby, které jsou mimo své obvyklé bydliště z důvodu, že by tam byly snadno k nalezení. Díky tomu strážníkům uvízl v síti muž, po kterém bylo Policií ČR vyhlášeno pátrání. Ta si ho také ihned převzala do své „péče“. Zřejmě tak získal lepší ubytování.

L. Rigó

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ!

BŘECLAV (9.12.2019) – Městská policie Břeclav upozorňuje, že od 1. 1. 2020 dojde k navýšení cen parkovného na parkovištích a v rezidentních zónách. Změnu schválila Rada města Břeclavi dne 02.10.2019 vydáním Nařízení města Břeclavi č. 7/2018, kterým se vymezují oblasti města, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít ke stání silničního motorového vozidla jen za sjednanou cenu. Ceník vejde v platnost 1. 1. 2020 a je vložen na stránky Města Břeclav a MP. K nahlédnutí zde.

zobrazit více

Tři v ráži

BŘECLAV (6.12.2019) – I pro strážníky obecně platí, že neděle patří k těm klidnějším dnům, kdy se toho moc neděje. Ne tak ta minulá. V rozmezí několika málo hodin přijali hned tři oznámení o napadení. Hlavní roli opět sehrál alkohol a přímá úměra. Se stoupajícím promile, rostlo dotyčným i sebevědomí a samo sebou i šířka ramen…

K prvnímu incidentu došlo těsně po půlnoci ve vinárně. Skupina hostů zde řešila nesoulad v názorech s ostatními návštěvníky ne zrovna diplomatickou cestou. Diskusi vynechali a ihned přešli k fyzickým inzultacím. Strážníci také museli „navštívit“ jednu z břeclavských vinoték, kde se jeden z hostů, posílen alkoholem, tak rozvášnil, až jej hlídka musela zpacifikovat. Oběma událostmi už se zbývá PČR. Ke třetí výměně názorů došlo nad ránem v jedné z ulic nedaleko centra. Trojice osob se spor mezi sebou snažila vyřešit nejprve slovně. Vzájemně se přirovnávaly nejen k různým druhům zvířectva, ale i k pohlavním orgánům, ke kterým připojovaly rozmanité přívlastky a velikost. Když slovní zásoba došla, použily berlu a násadu od koštěte...

Proč k souboji došlo, už budou vysvětlovat ve správním řízení.

L. Rigó

zobrazit více

Senioři v nouzi

BŘECLAV (4.12.2019) – V uplynulých dnech absolvovali strážníci hned několik výjezdů k seniorům v nouzi. Jeden z nich provázely velmi dramatické okolnosti. V pondělí večer přijali oznámení vystrašené ženy, která se nemohla dozvonit na sousedku. Klíče byly zevnitř a kromě televize byly slyšet i zvuky připomínající chrápání. Žena však na zvonění či hlasité bouchání na dveře nereagovala. Se zjištěním, že paní občas užívá i léky na spaní, se strážníci nespokojili a pro jistotu zalarmovali hasiče, kteří zpřístupnili byt a následně i posádku ZZS, která si seniorku ihned převzala do péče, protože byla nalezena v bezvědomí…

Strážníci také vyjeli na pomoc ženě, která doma upadla tak nešťastně, že si způsobila zranění. Naštěstí byla při vědomí a mohla si je přivolat S.O.S. hodinkami. Hlídka jí poskytla první pomoc a přivolala záchranku. Hodinkami si strážníky přivolaly i další dvě seniorky. Jednu pro bolesti předali do péče lékařů a druhé jen pomohli vstát po pádu.

L. Rigó

zobrazit více

Výtržník a nocležník

BŘECLAV (29.11.2019) – V uplynulých dnech řešili strážníci výtečníka, který během pár okamžiků stihl bez důvodu napadnout muže a ještě způsobit škodu na vozidle. V ulici J. Palacha hlídka zajistila muže, kterého neznámý agresor udeřil do obličeje a utekl směrem k parku. Útočníka, který byl bez dokladů, zato s dvěma a půl promile, strážníci dostihli nedaleko nádraží. Avšak v tu samou chvíli bylo na linku 156 oznámeno i poškození motorové vozidla v ulici Stromořadní. Než byl povedený ptáček strážníky lapen, bavil se tím, že ve vozovce mezi parkem a nádražím kopal do projíždějících aut a v jednom případě se trefil. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl předán PČR. O pár dnů později zas budili mladíka, na kterého strážníky upozornila kolemjdoucí. Spal „pod širákem“ na chodníku na náměstí T.G.M. Nocležník byl mladistvý a navíc těžce pod vlivem. To dokázala i dechová zkouška. Výsledek? Bez mála dvě promile. Proč ležel na chodníku a neseděl ve školní lavici, už bude zjišťovat Orgán sociální a právní ochrany dítěte.

L. Rigó

zobrazit více

Srnka v plotě

BŘECLAV (27.11.2019) - V pátek odpoledne vyjeli strážníci na pomoc srně. Oznamovatel ji našel zaklíněnou v plotě mezi koupalištěm a areálem TJ Lokomotiva. Hlídce se podařilo srnku vyprostit a zajistit jí veterinární péči.

(ril)

251641 3

zobrazit více

Umělec

BŘECLAV (19.11.2019) – Snad chtěl autor instalací uměleckého díla abstraktního směru něco sdělit. Bohužel pro něj to strážníci vyhodnotili jako ukládání odpadu mimo vyhrazená místa. Svým jednáním se tak kvalifikoval do soutěže Prasák roku. Dobrou zprávou je, že ve většině případů je „autor“ dohledán a strážníky ustanoven. Tak jako v tomto případě. Ve správním řízení hrozí dotyčnému pokuta do výše 50 000 korun.

L. Rigó

250043 1

250043 2

zobrazit více

Seniorka a zase kamery

BŘECLAV (13.11.2019) – Že je s poslední etapou života spjatá i osamělost, není v dnešní době nic neobvyklého. Na „stará kolena“ se nám může stát, že zůstaneme sami a v blízkosti nezůstane nikdo, koho bychom mohli v případě nouze požádat o pomoc. I takový případ řešili strážníci v uplynulém týdnu. U domu na jednom z břeclavských sídlišť se měla pohybovat bezprizorní starší žena. Hlídka okamžitě vyjela na místo. Žena byla velmi krátkozraká, proto lehce dezorientovaná. Bydlela nedaleko v jednom z domů a strážníci ji raději doprovodili až do bytu. Tam zjistili, že čtyřiaosmdesátiletá seniorka je už pár dní jen na suchém pečivu, žije sama a údajně nemá žádné rodinné příslušníky. Hlídka učinila nezbytná opatření ohledně stravy a zajistila součinnost sociálního pracovníka, který seniorce poskytne potřebnou pomoc.

Závěrem něco veselejšího. Teda jak pro koho:o). Na linku 156 bylo nahlášeno ujetí od dopravní nehody. Operátor na záznamu zachyceného „řidiče“ i s registrační značkou vozidla dohledal a získané informace ihned předal strážníkům. Ti informovali dopravní hlídku PČR. Dalším úspěchem bylo ustanovení ženy, která v jednom z obchodů způsobila škodu odcizením zboží. Dohledat pachatelku dle popisu byla pro operátora kamerového systému maličkost a díky místní znalosti strážníků byla i ztotožněna. Oba výtečníci tak za své skutky mohou být hnáni k zodpovědnosti.

L.Rigó

zobrazit více

Pěsti, kamery a děti

BŘECLAV (7.11.2019) – Strážníkův víkendový „zápisníček“ byl opět plný událostí. V prvních dvou hrály hlavní roli pěsti a kamerový systém. V té další alkohol. V sobotu v brzkých ranních hodinách zaznamenal operátor kamerového systému pěstní potyčku dvou mužů před jedním z barů na sídlišti Na Valtické. Útočník samozřejmě na hlídku nečekal, ale v titulcích na konci „filmu“ uveden bude. Napadenému hlídka poskytla první pomoc a přivolala záchranku. Na událost stejného charakteru vyjeli strážníci i v neděli po obědě do jednoho z břeclavských OD. Zatímco ochranka volala na tísňovou linku, agresor vzal nohy na ramena. Pro operátora však nebyl problém pachatele podle popisu dohledat a sledovat do doby, než si ho hlídka "odchytla". Mezi těmito událostmi řešili strážníci i stížnost na hlučnou skupinu nacházející se nedaleko OD v místní části Poštorná. Nemilým překvapením (nejen pro strážníky) bylo zjištění, že skupina složena z jednoho mladistvého a zbytku nezletilých, hlučná opravdu byla a někteří z ní navíc i „požili“. Pozitivní dechová zkouška nenechala nikoho na pochybách. Děti hlídka předala zákonným zástupcům a případ byl oznámen Orgánu sociální a právní ochrany dítěte.

L. Rigó

zobrazit více

Odpadlíci, labuť a dušičky

BŘECLAV (1.11.2019) – Uplynulé dny byly až na jednu výjimku opět věnovány účastníkům alkoholické soutěže „Když ne vítězství i remíza dobrá“. Jednoho, co téměř remízoval, probrali až strážníci. Sice se snažil v mezičase osvěžit spánkem, ale obsluhou byl probuzen a vyhoštěn. Záhy ho opět zmohla únava a vysílen, padl na znak. Nadýchal téměř 4,5 promile. Pro jistotu byl přivolán lékař. Dalšího účastníka musela hlídka v půl třetí ráno navigovat do správného vchodu a pak už to šlo ráz na ráz. Odpadlíka, kterému remíza nestačila, odklízeli z vozovky. I pro něj musela přijet záchranka, nebyl schopen dýchnout, natož vstát. Dalšího budili na rampě OD, jiného vyprovázeli z parkoviště. Navíc oba za bílého dne. A u zvířátek ještě zůstaneme. V sobotu se vydala na kontrolu hustoty městského provozu labuť. V ranní mlze si to šlapala silnicí v ulici Sovadinova. Strážníky byla upozorněna:o) na dodržování bezpečnosti silničního provozu a po chvíli přemlouvání se vrátila do svého plovacího pruhu v řece Dyji. A upozornění na konec. Vzhledem k nadcházejícím „Dušičkám“ apelujeme na návštěvníky hřbitovů, aby měli své věci neustále pod kontrolou. Peněženky a mobilní telefony si schovejte při sobě a nezapomeňte si cennější výzdobu zadokumentovat. Strážníci budou kontrolovat hřbitovy, obřadní místnosti a přilehlá parkoviště v denních i nočních hodinách.

L. Rigó

20191026 084027 K006

20191026 084356 K006

zobrazit více

PODĚKOVAT NENÍ SLABOST

Strážníci Městské policie Břeclav se připojili k celosvětovému svátku Dne válečných veteránů

11. listopad 1918, 11.00 hodin. Toto datum je považováno za konec 1. světové války. 11. listopadu si připomeneme Den válečných veteránů. Připnutím květu vlčího máku můžeme vyjádřit úctu lidem, kteří bojovali za svobodu za první a druhé světové války nebo vojákům působícím v zahraničních vojenských misích. Tak učinili i břeclavští strážníci. Vlčím mákem „vyzdobili“ svá služební vozidla, jako projev úcty a vyjádření díků všem, kteří za svobodu položili vlastní život.

(mp)

auta mák

zobrazit více

Bezpečně v dopravě

BŘECLAV (23.10.2019) – Za podpory Města Břeclav, Zdravého města a BESIPu proběhla koncem září před domem kultury preventivní akce Bezpečně v dopravě. Ta byla zaměřena na rizika spojená s hustým městským provozem a připravili ji strážníci MP spolu s policisty ČR. Cílem projektu bylo oživit rizikovým skupinám - dětem, studentům a dospělým (tedy potencionálním chodcům, cyklistům a řidičům), základní pravidla BESIPu. Do akce se zapojily družiny ZŠ Kupkova, 2. stupeň ZŠ Kpt. Jaroše, a Na Valtické, 3. ročníky SPŠ Edvarda Beneše a OA Břeclav, ale i obyvatelé Břeclavi. Děti vyhodnocovaly dopravní situace a středoškoláci si nanečisto vyzkoušeli testy autoškoly. Nejlepší žáci a studenti byli dodatečně odměněni hodnotnými cenami. Odpoledne pak patřilo veřejnosti. Všichni si mohli vyzkoušet simulátory nárazu a otočení vozidla, trenažery BESIP týmu a simulační brýle na drogy a alkohol. Děti jako vždy nejraději okupovaly policejní vozidla a stanoviště s dárečky. Program návštěvníkům také zpestřilo vystoupení taneční skupiny Actiwity DC. Počasí nezklamalo a i přes hojnou účast návštěvníků nikdo neodešel s prázdnou:o)

(ril)

 DSC0638

 DSC0643

 DSC0645

 DSC0647

 DSC0650

zobrazit více

Senioři

BŘECLAV (21.10.2019) – V uplynulých dnech strážníci také vyjížděli i k seniorům v nouzi. A to hned dvakrát během jednoho dne. Brzy z rána volala na linku 156 žena, která měla podezření, že má její sousedka zdravotní potíže a nemůže se k ní dostat. Hlídka byla na místě do několika minut. Situace vypadala dost dramaticky, ale seniorka se strážníky naštěstí začala komunikovat alespoň přes dveře. Náhradní klíč byl sice k dispozici, ale žena byla bohužel zamčená zevnitř. Proto hlídka přivolala hasiče, kteří byt otevřeli a seniorku předali do péče záchranářů. Pár hodin na to vyjeli strážníci pomoci další ženě, která se bez úspěchu snažila zvednout manžela. Ten upadl a nebyl schopen se sám ani s pomocí manželky zvednout. Muži se naštěstí při pádu nic nestalo, takže stačila pouze pomoc strážníků.

L. Rigó

zobrazit více

Cyklista repetent a jednooký řidič

BŘECLAV (15.10.2019) – Přes víkend měli strážníci opět plné ruce práce s experty, kteří nepijí s mírou, ba co víc, troufnou si sednout i za volant. Svým nezodpovědným chováním tak ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. V pátek večer na sebe upoutal pozornost cyklista, kterému se i přes velmi zajímavou sestavu pohybů nedařilo udržet kolo „jen“ v jednom jízdním pruhu vozovky. Strážníkům nadýchal přes dvě a půl promile. V práci prý celý den dodržoval pitný režim (alkoholem) a pak si dal ještě "jedno" na cestu. Neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a ta samá hlídka, pro změnu v jiné ulici, opět narazila na toho samého cyklistu, se stejnou sestavou i výsledným promile. Snad mu správní orgán vysvětlí, za jakých podmínek se leze na kolo. Dalšího hříšníka (tentokrát řidiče vozidla) kontrolovali strážníci v neděli po půlnoci z důvodu nefunkčního světla na vozidle. Hlídka však záhy zjistila, že problém nebudou jen světla. Provedená dechová zkouška řidiči prokázala bez mála jednu promile. Policisté mu za nemalý poplatek pravidla silničního provozu jistě rádi osvěží.

L. Rigó

zobrazit více

Dva pod vlivem

BŘECLAV (11.10.2019) – V sobotu večer vyjeli strážníci na žádost operátora ZZS Jmk. Před jedním z obchodních domů se měl nacházet muž ve špatném zdravotním stavu. Hlídka však nikoho takového nenašla. Neuběhla ani půlhodina a jeli prověřovat nanovo. Tentokrát měli pátrat v okolí zámku. A vypátrali. Muž byl naštěstí bez zranění, avšak ve stavu přiměřeném zkonzumovanému množství alkoholu. Byly mu naměřeny dvě promile. Lámanou češtinou hlídce sdělil, že opravdu potřebuje pomoc….s odvozem domů. No nato mu strážníci důrazně vysvětlili, k jakému účelu je která služba určená. Pánovi přejeme, až bude skutečně v nouzi, aby v ten samý okamžik nevolal a zbytečně neblokoval tísňovou linku jemu podobný, který si plete záchranku s taxíkem. No a dalším zpestřením víkendové noci byl pro břeclavské strážníky výjezd na vlakové nádraží. Tam se měl nacházet zmatený mladík, který tvrdil, že ho někdo honí a on musí utíkat. Hlídka na místě zjistila, že chlapec je nezletilý, pod pervitinem a navíc v pátrání. Strážníci ho předali republikové policii, která mu bude věnovat náležitou pozornost.

L. Rigó

zobrazit více

Projekty na dopravním hřišti pokračují

BŘECLAV (8.10.2019) – V půlce září se na dětském dopravním hřišti vystřídali další třeťáci ze všech břeclavských základních škol. Městská policie ve spolupráci PČR, Města Břeclav a BESIPu, pro ně zopakovala úspěšný projekt Na silnici nejsi sám. V učebně si děti oživily znalosti, které již získaly a zároveň se dověděly něco nového. Také se seznámily s riziky, která jim hrozí při pohybu v silničním provozu. Na hřišti si pak pod dozorem strážníků vyzkoušely teorii v praxi a pro zpestření jsme jim opět připravili stanoviště, kde si vyzkoušely reflexní prvky a procvičily paměť. Letos máme tři rekordmanky, které si zapamatovaly sedmnáct z dvaceti policejních předmětů. Jsou jimi žačky ze ZŠ Slovácká, Na Valtické a Kupkova. Blahopřejeme a ceny opět přivezeme:o)

L. Rigó

 DSC0502

 DSC0531

 DSC0539

 DSC0549

 

 DSC0565

 DSC0600

 

zobrazit více

Dohodováno

BŘECLAV (4.10.2019) – Svatováclavské slavnosti proběhly celkem v poklidu. I když nějaké dozvuky byly…

Právě hodovního hemžení asi využil zloděj, který v sobotu dopoledne odcizil jízdní kolo ze stojanu před domem na jednom z břeclavských sídlišť. Hned jak majitel zjistil, že kolo nemalé hodnoty už nevlastní, krádež nahlásil a dal se do pátrání na vlastní pěst. Úspěšně. Nalezl ho na nástupišti vlakového nádraží. Na krok od něj stál muž, který mu tvrdil, že s kolem nemá nic společného, jen se na něj dívá. To mu ale majitel nespolkl. Ihned upozornil strážníky a ti operátora kamerového systému. Ten ze záznamu zjistil, že muž, který si na nástupišti kolo zálibně prohlížel, je i tím, kdo tam to kolo přivedl. Strážníci muže předali PČR. Bude mít co vysvětlovat.

No a na zakončení hodů asi nebude ráda vzpomínat žena, kterou jeli strážníci v pondělí na poledne prověřit na žádost dispečera ZZS JmK. Měla se nacházet na jedné z autobusových zastávek ve špatném zdravotním stavu. Tam hlídka ženu také nalezla. Sice nezraněnou, zato opilou. Zastávku si spletla s veřejnými záchodky (s okolím se podělila nejen o obsah svého žaludku, ale i močového měchýře), a také se nestyděla strážníky častovat neslušnými výrazy. Snad se bude alespoň trochu stydět, až bude její chování projednávat správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Divoška, IQ a jogín

BŘECLAV (27.9.2019) – Uplynulý víkend byl opět velmi pestrý na události. V sobotu po půlnoci měli strážníci co do činění s divoškou z nádraží. Hned po příjezdu do stanice byla z vlaku ostrahou vyvedena a divočit nepřestala ani po důrazném napomenutí. Kolejiště považovala za zábavní park a na slušné vychování si nevzpomněla a ni po svém odchycení. Všechny okolo častovala velmi zvukomalebnými, avšak neopakovatelnými podstatnými jmény. Uvidíme, jak jí pojede vyřídilka, až se bude její noční cvičení projednávat. V noci ze soboty na neděli se něco, co vzdáleně připomínalo člověka (pouze vzhledem, nikoliv IQ) rozhodlo poupravit fasádu několika odpadkovým košům na trase Poštorná kostel – nám. T.G.M. K jeho smůle je však trasa prošpikována nejen koši, ale i kamerami. V neděli večer si zas operátor MKDS všiml muže ležícího v podezřele nepřirozené poloze na lavičce v parku. Vypadalo to, že se buď odebral do věčných lovišť, nebo nacvičuje nový druh jógy. Po bližším „ohledání“ strážníci zjistili, že muž zde pouze "vytuhnul" po náročném výkonu v některé z občerstvovacích stanic.

L. Rigó

242840 2

242840 6

242840 9

242840 11

242840 13

zobrazit více

Den blbec

BŘECLAV (11.9.2019) – Kdekdo už na vlastní kůži zažil, co to je nemít „svůj den“. Tak jako řidička osobáku, která na něj asi hned tak nezapomene. Druhý den v týdnu začala tím, že způsobila dopravní nehodu. Snad si myslela, že se nepříjemnostem vyhne, nebude-li si jich všímat, nebo to měla jen „na salámu“, zkrátka z místa nehody ujela. Popis vozidla byl dispozici a k její smůle se do hledání zapojili i strážníci. Za pomoci kamerového systému byla erzeta vozidla úspěšně zachycena, no a pak už to byla jen otázka času. Den blbec paní řidičky se chýlil ke svému konci. Strážníci nejen že si jak naschvál informace předali, ale za pár hodin ji i s osobákem, díky své všímavosti, skutečně našli a předali hlídce PČR, která už po ní také toužila. Za komplikace, které jsme svým výkonem služby paní řidičce způsobili, se neomlouváme.

(ril, miš)

zobrazit více

Bude podzim. Všechno zraje, ale něco už spadlo…

BŘECLAV (6.9.2019) – Podzim je za dveřmi, v sadech začne padat ovoce a zvěř se bude připravovat na zimní spánek. Někteří jedinci však uzráli už během uplynulého víkendu. Padali k zemi jak zralé hrušky a bez přípravy se ukládali ke spánku tam, kde zrovna upadli. A tak měli strážníci plno práce se sběrem. Jeden cyklista si opět ustlal přímo ve vozovce. Naštěstí o něj málem zakopl uvědomělý občan, a tak mohl být strážníky probuzen a následně odklizen. Dalších osm „plodů“ v různém stádiu zralosti strážníci budili a odklízeli v místních částech Poštorná, Charvátská a ani střed města nebyl výjimkou. Jeden z nich usnul nedaleko hlavní pošty (asi čekal na balík) a další v parku na lavičce. Ten už prošel i kvasným alkoholovým procesem, poněvadž lavičku, z velké části, pokryl svým genetickým materiálem. V parku ještě zůstaneme. V sobotu odpoledne se jeden už taky pěkně „načatý“ posluchač rozhodl, že probíhající hudební produkce nestojí za nic a jal se to dát svým neopakovatelným hlasitým projevem patřičně najevo. Ruka zákona zasáhla a z parku byl vyveden. A to ještě nebyly hody…

L. Rigó

výpitek

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.