V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Upozornění

Oddělení Ztrát a nálezů a Správy parkovacích karet bude z provozních důvodů dne 30.09.2022 v době od 8:00 do cca 9:00 hod. uzavřeno.

zobrazit více

Klíč v zámku, zraněný muž, muž bez kalhot a pachatel

BŘECLAV (1.9.2022) – O víkendu vyjela hlídka na pomoc seniorce, která doma upadla. Bohužel, nechala klíč v zámku. Přestože měla náhradní klíč sousedka, do bytu se nedostala. Proto ihned zalarmovala strážníky. Po otevření bytu a poskytnutí první pomoci si ji do své péče převzali záchranáři.

Strážníci pomáhali i druhý den. Hned zrána, při kontrole okolí zámku, si všimli ležící osoby. Šlo o zraněného cyklistu - cizince. Muži poskytli první pomoc a přivolali záchranku.

Tu museli přivolat i muži, kterého nalezl v lese u cesty náhodný kolemjdoucí. Muž byl zmatený, dezorientovaný a nedokázal hlídce rozumně vysvětlit, proč je oblečen jen v tričku a spodním prádle.

Strážníkům se opět podařilo dohledat dalšího pachatele hledaného pro podezření z majetkové trestné činnosti. Hlídka si jej všimla nedaleko centra. Muže zadržela a předala republikovým policistům.

L. Rigó

zobrazit více

Zloděj ve školce a „hledaní“

BŘECLAV (26.8.2022) – V uplynulých dnech vyjeli strážníci na „alarm“ do jedné z mateřských škol, nacházející se v okrajové části města. Uvnitř zadrželi muže cizí stání příslušnosti. Cizinec se do objektu dostal násilím, a přestože si k „návštěvě“ vybral noční hodinu, nebylo mu to nic platné. Byl přistižen, zadržen a předán policistům.

Na žádost ze strany PČR pátrali strážníci po ženě, na kterou byl vydán zatykač. Díky místní a osobní znalosti vytipovali možná místa, kde a v jaké společnosti by se mohla zdržovat. Sotva uběhlo pár desítek minut, ženu zadrželi a předali kolegům z PČR.

Policisté si od strážníků převzali i dva drzé pachatele podezřelé hned z několika krádeží. V součinnosti s operátorem MKDS se jim povedenou dvojici podařilo dohledat jen pár minut po samotném činu.

L. Rigó

zobrazit více

Prvňáčci opět na dopravním hřišti

BŘECLAV (22.8.2022) – Po „covidové pauze“ se na dopravní hřiště vrátili i žáci prvních tříd. Těsně před začátkem prázdnin si pro ně MP Břeclav opět připravila akci Jak se chovat na ulici, na hřišti i na silnici aneb Dopravní den pro prvňáčky. Strážníci jim hravou formou připomněli základní pravidla pro pohyb v městském provozu i na hřišti, a přestože se této akce zúčastnily všechny břeclavské školy, ani jeden žáček neodešel s prázdnou. Věříme, že se dětem program líbil a jejich návštěva na dopravním hřišti nebyla poslední.

Fotogaelrie ZDE

L. Rigó

zobrazit více

Rozchod, žena bez bot, muž bez paměti, had, mrtvola a vir

BŘECLAV (17.8.2022) – Během dvou týdnů řešili strážníci hned čtyři osoby, které měly psychické obtíže.

První událost jeli prověřit na žádost PČR. Muž nezvládl rozchod s přítelkyní a v rozrušení si chtěl sáhnout na život. Muže nalezli a nezraněného jej předali posádce ZZS.

Hned druhý den vyjeli do provozovny v okrajové části města. Přes plot se do objektu dostala žena, která byla bez bot, měla poraněné ruce, byla dehydratovaná, vyděšená, zmatená a tvrdila, že jí unesli děti. Hlídka záhy zjistila totožnost i informace o jejím nestabilním duševním stavu. Skončila v péči záchranářů.

Ti si od strážníků převzali i muže, který se zmateně pohyboval u kruhového objezdu nedaleko nádraží. Měl potíže s dýcháním, komunikoval nesrozumitelně, nevěděl, kde se nachází a jak se do města vůbec dostal.

Strážníci také prověřovali oznámení o obrovském hadovi, který vcucl ženu, po níž zbyly jen kosti, o mrtvole v autě, kterou zabil pes a o viru, co mutuje zvířata. Na nedobrém psychickém stavu oznamovatele se podepsal i alkohol, který užil na léky. Nadýchal téměř tři promile. I on skončil v péči lékařů.

L. Rigó

zobrazit více

Koťata

BŘECLAV (12.8.2022) – Jestliže chováme nějaké zvířectvo, musíme počítat s tím, že se nám „chtě nechtě“ pomnoží. Obzvláště to platí u koček, které sice považujeme za domácí, ale v podstatě jsou stále divoké a toulají se kde a s kým se jim zlíbí. Je tedy potřeba se na tuto možnost připravit. Buď si na koťata dopředu zajistit odběr, nebo se pojistit hormonální antikoncepcí, popřípadě zvážit kastraci.

Ne jako jedinec, který svůj „problém“ vyřešil tak, že dal koťata do krabice a odvezl je do jiné části města. Tam je odložil do křoví s tím, že je tam někdo najde a ujme se jich. Jeho počínaní si však všimli náhodní svědci. Koťata byla hlídkou převezena do útulku a na „majitele“ si strážníci „došlápli“.

L. Rigó

koťata

zobrazit více

Hasiči budou k zásahům vyjíždět ulicí Jungmannova

BŘECLAV (10.8.2022) – Z důvodu opravy kanalizace v ulici Národního odboje, budou od 11. 8. nejméně do 1. 9. 2022 vozidla Hasičského záchranného sboru vyjíždět k zásahům ulicí Jungmannova, proto bude tato ulice dočasně pouze pro složky IZS „obousměrná“. Tímto dojde i k zrušení podélného rezidentního stání tamtéž. Rezidenti budou moci parkovat bezplatně na parkovišti J. Palacha. Zároveň upozorňujeme řidiče na dodržování zákazu zastavení v úseku 10 metrů v blízkosti křižovatky ulic Nerudova x Jungmannova z důvodu průjezdnosti hasičských nákladních vozidel.

hasiči

zrušené stání

zobrazit více

Oznámení

Oddělení Ztrát a nálezů a Správy parkovacích karet

bude z provozních důvodů dne 09.08.2022 uzavřeno.

zobrazit více

Společný jmenovatel

BŘECLAV (2.8.2022) – Následující události mají společného jmenovatele. Trestný čin. Během pěti dnů řešili strážníci čtyři jedince, kteří byli pro podezření ze spáchání trestného činu předáni PČR.

Bylo přijato oznámení o agresivním muži na sídlišti Slovácká. V ruce držel nůž, rozkopával odpadkové koše, pokřikoval nacistická hesla a všem okolo vyhrožoval fyzickou likvidací. Hlídka muže na místě zajistila. Ke svým činům se doznal, avšak agresivita ho nepřešla. Naopak. Při předávání kolegům z PČR, jimi musel být zpacifikován.

V Poštorné hlídku zaujalo vozidlo, z kterého za jízdy létaly odpadky. Řidič gruntoval interiér. Byl zastaven a dechově zkontrolován. Řídil bez řidičáku, zato s 1,5 promile.

V Charvátské si zas hlídka všimla muže, který zrovna vyšel z baru. Na tom by nebylo nic divného, kdyby neměl dost okatý problém s chůzí, nenasedl do auta a nerozjel se. Nadýchal čistou „trojku“.

V pondělí minulého týdne drzý jedinec bezostyšně okradl ženu. Ta si ho však všimla, zalarmovala APK a ti zas strážníky. Dotyčný byl lapen, a protože jeho trestní rejstřík byl na dlouhé čtení, rovnou putoval na PČR. Pár hodin nato si operátor MKDS všiml osoby, kterak zahalena kapucí, něco kutí u zaparkovaného auta na nám. T.G.M. Hlídka poškození nezjistila, přesto muže zajistila. Jednalo se o téhož jedince. Občanku u sebe neměl, avšak k překvapení hlídky vlastnil cizí doklady, několik klíčů od vozidel, autorádio s očividně přestřiženými dráty a troje kleště…

L. Rigó

zobrazit více

K zadržení nebezpečného muže dopomohly kamery

BŘECLAV (26.7.2022) – Opět se potvrdilo, že operátoři MKDS svou práci prostě umí. Díky nim byl po pár hodinách zadržen muž podezřelý hned ze tří trestných činů. Na triku měl poškozování cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Nebezpečnému řádění „mimoně“, kterého už měli na mušce kolegové z PČR, učinili přítrž strážníci opět v ukázkové součinnosti s operátorem. Ten si osoby odpovídající popisu všiml na jedné z kamer. Ta jej zachytila pohybujícího se ulicí Národních hrdinů směrem k náměstí T.G.M. Ihned byli informováni strážníci v terénu, kteří muže během několika okamžiků zadrželi, omezili na osobní svobodě a předali PČR.

L. Rigó

zobrazit více

OZNÁMENÍ

Oddělení Ztrát a nálezů a Správy parkovacích karet bude z provozních důvodů dne 27.07.2022 od 8:00 do 11:00 hod. uzavřeno.

zobrazit více

Kamery pomohly ustanovit další pachatele graffiti

BŘECLAV (19.7.2022) – Některým jedincům nová fasáda domu nebo opravená autobusová zastávka prostě nedá spát. Své o tom ví nejen majitelé, ale i operátoři MKDS. A právě v součinnosti se strážníky MP se policii podařilo ustanovit pachatele, kteří měli na svědomí počmáranou autobusovou zastávku.

Po druhé hodině ranní si operátor všiml podezřelé skupinky zrovna ve chvíli, kdy dva samozvaní umělci začali barevně oživovat skleněné výplně autobusové zastávky v ulici tř. 1. máje. Ihned zalarmoval strážníky, kterým se podařilo část skupiny zadržet. Zbytek vandalů a výsledný počet „děl“ jejich nočního řádění už šetří republikoví policisté.

L. Rigó

bus

bus 1

zobrazit více

Napadení a klíče

Břeclav (28.6.2022) – O tom, že mají strážníci i přes „okurkovou sezónu“ stále co řešit, svědčí dvě následující události.

Při večerní kontrole okolí vlakového nádraží si všimli velmi hlučné několika členné tlupy. Jedinci na výzvy ke zklidnění nereagovali, byli vulgární a ten nejhlučnější z nich se snažil jednoho ze strážníků fyzicky napadnout. To se mu nepovedlo. Za pomoci donucovacích prostředků byl ihned zpacifikován. Přestože se zásah strážníka nelíbil ostatním z davu a situace se ještě více vyostřila, další dva strážníci už měli zbytek skupiny pod kontrolou. Pro podezření ze spáchání trestného činu šetří událost republikoví policisté.

„Den blbec“ nemají jen dospělí. To už ví i chlapec, který si v pondělí hned z rána zabouchl dveře od bytu. Klíče samozřejmě zůstaly uvnitř. Duchapřítomně požádal o pomoc souseda, který přivolal hlídku. Strážníci chlapce naložili do auta a převezli jej k jednomu z rodičů do zaměstnání pro náhradní klíče. Poté jej doprovodili zpět do místa bydliště.

L. Rigó

zobrazit více

Zloděj a běženci

BŘECLAV (17.6.2022) – V součinnosti operátora MKDS, strážníků a policistů ČR bylo během pár dní zadrženo hned několik desítek osob.

Na žádost PČR se strážníci zapojili do pátrání po muži podezřelém z krádeže, který z místa činu uprchl. Jeho popis byl ihned předán „na kamery“. Operátor pachatele na záznamech dohledal a o jeho pohybu informoval hlídky v terénu. Jeho zadržení pak už bylo jen otázkou několika minut.

Operátorovi také neušla skupina sedmi osob, provádějící před půlnocí hygienu v kaluži vody nedaleko nádraží. Jednalo se o běžence, které strážníci předali cizinecké policii. A nebyli jediní. „Cizina“ si převzala i dalších šest osob, které hlídka zajistila v Bořím lese a dále pak necelou dvacítku běženců pohybujících se nedaleko Pohanska. Všichni původem ze zemí Středního východu.

L. Rigó

zobrazit více

Zákaz vstupu do části lesa v oblasti Soutok

BŘECLAV (15.6.2022) - Z důvodu bezprostředního ohrožení zdraví a bezpečnosti osob v souvislosti s poškozením lesa větrnou kalamitou dne 04. 06. 2022, která způsobila zejména v jižní části obory Soutok rozsáhlé poškození lesních porostů, bylo vydáno opatření, které od 15. 06. 2022 do 15. 07. 2022. dočasně vylučuje vstup do této oblasti.

Vymezení území

Celé území obory Soutok jižně od cesty Křenová, Tmavá s výjimkou cesty Signálka, tj. cesta na soutok řek Moravy a Dyje podél oborního plotu v souběhu s řekou Dyjí. Jakákoliv odbočení do obory ze Signálky v úseku mezi Tmavou a Soutokem jsou zakázána.

https://breclav.eu/officeboard/file/36479

Mapa

zobrazit více

Podvodníci stále cílí (nejen) na seniory

BŘECLAV (7.6.2022) – Několikrát zde bylo zmíněno, že na seniory číhají mnohé nástrahy a že v ohrožení mohou být mimo jiné i jejich těžce nabyté úspory. Je tedy třeba být ve střehu u nabídek typu „výhodný nákup na parkovišti“, „výhodná oprava na domě“, nebo u telefonátů typu děti/vnuci potřebují ihned peníze, nemohou si je sami vyzvednout, tak pošlou kamaráda apod.

Téměř vždy se jedná o podvodná jednání a postižená oběť spláče nad výdělkem.

Senioři si našli cestu i k sociálním sítím. Jenže internet nám může nejenom dávat, ale i brát. Podvodníci se na ně zaměřili i zde. A protože se touto činností „živí“, jsou velice trpěliví a jejich praktiky jsou vysoce sofistikované, tedy snadno uvěřitelné. Sednout na lep může i ten, kdo se cítí jen osaměle…

„Lhář/ka“ se s obětí seznámí přes sociální sítě (samozřejmě pod falešným profilem). Vše je zalité sluncem, protože konečně přijel/a princ/princka na bílém koni. Po čase však nastane „nepředvídatelná událost“ (zranění, operace, nemoc, dopravní nehoda, kauce nebo jiný „hrdinský čin“) a je potřeba „miláčka“ na druhém konci sítě zachránit. Jak jinak než penězi. Po přesunu větší či menší částky z konta na konto většinou následuje další přesun, protože vždycky! nastanou komplikace. No a pak nastane i konverzační ticho. Nejsou peníze, není „miláček“. Ve výsledku oboje těžce dohledatelné…

L. Rigó

zobrazit více

Oznámení

Dne 9.6.2022 a 21.6.2022 od 7:00 do 16:00 hod. bude omezená kapacita parkování na parkovišti Cukrovar, z důvodu konání předváděcí akce.

parkovit

zobrazit více

Kolaps, pokus o rekord, pokus o jízdu a nezdařená „adopce“

BŘECLAV (3.6.2022) – Dramatické chvíle zažila obsluha restaurace, kde zkolabovala žena. I přes dýchací potíže se ji přivolaným strážníkům podařilo „přivést k sobě“. První pomoc jí pak poskytovali až do příjezdu záchranky.

Do péče záchranářů byly předány i „ostatky“ mužského jedince, který atakoval magickou hranici čtyř a půl promile. Byl nalezen v místní části Poštorná, kde těsně před cílem „padl“ vyčerpáním.

V MČ Charvátská zase hlídka zastavila řidiče vozidla, který svou jízdou imitoval vlnícího se hada. Nadýchal téměř dvě a půl promile. Ten byl pro změnu předán PČR.

No a stalo se v neděli za bílého dne… Jeden z „místních“ si na terminálu IDS „osvojil“ neuzamčené jízdní kolo, které osedlal a odjel směrem k místu, kde přebýval. Jeho počínání však neušlo operátorovi MKDS. Ihned zalarmoval hlídku. Ta si u něj v „příbytku“ vyzvedla jak kolo, tak něho samotného i s přiznáním. Strážníci nyní hledají „poškozeného“. Majitel kola nechť kontaktuje MP.

L. Rigó

kolo IDS

zobrazit více

„Matka“, běženci a porno

BŘECLAV (27.5.2022) – V uplynulých dnech byla hlídka přivolána do azylového domu pro matky s dětmi, kde se pohybovala žena silně „pod vlivem“. Protože měla v péči dítě, byla na místo přivolána i pracovnice OSPOD. Žena odmítala komunikovat, neustále se snažila strážníky fyzicky napadat a byla hrubá na všechny okolo. Byla zpacifikována a předvedena na PČR. Druhý den se situace opakovala. Naštěstí už bez přítomnosti dítěte. Průběh byl stejný, jen změnila působiště. Pro svou „scénu“ si tentokrát vybrala vlakové nádraží. Tam se odehrála i další událost.

O pár dnů později si operátor kamerového systému všiml dvou jedinců opálenějšího vzhledu, pohybujících se v okolí nádražní budovy. Strážníci zjistili, že se jedná o běžence, navíc mladistvé. Na místo byli přivoláni i republikoví policisté, kterým lustrace potvrdila, že mají před sebou dvě celostátně hledané osoby. Ty si také ihned převzali.

Stalo se ve středu. Na linku 156 bylo rozhořčeným (anonymním) turistou přijato oznámení o pornografii, která je údajně k vidění přímo v centru města. Konkrétně oznamovatele pobouřily „vystavené kozy“. A protože bylo vše pečlivě zadokumentováno, připojujeme foto jako odstrašující případ.

L. Rigó

kozy

zobrazit více

Zlodějka, neandrtálci, koza a úžeh

 BŘECLAV (18.5.2022) – Je toho víc, tak ve zkratce…

Smůlu měla zlodějka cizí státní příslušnosti, která prověřila bdělost ochranky hned ve dvou prodejnách. Pokusila se nakrást zboží za tisíce. Neprošla.

Bdělý byl i asistent prevence kriminality. Ten si při pochůzce všiml muže hledaného PČR. Zalarmoval strážníky a ti jej předali „o dům dál“.

Správní řízení nemine jedince, co neustále bezdůvodně vytáčel nejen linku 156, ale i operačního, kterého z bezpečného konce aparátu častoval vulgarismy. Sprostý byl i muž nakupující v jednom OD. Tentokrát to schytala prodavačka, která se na něj mile usmála. Vyložil si to jako výsměch a „bylo zaděláno“.

Opět řidiči. Svou „jízdou“ na sebe upozornil jeden bez dokladů, další dva se zákazem řízení.

A nakonec zvířecí koutek. Uprchlé koze se zalíbilo v kolejišti. Před jistou smrtí ji zachránili dobří lidé, kteří ji přesunuli do bezpečí. „Páneček“ byl strážníky dohledán a informován. Aktér další události už takové štěstí neměl. Zmožen alkoholem, usnul na chodníku. Na přímém slunci a v zimním oblečení. Náročný trojboj i pro otrlého jedince. Byl předán do péče záchranářů.

L. Rigó

zobrazit více

Inteligent v akci

BŘECLAV (13.5.2022) – V neděli v brzkých ranních hodinách zachytil operátor MKDS jedince rozkopávajícího odpadkové koše v ulici J. Palacha. Ihned zalarmoval strážníky. Ti dotyčného odchytli o ulici dál. Pod jejich dohledem musel koše, které jeho „trénink“ přečkaly bez újmy, dát do původního stavu a veškerý nepořádek uklidit. Na závěr mu bylo finančně „domluveno“.

L. Rigó

Inteligent

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci.

Zájemci o koupi se mohou dostavit od 23.05.2022 do 02.06.2022, a to vždy od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav. Upozorňujeme, že není možné si věci předem zamluvit.

Aktualizovaný seznam věcí k prodeji naleznete ZDE.

Podrobnější informace na tel. 519 324 564.

zobrazit více

Inkognito, zraněná dívka a kolapsy

BŘECLAV (4.5.2022) – Je známo, že nejvíce nápadný bývá ten, kdo se snaží o pravý opak. Proto si strážníci nemohli nevšimnout muže vedoucího hned dvě jízdní kola v půl čtvrté ráno. Že nepůjde o náruživého cyklistu, potvrdil i fakt, že měl zakrytý obličej a navíc u sebe neměl ani „průkazku do knihovny“. Jméno i adresu vyloženě tipoval a podobně mlžil i při dotazu na původ jízdních kol. Proto byl předán republikovým policistům.

Strážníci řešili i další potyčku. Museli vyjet na pomoc zraněné osobě. Tou byla nezletilá dívka, kterou procházející žena bez varování srazila na zem. Dívka si pádem způsobila zranění v obličeji, které vyžadovalo lékařskou péči. Agresivní ženu hlídka vzápětí dohledala a ztotožnila. Její chování bude řešit správní orgán.

Pomoc potřebovali i dva muži, kteří na ulici náhle zkolabovali. Muže, prodělávajícího silný epileptický záchvat, si všiml strážník při pochůzce. Ihned přivolal záchranku a poskytl mu první pomoc. O pár dnů později podobně zasahovali i asistenti prevence kriminality. Ti se do příjezdu záchranky starali o muže, který před OD upadl do bezvědomí.

L. Rigó

zobrazit více

Prudič, hypochondr, sousedé a řidiči

BŘECLAV (14.4.2022) – Události uplynulých dnů byly pestré a bohaté…

Jeden z neodbytných břeclavských prudičů si dovoloval jak slovně, tak fyzicky (i přes svůj očividný váhový hendikep) nejen na ochranku jednoho z OD, ale i na přivolané strážníky. Na místě byl zpacifikován a předveden na PČR.

O dva dny později utekl bez placení z restaurace, kde zanechal útratu v hodnotě několika stovek za „nezřízenou degustaci“ alkoholických nápojů. Obsluha ho doběhla, ale ten ještě držkoval. Po pár minutách byl strážníky lapen. Nepoučen z minula, držkoval stále a ještě přidal na agresivitě. Opět byl zpacifikován a předveden. Jeho chování bude projednávat správní orgán.

Další jedinec se opakovaně dožadoval záchranky, protože užil alkohol na léky a překvapivě mu to neudělalo dobře. Přestože byl hlídkou poučen, že je nevhodné kombinovat léky s alkoholem a zbytečně vytáčet tísňovou linku nebo kohokoliv jiného, druhý den to zkusil znovu. Pro jistotu přidal na alkoholu. Záchranka musela vyjet.

Během jednoho večera strážníci řešili hned dva sousedské spory. Průběh byl stejný. Když už se účastníci nemohli shodnout, kdo z nich je větší pohlavní orgán, padl i liskanec. A když nepomohl ani ten, snažili se jeden druhého přeprat. Práva, povinnosti a „velikost“ dotyčných rozklíčuje až „správko“.

No a obligátně řidiči. Jeden řídil „pod vlivem“, druhý „pod drogama“. Oba předáni PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Další nešvar

BŘECLAV (5.4.2022) – Zaparkovat (nejen) v Břeclavi je pro mnohé obyvatele pořádná fuška a o počtu parkovacích míst se ani netřeba zmiňovat. Zná to snad každý...oči přilepené na skle v napjatém očekávání, že se stane zázrak a bude volný chlívek (nejlíp hned u vchodu).

Někteří vykutálení obyvatelé však našli řešení jak si to „své právo“ neprávem vymoci, poněvadž co je před mým domem, je moje! Na parkovací plochu, přestože není jejich majetkem, umísťují kužely, kbelíky betonu (nebo cokoliv jiného těžkého) a brání tak v parkování ostatním. Těmto „hlídačům“ bylo vysvětleno, že jejich konání je protiprávní a bude řešeno jako přestupek. A protože si někteří neustále stojí na svém (vedení), strážníci budou nekompromisní.

L. Rigó

zobrazit více

Otec s „dvojkou“

BŘECLAV (1.4.2022) – Pro strážníky jsou návštěvy dětí v mateřinkách (v rámci prevence či dopravní výchovy) vždy vítaným zpestřením. Avšak k návštěvě jsou bohužel i jiné důvody. Důkazem toho je událost z posledních dnů.

Na tísňovou linku bylo přijato oznámení, že se v jedné ze školek nachází rodič, který se chová nestandardně, je pravděpodobně opilý a chce si vyzvednout své dítě. Že je „pod vlivem“ potvrdila i strážníky provedená dechová zkouška. Výsledek? Přes dvě promile! Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že muž má dokonce vyzvedávat ještě další dítě, umístěné v MŠ v jiné části města.

Stráníci kontaktovali pracovníky OSPODu, kteří si obě děti převzali a také se celým případem budou zabývat.

L. Rigó

zobrazit více

Gurmán

BŘECLAV (25.3.2022) – Jeden ze „stálých klientů“ MP se v sobotu po půlnoci vydal na obhlídku „rajónu“. Bylo třeba doplnit zásoby a terminál IDS je hotové „smíšené zboží“. Jenže víkendová nabídka jej příliš neoslnila, a tak vzteky rozházel vše, co mu přišlo pod ruku. Neidentifikovatelné předměty létající vzduchem ovšem neušly pozornosti operátora. Pár minut nato už se pod dozorem strážníků vracel ve svých stopách a postupně uklízel to, co vyházel.

L. Rigó

gurman

zobrazit více

Zloději a podvodné sbírky

BŘECLAV (24.3.2022) – Upozorňujeme obyvatele na výskyt podvodných sbírek a okrádání nakupujících na parkovištích. Vždy se najde někdo, kdo se bude snažit obohatit na neštěstí druhých. Pokud vás tedy na parkovišti kdokoliv osloví (zvláště pozor na cizince, údajně hluchoněmé atd.), nereagujte! Chcete-li přispět, najděte si jinou „jistější“ možnost.

Také se může stát, že se budou „jen“ dotazovat na cestu. Buďte obezřetní, účelem může být upoutání pozornosti. Zatímco se jim budete snažit pomoci, okradou vás. Proto mějte neustále pod kontrolou tašky, kabelku, peněženku, platební kartu, mobil atd.

Upozorněte i rodinné příslušníky.

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.