V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Strážníci ztotožnili podezřelého a nalezli odcizené kolo

BŘECLAV (16.11.2018) – Husarský kousek se povedl strážníkům během jedné směny, a dokonce v rozmezí pouhé hodiny. V úterý hned z rána, v jedné z bočních ulic, si hlídka všimla muže, který odpovídal popisu osoby podezřelé z protiprávního jednání, kterého se měla dopustit předchozího dne. V kolonce podezřelý už nemusí být uvedeno „neznámý pachatel“, ale konkrétní osoba. Chvíli nato, za pomoci všímavého občana, nalezli strážníci, na sídlišti před domem, jízdní kolo nemalé hodnoty, které bylo nahlášeno jako odcizené. Majitel kola naštěstí v minulosti využil preventivního programu MPBV a kolo nechal forenzně označit a zavést do systému. Díky tomu, bylo během chvíle zjištěno jméno pravého majitele.

Lenka Rigó

zobrazit více

Další dotace na Asistenty prevence kriminality

Projekt Asistenti prevence kriminality funguje v Břeclavi od roku 2011. Jejich práce je pro městskou policii přínosem. APK totiž rozumí problémům sociálně slabších a do lokalit, které sociálně slabší obývají, se dokáží dobře infiltrovat. Strážníkům jsou proto nápomocní v mnoha případech. Kromě toho také dohlížejí na bezpečné okolí škol a vykonávají další přidružené funkce. Nově město Břeclav získalo na jejich financování dotaci z Evropské unie a z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věci. Tato dotace zajistí financování APK na další 3 roky. Pěti procenty se na projektu podílí břeclavská radnice. Hlavním smyslem celého projektu je zvýšit pocit bezpečí ve městě a nerepresivní činností přispět k zmírnění tzv. pouliční kriminality. Pomocí asistentů dochází k navazování lepší komunikace mezi obyvateli vyloučených lokalit, městem a dalšími subjekty. Projekt je také zaměřen na podporu samotných asistentů, formou vzdělávání a supervize, a na zvýšení jejich kompetencí. Přispívá tak k jejich sociálnímu začleňování.

(mp, dav)

Registrační číslo projektu: CZ.03.260/0.0/0.0/16_052/0009433.

 

 TAB

APK

zobrazit více

Labuť blokovala provoz

BŘECLAV (14.11.2018) - V Břeclavi neblokují provoz jen uzavírky a objížďky. Někdy se o kolonu postará i umanutý pták. V našem případě šlo o labuť, které se v sobotu večer zachtělo noční procházky městem. Vykračovala si po silnici ulicí 17. listopadu a i přes pokročilou noční hodinu, kdy už nebyl tak rušný provoz, způsobila zmatek. Jelikož si tvrdohlavá labuť nedala říct a odmítla silnici dobrovolně opustit, musela být strážníky odchycena. A protože k svátku svatého Martina patří pečeně a ve městě tedy pro ni nebylo dvakrát bezpečno, byla v pořádku vypuštěna až u „Vídeňáku“.

Lenka Rigó

20181110 214732 728 4 K004 Smetanovo nábřeží most J.Fučíka

188090 1

 

zobrazit více

Dívku musela odvézt záchranka

BŘECLAV (13.11.2018) – V pátek ve večerních hodinách proběhl další výjezd městských strážníků na žádost operátora ZZS JmK. Tentokrát vyjeli na kontrolu břeclavského terminálu, kam už také mířil vůz ZZS, jelikož se zde měla nacházet osoba v bezvědomí. Na místě se nacházela mladistvá dívka, která viditelně jevila známky silné podnapilosti, opakovaně zvracela a nebyla schopna komunikace. Hlídka jí zajistila základní ošetření a poté byla záchrankou převezena do břeclavské nemocnice.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážnicí opět poskytovali první pomoc

BŘECLAV (12.11.2018) – V pátek navečer vyjeli strážníci na žádost operátora ZZS JmK. Měli prověřit situaci v jednom z rodinných domů, ke kterému už také mířil vůz ZZS. Hlídku na místě kontaktoval čtyřiašedesátiletý muž, který doma nalezl svou ženu bez známek života. Strážníci ještě za pomoci náhodně procházející zdravotnice, která jim nabídla svou pomoc, začali s okamžitou resuscitací. Na místo byla vyslána i druhá hlídka strážníků, která jim, až do příjezdu záchranky, pomáhala, a také se snažila poskytnout psychickou podporu rodinným příslušníkům.

Lenka Rigó

zobrazit více

Na nástupišti bylo „veselo“

BŘECLAV (8.11.2018) – Dnes v brzkých ranních hodinách byli strážníci přivoláni ostrahou na vlakové nádraží. Po jednom z nástupišť, a dokonce i v kolejišti, měly pobíhat, křičet a házet po sobě odpadky dvě osoby. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže a čtyřiačtyřicetiletou ženu, oba cizí státní příslušnosti. Jestli si takovou zábavou jen krátili čas, či šlo o partnerské neshody, moc komentovat nechtěli. Strážníci oba na místě zklidnili a poučili o dodržování veřejného pořádku. Také dohlédli na to, aby si všechny rozházené odpadky po sobě uklidili.

Lenka Rigó

zobrazit více

Chodil polonahý. Myslel, že je červenec

BŘECLAV (7.11.2018) – Včera po půlnoci měli strážníci co do činění s mužem, který chodil svlečený do půl pasu po jednom z břeclavských sídlišť. Chování muže se nezdálo jedné z obyvatelek, a proto přivolala strážníky. Hlídka muže zastihla před jedním z domů držícího víko nádoby na odpad. Na dotaz strážníků proč je polonahý a co zde dělá, jim jedenapadesátiletý muž tvrdil, že drží holicí strojek, je na Slovensku a že je červenec 1984. Vzhledem k tomu, že byla u muže provedena zkouška na alkohol s negativním výsledkem, byla přivolána ZZS, která podchlazeného muže převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Lenka Rigó

zobrazit více

Zraněnému muži vyjeli na pomoc strážníci i jednotky IZS

BŘECLAV (6.11.2018) - V sobotu dopoledne vyjela hlídka strážníků k muži, u kterého mělo dojít k náhlému zhoršení zdravotního stavu. Že je muž v nouzi oznámili jeho matce sousedé a ta ihned zalarmovala strážníky. Žena se však k synovi do bytu nemohla dostat přes zamčené dveře. Strážníci byli na místě do pěti minut a na místo také přivolali jednotky IZS. Po zpřístupnění bytu byl zraněný třiačtyřicetiletý muž převezen záchrankou do nemocnice.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci častěji kontrolují hřbitovy

BŘECLAV (1.11.2018) - "Dušičky" jsou za dveřmi a tím také vzrostla návštěvnost všech břeclavských hřbitovů. Nastala vhodná doba pro nenechavce všeho druhu, a proto apelujeme na návštěvníky, kteří si přijdou vyzdobit hroby svých zesnulých, aby měli své věci neustále pod kontrolou. Peněženky a mobilní telefony si schovejte při sobě a nezapomeňte si cennější výzdobu zadokumentovat. Strážníci budou kontrolovat hřbitovy, obřadní místnosti a přilehlá parkoviště v denních i nočních hodinách.

Lenka Rigó

zobrazit více

Striptér na lesní cestě

BŘECLAV (30.10.2018) – V neděli odpoledne přijali strážníci oznámení na muže s „holým zadkem“ pohybujícího se na lesní cestě nedaleko autobusové točny. Hlídka muže zastihla ještě na místě, právě když si oblékal kalhoty a nazouval boty. Dvaačtyřicetiletý muž strážníkům tvrdil, že si jen potřeboval nutně odskočit, ale do vysvětlování, proč se vysvlékl i z kalhot a vyzul si k tomu i boty, se mu moc nechtělo. Hlídka muže prolustrovala a vzhledem k tomu, že na místě se ani nenacházely jiné osoby, které by mohlo jeho jednání pohoršovat, byl muž pouze poučen o dodržování veřejného pořádku:o)

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci opět pomáhali lidem v nouzi

BŘECLAV (29.10.2018) – V rozmezí několika málo dnů poskytovali strážníci městské policie první pomoc hned ve dvou případech. Ve čtvrtek dopoledne stiskla nouzové tlačítko na svých S.O.S. hodinkách pětasedmdesátiletá žena, u které došlo k náhlému selhání pohybových funkcí. Zalarmovaní strážníci byli na místě během několika minut a do příjezdu záchranky poskytovali seniorce nezbytnou pomoc. V druhém případě zasahovali strážníci v sobotu večer u dopravní nehody v ulici J. Palacha, při které došlo ke zranění muže. Hlídka, spolu s ostatními, zraněnému opět poskytovala první pomoc do příjezdu záchranky a policie ČR. Nezřídka bývají strážníci městské policie u zkolabovaného nebo zraněného člověka jako první a právě pro tyto případy si každoročně zvyšují svou odbornost stáží na Záchranné zdravotnické službě.

Lenka Rigó

zobrazit více

Hledáme majitele!

BŘECLAV (29.10.2018) - Hledá se majitel přítulné fenečky, nalezené 28. 10. 2018 večer v ulici Železniční. Na sobě měla obojek a byla přivázána modrým vodítkem k plotu. Fenka je v dobré kondici.

(ril)

185433 2

185433 3

zobrazit více

Uhasil žízeň a „ustlal“ si v čekárně

BŘECLAV (25.10.2018) – Včera večer měli břeclavští strážníci co do činění s neodbytným, žíznivým, sedmatřicetiletým mužem. Nejprve hlídka vyjela na oznámení do jedné z restaurací nedaleko parku, kde se tento muž dožadoval alkoholu, který mu však obsluha odmítla prodat. Muž sice místo dobrovolně opustil, ale nenapadlo ho nic lepšího, než se uložit ke spánku v nádražním vestibulu. Tentokráte ale stihl zmizet ještě před opětovným příjezdem hlídky. Už to vypadalo, že si muž dal říct, ale opak byl pravdou. Před půlnocí byla hlídka přivolána ostrahou do nádražní čekárny, kde se muž „ubytoval“ a jak strážníci vzápětí zjistili, tak i konečně uhasil žízeň. Dechová zkouška s výsledkem bez mála dvě a půl promile mluvila za vše. Případ bude postoupen do správního řízení, kde muži hrozí pokuta až do výše 20 000 korun.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci zadrželi hledaného muže

BŘECLAV (24.10.2018) – V pondělí večer upoutal pozornost operátora kamerového systému muž lezoucí po kolenou v městském parku. Vzápětí strážníci na muže přijali i oznámení od náhodného občana, který se mu snažil pomoci. Ten ale jeho i zdravotnickou pomoc odmítl. Po příjezdu na místo strážníci muže zastihli sedícího na lavičce. Tvrdil, že má jen malé problémy s kyčlí a zdravotní péči v žádném případě nepotřebuje. Lustrací pak hlídka zjistila, proč se muž tak vehementně brání jakékoliv pomoci. Jednalo se totiž o hledaného pětapadesátiletého cizího státního příslušníka. Proto byl muž předán do rukou PČR.

Lenka Rigó

zobrazit více

Senioři potřebovali pomoc strážníků

BŘECLAV (17.10.2018) – V neděli večer se ocitla v nouzi dvaasedmdesátiletá žena, která doma upadla a nebyla schopna se sama bez pomoci postavit. Strážníci byli u seniorky do pěti minut. Při pádu se ženě naštěstí nic nestalo, proto lékařské ošetření nebylo třeba. K dalšímu signálu z S.O.S. hodinek vyjela hlídka strážníků včera večer. O pomoc volala i pětašedesátiletá žena, které se náhle prudce zhoršil zdravotní stav. Hlídka seniorce poskytla první pomoc a ihned přivolala záchranku, která ženu převezla do nemocnice.

Lenka Rigó

zobrazit více

Našel se králík!

AKTUALIZACE - I díky Vám už je ušák doma.

BŘECLAV (16.10.2018) - Dnes dopoledne v ulici Záhumní se našel králík. Čípak je??? Info na MP.

(ril)

183218 2

zobrazit více

Chtěl cigarety a peníze. Když je nedostal, vydával se za policistu a byl agresivní

BŘECLAV (15.10.2018) – Ve středu odpoledne, při kontrolní činnosti, zaznamenali strážníci strkanici mezi dvěma muži před prodejnou potravin v ulici J. Palacha. Konflikt vyprovokoval šestatřicetiletý muž z Břeclavi, který chtěl po kolemjdoucí ženě peníze a cigarety. Té však přispěchal na pomoc přítel a neodbytného pobudu zahnal. Ten se však neúspěchem nenechal odradit a zaměřil se na nedaleko kouřícího devětačtyřicetiletého muže, po kterém chtěl taktéž cigarety. Jelikož opět nepořídil, začal se chovat agresivně, vydával se za policistu a do kouřícího muže strčil a plivl na něj. To už ale napadenému muži přispěchali na pomoc strážníci a výtečníka, který se kromě policisty vydával také za hasiče, rybářskou stráž a samozvaného ochránce zákonů a práv, ihned zpacifikovali. Vzhledem k pozitivní zkoušce na alkohol s výsledkem 2,45 promile a k nevypočitatelnému chování, byl muž převezen na záchytku. Po vystřízlivění tak bude muž vysvětlovat své chování ve správním řízení.

Lenka Rigó

zobrazit více

Nepoučitelný řidič skútru

BŘECLAV (11.10.2018) – Ve čtvrtek večer zjistil operátor kamerového systému, že muž, který právě vyšel z restaurace, nasedl na skútr a rozjel se. Jednalo se o devětapadesátiletého cizího státního příslušníka, kterého strážníci už před měsícem přistihli při jízdě pod vlivem alkoholu. Muž na opakované výzvy strážníků k zastavení nereagoval, hlídku objel a snažil se jí ujet a ztratit v bočních uličkách. Svou jízdou, při které nerespektoval dopravní značení, bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V jedné z uliček, v místní části Poštorná, řidič ze skútru seskočil a dal se na útěk. Strážníci však muže ihned dopadli a pro podezření ze spáchání hned dvou trestných činů, předali policii ČR.

Lenka Rigó

zobrazit více

Dopravní týden pro třeťáky

BŘECLAV (9.10.2018) – Na úvod nového školního roku si strážníci městské policie, společně s policisty ČR a Městem Břeclav, připravili projekt pro třeťáky základních škol „Na silnici nejsi sám“. Na dětském dopravním hřišti jsme žáky seznámili s pravidly silničního provozu a také je upozornili na možná rizika. Děti si vyzkoušely výstroj policistů i strážníků, reflexní prvky a samozřejmě nechyběla jízda na kole. Žáci si také zábavnou formou procvičili paměť. Rekordmankou se stala žákyně ze ZŠ Komenského, která si z dvaceti policejních předmětů zapamatovala úctyhodných sedmnáct! Děti si program očividně náležitě užily a ani tentokrát od nás neodešly s prázdnou.

Lenka Rigó

DSC 0001

zobrazit více

Další princezna hledá svého pána

BŘECLAV (9.10.2018) - Fenka se našla včera odpoledne u Rotundy pod zámkem. Je to mazlík a má červené kšíry. Info na lince 156. Prosíme o sdílení.

(ril)

181863 1

 

zobrazit více

Hledá se majitel této krasavice

BŘECLAV (8.10.2018) - Fenečka je bázlivá, ale hodná a byla odchycena včera odpoledne na pěší zóně v ulici Sady 28. října. Dnes bude převezena do útulku pro opuštěná zvířata. Info na lince 156.

(ril)

181530 2

zobrazit více

Strážníci pomohli dvěma seniorům

BŘECLAV (8.10.2018) – Ve středu minulého týdne, v brzkých ranních hodinách, si musela zavolat na pomoc strážníky pětašedesátiletá žena z Břeclavi. Hlídka našla seniorku sedět na lavičce na hrázi řeky Dyje. Zdravotní problémy jí už nedovolily dostat se z procházky zpět domů. Strážníci přivolali záchranku, která seniorku převezla do nemocnice. Ani ne o dvě hodiny později vyjela hlídka na pomoc sedmaosmdesátiletému muži z Břeclavi, který nemohl zvednout svého nemocného syna. Zde, naštěstí, stačila pouze pomoc strážníků.

Lenka Rigó

zobrazit více

Jeden útočil na koš, druhý na strážníky

BŘECLAV (5.10.208) - V neděli odpoledne byla hlídka strážníků přivolána před jeden z obchodů v ulici J. Palacha. Neznámý muž zde kopal do odpadkového koše tak dlouho, až ho vytrhl ze země a převrhl. Strážníci na místě zajistili dvacetiletého mladíka, který se k činu doznal. Navíc to není tak dlouho, co byl tento mladík, za ten samý čin, již řešen. Do úkonů, spojených se zjištěním skutečnosti, začal strážníkům slovně zasahovat kolemjdoucí dvaadvacetiletý mladík, který na marné výzvy hlídky nereagoval, úmyslně kolem sebe plival a zvyšoval intenzitu svého agresivního chování. Proto strážníci muže zpacifikovali a provedli u něj dechovou zkoušku s výsledkem přes tři a půl promile. Oba mladíci tak budou mít ve správním řízení co vysvětlovat.

Lenka Rigó

180085 4

zobrazit více

Opilému cyklistovi nestačila silnice

BŘECLAV (4.10.2018) – Ve čtvrtek večer minulého týdne zastavili strážníci městské policie neosvětleného cyklistu na jedné z hlavních břeclavských silnic. Devětatřicetiletý muž měl velký problém nejen s povinnou výbavou jízdního kola, ale i s jízdou. Cyklistovi se nedařilo udržet směr a „šněroval“ si to přímo přes celou vozovku. Proto u něj byla hlídkou provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která ukázala hodnotu přes dvě promile. Za tento přestupek hrozí cyklistovi ve správním řízení pokuta až do výše 20.000 korun.

Lenka Rigó

zobrazit více

Další štěňata nechaná napospas osudu

BŘECLAV (3.10.2018) – V pondělí odpoledne se břeclavští strážníci museli zabývat dalším případem odložených štěňat. Před obchodním domem v ulici Hraniční našel všímavý občan, v jednom z nákupních vozíků, odloženou krabici se dvěma chlupatými kuličkami. Oznamovatel ihned přivolal strážníky, kteří štěňata převezli na služebnu MP. Chlupáči byli v dobré zdravotní kondici, a proto byli předáni do útulku pro opuštěná zvířata, kde se snad dočkají hodnějších páníčků.

Lenka Rigó

180378 2

zobrazit více

Strážníci předali dětem reflexní batůžky

BŘECLAV (24.9.2018) Začátkem nového školního roku strážníci spolu s představiteli města opět zavítali do břeclavských mateřských škol. Městská policie pro ně pořídila další reflexní vybavení pro zvýšení jejich bezpečnosti v městském provozu. Strážníci dětem předali reflexní batůžky a také je pozvali na městskou policii i na dopravní hřiště, kde je opět rádi přivítají.

(ril)

ch.n

 

zobrazit více

Zraněné seniorce pomáhali ochotní spoluobčané i strážníci

BŘECLAV (20.9.2018) – V sobotu v dopoledních hodinách hlídku strážníků zastavili občané, kteří poskytovali první pomoc zraněné ženě. Ta si pádem způsobila tržnou ránu na hlavě. Vzhledem k tomu, že ZZS nebyla tou dobou v Břeclavi k dispozici, hlídka třiaosmdesátiletou seniorku ihned naložila do služebního vozidla a přepravila do břeclavské nemocnice, kde si ji převzali do péče lékaři. Bohužel smůla ženu neopustila. V úterý v noci vyjížděli strážníci na nouzové volání ze SOS hodinek. Pomoc potřebovala tatáž seniorka, která si dalším pádem opět způsobila zranění obličeje. Hlídka ženu ošetřila a přivolala ZZS.

Lenka Rigó

zobrazit více

Oznámení

BŘECLAV (18.9.2018) – Upozorňujeme řidiče, že na silnici I/55 u dálničního mostu, kde je dle dopravního značení povolena maximální rychlost 70 km/h, Městská policie Břeclav provádí opakovaná radarová měření rychlosti projíždějících vozidel. Místo pro měření rychlosti je schváleno Dopravním inspektorátem PČR.

(ril)

zobrazit více

Zbavili se nepotřebného nábytku. Vynesli ho před dům

BŘECLAV (14.9.2018) - V uplynulých dnech a v rozmezí pouhých dvou dnů zaznamenali operátoři kamerového systému hned dva případy odložení odpadu mimo vyhrazená místa na sídlišti Na Valtické. Dva muži, ve věku čtyřicet tři a třicet čtyři let, se jali z domu vynášet nepotřebné dřevěné vchodové dveře a korpusy pohovky i s čalouněním. Další den si z povedené dvojice asi vzal příklad pětašedesátiletý muž, který pro změnu u kontejnerů odložil elektroodpad. Všichni tři aktéři jsou podezřelí z přestupkového jednání. Finanční náklady města, při odstranění takto odloženého odpadu, jsou velmi vysoké a vysoká je i pokuta, která „stěhovákům“ hrozí ve správním řízení. Ta se může vyšplhat až do výše 50 000 korun.

Lenka Rigó

bordel 2

odpad l

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.