V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Děti v ohrožení

BŘECLAV (29.7.2021) – Případy, ve kterých figurují i malé děti, jsou pro strážníky bezesporu těmi nejnáročnějšími. Důkazem toho je i následující událost.

Během výjezdu na sousedský spor si zasahující hlídka všimla dvou zhruba dvouletých dětí, které se bez dozoru pohybovaly u domu nedaleko rušné silnice. Byly bosé a na sobě měly pouze trička. Při zjišťování, kde se nacházejí rodiče, počaly létat z okna domu různé předměty včetně skleněné vázy a klece s živým opeřencem uvnitř. Některé z věcí dokonce dopadaly nebezpečně blízko dětí.

„Úklid“ bytu prováděla žena, která u toho vykřikovala vulgární a nesrozumitelné výrazy. Na výzvy hlídky vůbec nereagovala a jak se bohužel ukázalo, byla matkou dětí. Náhle otevřela dveře a vtáhla jedno z dětí do domu. Druhé nechala bez povšimnutí venku. Vzápětí byl z domu slyšet dětský pláč.

Chování matky bylo agresivní i nevypočitatelné a bylo zřejmé, že není zcela při smyslech. Strážníci proto vnikli do domu násilím a dítě dostali z jejího dosahu. Mezí tím už byla na místo přivolána záchranka spolu s policisty a zaměstnanci OSPODu. Žena byla převezena do nemocnice s podezřením na intoxikaci neznámou látkou a nezraněné děti byly předány do péče soc. pracovnic.

L. Rigó

zobrazit více

Dva plus jeden s trojkou

BŘECLAV (15.7.2021) – Mimořádné události většinou spolehlivě prověří charakter jednotlivců a připravenost organizací a složek.

Nejinak tomu bylo i u břeclavských strážníků, kteří se po skončení řádění ničivého živlu ihned zapojili tam, kde jich bylo potřeba. Prováděli asistenci při evakuaci obyvatel bouří poškozeného domu, řešili škody (popadané dráty elektrického napětí, spuštěné alarmy budov i vozidel), pomáhali v humanitárním centru, převáželi materiál, techniku a osoby potřebné v postižených oblastech a také prováděli asistenci pracovnicím úřadu práce při rozvozu mimořádné finanční pomoci tamtéž.

Mezi tím samozřejmě řešili i standardní události. Ve dvou případech byly díky nim zadrženy hned dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

V prvním případě byl hledaný muž zadržen díky místní a osobní znalosti strážníka. V druhém případě jim pomohla náhoda. Původně vyjeli k muži, který pytlačil u splavu. Ten jakmile zahlédl hlídku, dal se i se svou pomocnicí na útěk. Strážníci si však na ně počkali o ulici dál. Vzápětí se ukázalo, že muž byl v pátrání také. Oba byli předáni do péče kolegů z PČR.

No a nakonec kopanec. Ten by zasloužil jedinec, který se v obchodním domě nejprve domáhal obsluhy na uzavřené pokladně a následně si oddělení pečiva spletl s veřejnými záchodky, kde bohužel zanechal nejen špatný dojem. Strážníkům nadýchal přes tři promile. Jeho chování bude posuzovat správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Dobrovolníci, kteří o prodlouženém víkendu zamíří pomáhat do postižených oblastí na Břeclavsku a Hodonínsku, se mají soustředit do dvou určených míst

BŘECLAV (1.7.2021) - Jedná se o kulturní dům v Hodoníně, který již takto funguje a od zítřejšího dne bude zprovozněno parkoviště v Ladné u Břeclavi.

Toto jsou dvě záchytná parkoviště, odkud budou dobrovolníky svážet autobusy do míst, kde je třeba pomoci.

Pozor!

Z Ladné se budou svážet dobrovolníci pro Břeclavsko a z Hodonína od KD pro Hodonínsko.

(zdroj JmK)

 

zobrazit více

Několik postřehů z humanitárního centra v Břeclavi

BŘECLAV (28.6.2021) - Až na stavební materiál je nyní humanitární pomoc v Břeclavi zastavena, ale pár rad pro příště se jistě hodí.

Pokud máte možnost, než něco přivezete, zjistěte si, co je nejvíce v dané chvíli potřeba. Situace se neustále mění, a proto se informujte i průběžně. Co nebylo potřeba dnes, může být zítra.

Dary zabalené do tenkých sáčků či pytlů na odpadky nepřežijí ani cestu do sběrného centra, natož pak dále do místa určení. Potraviny a hygienické potřeby, je třeba dávat do krabic či pevných tašek tak, aby se nevysypal obsah a hlavně je důležité obaly popsat! Zjišťování, co daná krabice či pytel obsahuje, humanitární pracovníky, kteří toho mají i bez toho dost, neskutečně zdržuje.

Oblečení a lůžkoviny by měly být nejlépe nové či alespoň čistě vyprané!! A samozřejmě opět dobře popsané a v pevném obalu. Bohužel si někteří pletou humanitární pomoc se sběrným dvorem. Dorazily i balíky špinavých, poškozených a dokonce i zapáchajících oděvů, lůžkovin a matrací!

Pokud darujete nářadí, musí být funkční. Do děravých koleček se toho moc nevleze.

Není to o nevděčnosti, lidé v postižených obcích jsou vděční za každou pomoc, ale nemají čas a vlastně kolikrát ani v čem si věci přeprat a už vůbec ne si je opravit! To nejmenší, co pro ně můžeme udělat je to, že jim pošleme funkční věci, které mohou ihned upotřebit.

L. Rigó

zobrazit více

POZOR! Břeclav zastavuje příjem pomoci! Do Břeclavi už jen stavební materiál!!!

S okamžitou platností zastavujeme příjem pomoci v humanitárním centru RENA Břeclav.

Díky darům jsme dostali tolik pomoci, že nejsme schopni ji zvládnout. Moc si toho vážíme.

(zdroj Město Břeclav)

zobrazit více

Informace pro dobrovolníky

https://www.jmk.cz/content/20326

 Milí dobrovolníci, nastal Váš čas.

V obcích zasažených tornádem je potřeba přiložit ruku k dílu.

Dodržujtete, prosím, následujících 5 pravidel, jedině tak bude vaše pomoc nejefektivnější.

1. Nahlaste se v infocentru Spojte se s místními nebo se nahlaste v infocentru ve středu obce.

2. Zaparkujte mimo obec Vezměte spolujezdce, z odstavných ploch už běžte pěšky.

3. Nevozte materiální pomoc Kromě nářadí pro sebe.

4. Dodržujte bezpečnost Při práci i pohybu v obci. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

5. Nevolejte starostům Mají teď úplně jiné starosti.

(zdroj JmK)

zobrazit více

Pokud chcete pomoci, zde jsou další kontakty:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

p. Bernát 608 861 162

p. Formánek 723 756 473

Vždy je třeba nahlásit co nabízíte. V případě poskytnutí azylu i počet osob, které jste schopni ubytovat.

zobrazit více

Strážníci pomohli ustanovit dalšího pachatele podezřelého z trestného činu

BŘECLAV (22.6.2021) – Smůlu měl další potencionální adept na „pruhované pyžamo“, který si v jedné z prodejen stihl nakoupit drahé zboží „za pět prstů“.

Podezření prodávajících zpětně potvrdil kamerový záznam z prodejny. K dispozici byl slušný popis pachatele, proto se strážníci spolu s operátory kamerového systému ihned pustili do práce. Úspěšní byli o pár hodin později, kdy si hlídka v rámci kontrolní činnosti všimla muže, který svým zjevem odpovídal popisu podezřelé osoby.

Hlídkou byl předveden na PČR a tam i prolustrován a ztotožněn. Díky kamerovým záznamům bylo zapírání zbytečné. Lustrací bylo zjištěno, že se jedná o chronicky nepoučitelného hříšníka, který byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen.

L. Rigó

zobrazit více

Zatmění

BŘECLAV (15.6.2021) – Snad i vlivem výjimečného postavení slunce a měsíce se většina událostí nesla ve znamení schválností, hádek a nactiutrhání.

Doslova v jeden den řešily hlídky několik půtek, kdy strážníkům dobře známé dvojice sousedů opět vykopaly válečné sekery, protože pocítily chování toho druhého jako příkoří a jejich pohár trpělivosti přetekl. Údajně se měly vůči sobě dopustit od přestupků až po trestné činy a současně užívat i pestrý slovník, ve kterém figurovalo mnoho druhů hospodářských zvířat a v nejednom případě si zasahující hlídka rozšířila i slovní zásobu.

O pernou chvilku službu konajícího operačního se postaral muž, jenž na linku 156 oznámil, že nalezl starou výbušninu a nenašel lepší místo a způsob předání, než ji nechat v tašce na terminálu IDS. Hlídky ihned vyrazily, vyklidily prostor a přivolaly kolegy z PČR.

A jeden zázrak nakonec. Na ulici u nádoby na odpad byla nalezena obálka s penězi. Šlo o větší finanční obnos v řádech tisíců. Peníze byly poctivým nálezcem předány strážníkům.

L. Rigó

zobrazit více

Černé skládky se hříšníkům nevyplatí

Nic se nemnoží rychleji než odpad a nepotřebné věci. Na druhou stranu se jich lze velice snadno, levně a hlavně legálně zbavit. Na výběr je hned z několika možností…

Na bioodpad a slouží velkoobjemové kontejnery, nepotřebné oblečení patří do nových kontejnerů na textil, kterých je nyní v Břeclavi 24, tříděný odpad vhodíme do barevně rozlišených nádob a komunální odpad patří do popelnic. Vše ostatní bychom měli odložit do sběrného svora (suť, nábytek, elektroodpad apod.) Ale pozor! Sem patří i tříděný nebo komunální odpad, který se nevejde do nádob k tomu určených!

V souvislosti s pandemii a následnému „houm ofisu“ byla omezena i provozní doba sběrného dvoru. To mělo za následek i navýšení počtu černých skládek, neboť mnozí obyvatelé si to vyložili po svém – vše co patří do sběrného dvoru, odložili tam, kam je napadlo.

Skládky nejčastěji vznikají buď v okrajových lokalitách města (snadná dostupnost, domnělá anonymita přestupce, který si bláhově myslí, že ho nikdo nevidí), nebo naopak v nejhustěji osídlených částech jako jsou sídliště.

Právě zde a u velkoobjemových kontejnerů zaznamenali strážníci černých skládek nejvíce. Jak už je zmíněno výše, o přestupek se jedná i v případě, odložíme-li nepotřebou věc vedle nádoby z důvodu, že je zaplněna až po okraj. Pod heslem „však to někdo uklidí“, vznikaly z odložených věcí doslova hradby, které musely být následně odstraněny na náklady „města“. Pokud tedy nebyl vypátrán původce.

Kromě technických prostředků tato místa nyní výrazně častěji kontrolují i strážníci a v případě zjištění takového jednání, nekompromisně konají. Pokud by se přece jen někomu zdálo jednodušší odložit odpad mimo místa k tomu určená, musí počítat s tím, že by se mu jeho činnost mohla podstatně prodražit, neboť novelou zákona o odpadech se novelizovaly i finanční částky s tímto jednáním spojené.

L. Rigó

zobrazit více

„Pacient“

BŘECLAV (4.6.2021) – Někteří účastníci událostí vydají svými činy na seriál…

V uplynulých dnech vyjeli strážníci k jednomu z OD, kde se měl nacházet dezorientovaný muž. Ten si hlídce stěžoval na bolest na hrudi a snad měl být i v bezvědomí. Také měl problémy s komunikací. Strážníci sice pojali jisté podezření, ale pro jistotu byla na místo přivolána záchranka. Lékař však krom silné podnapilosti jinou „závadu“ nenašel. Výsledek „dechovky“ nenechal nikoho na pochybách. Něco málo přes tři promile. Dopoledne. Ale to byl teprve rozjezd. Pak už to byla jízda! Doslova.

O několik událostí později, při kontrolní činnosti, hlídka zaregistrovala automobil jízdou připomínající plazícího hada. Po odstavení vozidla překvapení strážníci hleděli do tváře „pacienta“ z parkoviště, který tentokrát nadýchal tři a půl. Do své „péče“ si jej převzali republikoví policisté.

L. Rigó

zobrazit více

Projekt skončil, asistenti prevence kriminality pokračují

V pondělí byl oficiálně ukončen projekt Asistenti prevence kriminality v Břeclavi, který byl spolufinancován Evropskou unií a bez pochyby se zařadil mezi projekty velmi úspěšné. Za odpovědné plnění úkolů Radku Danihelovi, Jiřímu Davidovi, Robertu Melskému a Martinu Šarközymu poděkovali lektor projektu Zdeněk Pankrác a zástupce velitele městské policie Libor Büchler.

Cílem projektu bylo zlepšit a ukotvit pracovní návyky a kompetence u asistentů prevence kriminalit (APK), zvýšit pocit bezpečí ve městě, nerepresivní činností APK přispět k omezení či zmírnění tzv. pouliční kriminality.

Důležitou činností APK je jejich součinnost se strážníky městské policie při řešení událostí, především s osobami z romské komunity, součinnost s Policií ČR při pátrání a identifikaci trestně stíhaných osob, spolupráce s odbory Městského úřadu Břeclav, především s odborem sociálních věcí. Město získalo na financování projektu na období 2018-2021 dotaci z Evropské unie (Evropského sociálního fondu) a z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věci. Město Břeclav se finančně podílelo 5% z celkových nákladů.

V rámci projektu se podařilo naplnit počet čtyř asistentů prevence kriminality, kteří působí ve dvojicích. Jedna působí v sociálně vyloučené lokalitě, u vlakového nádraží a v centru města. Druhá dvojice se zaměřila na dění na sídlišti Na Valtické a v městské části Poštorná, kde kvůli vysoké hustotě obyvatel hrozí s tím spojené projevy delikventní činnosti.

Jejich postoj k plnění zadaných úkolů byl po celou dosavadní dobu trvání projektu na velmi vysoké úrovni. Proto s koncem projektu působení asistentů prevence kriminality nekončí. Protože si vedení města jejich práce váží, bude je nadále platit z městského rozpočtu.

zdroj: www.breclav.eu

P1010864

zobrazit více

Události ve zkratce

BŘECLAV (28.5.2021) - Při jedné z večerních kontrol centra si hlídka všimla jednoho, co si dovoloval na svou milou. Nebyl si tak úplně jistý, jakou roli hraje v údajném těhotenství své frajerky. Zda je autor, či náhradník. Muž se sice na chvíli zklidnil, ale záhy pokračoval v dalším fyzickém napadání. Strážníci muže zpacifikovali, ale to se zas nelíbilo nastávající matce, která se jala montovat do úkonů hlídky. Ovšem telenovela měla ještě další díl. Druhý den byla žena přistižena v parku ve společnosti tvrdého alkoholu. Do správního řízení půjdou oba.

Alkohol byl příčinou i dalších událostí. Svou jízdou v protisměru na sebe upozornil řidič motorového vozidla. Hlídkou byl zastaven a dechově zkontrolován. Výsledek? Přes jedno promile. Byl předán policistům ČR.

Dalšími úlovky byli tři cyklisté „artisti“. Zde už bylo skóre podstatně vyšší. Jeden a půl promile, dvě promile plus pokus o útěk a „hrubo“ přes tři promile.

Díky místní i osobní znalosti také nalezli dvě osoby, po kterých pátrala PČR a před jedním z OD odchytli bandu „prodavačů“ i s jejich zaručeně pochybným zbožím.

Také bylo třeba pomoci třem seniorům. Jednoho si hlídka všimla v ulici Národních hrdinů zrovna ve chvíli, kdy zavrávoral a upadl tak nešťastně, že si způsobil zranění hlavy. Druhý si strážníky přivolal s.o.s. hodinkami. Donutilo ho k tomu náhlé zhoršení zdravotního stavu. Třetí si doma způsobil zranění pádem. Strážníci jim zajistili první pomoc a přivolali záchranku.

No a říká se, že jak si kdo ustele, tak si i lehne. Nocležníka, který se rozhodl přenocovat v houpačce na terminálu IDS, zima rozhodně nepřekvapila…

L. RigóSpáč

 

359953 11

zobrazit více

Testovali kvalitu

BŘECLAV (13.5.2021) – Operátoři na kamerách většinou nic moc veselého nevidí. Ale i jim se občas „zadaří“, když místo chronicky známých tváří, spatří na obrazovce nezvyklé dění, které jim na tváři vyloudí úsměv od ucha k uchu. Kvalitu nově položeného asfaltového povrchu hned za čerstva prubl bruslař se svým kolegou v „sajdce“. Vzhledem k tomu, jak dobře a rychle jim to jezdilo (hlavně, když zahlédli strážníky:o), soudíme, že silničáři odvedli velmi dobrou práci.PS: Bruslařům nebyl zkřiven vlásek a „předměty doličné“ byly vráceny majitelům.

L. Rigó

bruslari

zobrazit více

Díky kamerám se PČR opět podařilo ustanovit pachatele podezřelé z rozsáhlé trestné činnosti

BŘECLAV (6.5.2021) – Hned několikanásobnou smůlu měli zloději, kteří se neštítili krást kola před lanžhotskou základní školou. V rámci šetření této události, byli Policií ČR požádáni o spolupráci i operátoři kamerového systému. Ti záznamy zpětně prověřili a zjistili, že zloděje kamera zabrala zrovna ve chvíli, kdy pákovými nůžkami přecvakli zámky a poté na ukradených kolech drze odjeli.Zkušený operátor se však zaměřil i na záznamy z ostatních kamerový bodů. Na jednom z nich si všiml motorového vozidla s „cizí“ registrační značkou, odstaveného na parkovišti, které se nachází nedaleko školy. Odpovídalo popisu vozidla, které pár dnů na zpět dohledávali na „kamerách“ policisté v souvislosti s jinou trestnou činností. Pak už jen stačilo sledovat trasu vozidla i povedených „cyklistů“ a podezření si tak potvrdit. Ztotožnit posádku už byla pro kolegy z PČR hračka. Jednalo se o cizince, kteří jsou podezřelí z rozsáhlé trestné činnosti, daleko přesahující okres Břeclav.

 L. Rigó

lanzhot kola 

zobrazit více

Ohrožený druh?

BŘECLAV (30.4.2021) – Není sporu o tom, že se v Břeclavi z místa na místo přemístíme nejrychleji „kolmo“. Na zlepšení dopravní situace si ještě nějaký ten pátek počkáme, takže cyklisté zde jistě nevyhynou. Když však vyrazí do ulic v dopravní špičce, stane se z nich minimálně ohrožený druh. Ne vždy za to ale mohou řidiči motorových vozidel či chodci. Svou „troškou do mlýna“ přispějí i sami cyklisté. V tomto týdnu se strážníci zaměřili právě na ně. Hříšníkům osvěžili pravidla silničního provozu a po té je vypustili zpět do „džungle“. „Trajler“ k akčnímu filmu dle skutečných událostí komentovat netřeba.

L. Rigó

kolari 

zobrazit více

Peněženka a facky za bílého dne

BŘECLAV (22.4.2021) – Zloděje, který se pokusil okrást ženu, strážníci chytli do několika minut.

Událost se stala v neděli po poledni v místní části Poštorná. K ženě stojící před svým domem se z nenadání přiblížil mladík a snažil se jí vytrhnout z ruky peněženku. Zloděj však nečekal, že se bude majitelka bránit. Chvíli se o ni přetahovali, ale nakonec utekl bez kořisti. Žena na nic nečekala, vytočila linku 156 a strážníkům poskytla všechny potřebné informace včetně popisu osoby. Hlídka jej do několika minut nalezla a zadržela. Vinu strážníkům přiznal ještě před příjezdem PČR, kteří si jej převzali k dalšímu šetření.

O týden dříve během jednoho dne a v rozmezí jen několika málo hodin, musela hlídka zasahovat u dvou rozepří, které zúčastnění řešili pěstmi. První liskanec padl v parku přímo pod kamerami, kde se do sebe pustili „dva“ z několikahlavé tlupy.

Druhá se odehrála nedaleko kina. Zde probíhala hádka mezi mužem a ženou. Ta křičela, jelikož se jí mužský jedinec snažil fackami vysvětlit, co to je patriarchát.

V obou případech strážníci ihned zasáhli a obě události oznámili správnímu orgánu, který se jimi bude zabývat.

L. Rigó

imageedit 4 5470708764

imageedit 4 8733305863

imageedit 12 6691929440

imageedit 20 3035604334

zobrazit více

Díky skvělé spolupráci Městské policie Břeclav a policistů Obvodního oddělení PČR Břeclav byly objasněny dva případy graffiti.

ŘECLAV (19.4.2021) – Pár týdnu nazpět řešili strážníci opakované počmárání vnitřních prostor veřejných toalet na autobusovém nádraží. Pachatelé však nebyli kamerou zachyceni. A protože jakékoliv poškození cizí věci nápisy, malbou apod. je trestným činem, byly případy předány PČR. O pár dnů později operátoři zjistili i počmáranou autobusovou zastávku na jednom z břeclavských sídlišť. Tentokrát však byli více než úspěšní. Nejenže zpětně na záznamech dohledali podezřelé i přesný čas, kdy k poškození došlo, ale ještě týž den se jim podařilo jednoho z nich zachytit na kamerách. Operátoři jej „doprovodili“ k autobusu a ihned informovali strážníky, kteří si jen počkali, až vystoupí. Současně byly získané poznatky předány i policistům, kteří si výtečníka od strážníků převzali. Ten pak policistům přiznal nejen počmáranou zastávku autobusu, ale i záchodky u terminálu. Také se jim podařilo ustanovit další pachatele, kteří se ke svému jednání doznali. Jejich „výtvory“ byly vloženy do systému Tagbust, který dokáže ztotožnit jednotlivé tagy a graffiti. Pokud se tedy budou chtít v budoucnu opět „umělecky vyjádřit“, svým výtvorem se v podstatě podepíší.

L. Rigó

sprejeri

 

zobrazit více

Opuštěný pes

BŘECLAV (12.4.2021) - Dnes po poledni museli strážníci řešit případ opuštěného psa. Chlupáč byl přivázaný k plotu Myslivny v ulici Říční. Takto "pečuje" o svého čtyřnohého mazlíčka zatím neznámý řidič motorového vozidla, který mu sice poskytl vodu a jídlo, ale pak ho zanechal osudu a odjel. Přítulný jezevčík hnědo černé barvy byl strážníky převezen do útulku pro opuštěná zvířata.

L. Rigó

353855 6

353855 2

353855 1

zobrazit více

Popral se s dveřmi

BŘECLAV (7.4.2021) – Velikonoční svátky nepřinesly nic, co by strážníky potěšilo. Mezi oznámeními, která se většinou týkala nerespektování opatření, bylo i jedno o poškození vchodových dveří v obytném domě v ulici Krátká. V neděli odpoledne si na nich jeden z nájemníků očividně vylil vztek a utekl. Ukázka s návodem jak si vykoledovat „parádního flastra“, mluví sama za sebe. Strážníci výtečníka ustanovili a záhy i dopadli. Nalezli jej sedícího na břehu řeky Dyje. Nadýchal přes dvě a půl promile. Svým chováním si tedy velikonoční výslužku rozhodně nezasloužil. Snad dostane alespoň po vejci.

L. Rigó

dvere

 

zobrazit více

„Bomby“ v Břeclavi

BŘECLAV (31.3.2021) – Na pozůstatky různorodé lidské činnosti, dřívější i té současné, narážíme dnes a denně. Některé však mohou být i životu nebezpečné. Jak moc, posuďte sami.

V neděli dopoledne přijali strážníci oznámení o nalezené nevybuchlé munici v lese nedaleko lanového centra. Hlídka místo nálezu zabezpečila a přivolala PČR, která zajistí odbornou likvidaci.

Na další „nález“ vyjeli strážníci týž den večer. Ale tentokrát to vypadalo, že zde už k výbuchu došlo. Na zemi ležel muž, vedle něj noha (protéza) a o kus dál parkoval invalidní vozík. Muž měl v obličeji krvavé šrámy a v dechu přes tři a půl promile. Komunikoval jen stěží a jakoukoliv pomoc odmítal. Pro jistotu byl předán do péče záchranářů. Po ošetření byl bezpečně dopraven do místa bydliště.

A ještě jedna „nálož“, opět nastražena před budovou ČD. „Specialista“ byl hlídkou odchycen a finančně odlehčen.

L. Rigó

269170 1

zobrazit více

Blokové čištění

BŘECLAV (22.3.2021) - Upozorňujeme obyvatele Břeclavi, že opět započalo blokové čištění místních komunikací. Na stanovených místech je předem umístěna dopravní značka s datem úklidu.

Žádáme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení se zákazem stání vozidla a umožnili tak bezproblémové provedení údržby.

Plán blokového čištění – viz. tabulka.

159467129 3933153890041397 2130516982839249577 o

zobrazit více

Strážníkovo odpoledne

BŘECLAV (22.3.2021) – Každá událost, která se netýká restriktivních opatření, je nyní pro strážníka „vítaným zpestřením“. Následující řádky proto berte s nadsázkou.

Pracovní týden strážníků začal oznámením o omladině prohánějící se po střeše jednoho z obchodních domů. Šikovné děti se s nedostatkem povoleného perimetru k výběhu vypořádaly po svém a o „level“ si jej zvedly. Ze svých pár metrů navíc se však neradovaly dlouho. Pod dohledem strážníků slanily k zemi, kde byly samozřejmě řádně poučeny nejen o rizicích, která jim hrozila, ale i o dalších možnostech „venčení“.

O tři roušky později, zaznamenal jeden ze strážníků dva muže blíže neurčeného aroma, kteří si hlučně vyměňovali názory. Strážník, přestože sám, vydal se jim statečně vstříc. Snad charisma, odhodlanost či nadšený výraz zasahujícího strážníka způsobil, že se při pohledu na něj ihned zklidnili sami. Důvodem sporu byl překvapivě alkohol a (prý) čest „dámy“.

No a kachna na konec. Na jednom z dětských hřišť došlo k částečné amputaci nohy. Na vině byla únava a stáří. Dětem se nic nestalo, jen kačenka musí na plastiku…

L. Rigó

349830 2

 

 

zobrazit více

Dobrá praxe

BŘECLAV (11.3.2021) – Již nějaký ten pátek působí v našem městě nejen asistenti prevence kriminality, ale i domovníci-preventisté. Obě strany si v uplynulém týdnu prohodily své pracovní pozice a v rámci interakce si tak mohly vyzkoušet jednotlivé úkony vplývající z jejich pracovních povinností.

Běžný pracovní den asistentů začíná kontrolou ulic Slovácká, J. Palacha a OD Breclove. Poté se přesouvají do parku, kde mají zřízenu služebnu, kterou využívají spolu se strážníky. Kromě zázemí zde mají uloženy i materiály v podobě nařízení, vyhlášek a letáků preventivní činnosti města, se kterými musí být podrobně obeznámeni. Následují kontroly rizikových lokalit. Konkrétní místa jsou denně přizpůsobována aktuálním potřebám. APK jsou také v neustálém kontaktu se strážníky. V případě zjištění jakékoliv nestandardní situace, je ihned informují. Vzhledem k nynější situaci dohlíží i na dodržování mimořádných opatření.

Že to byla zajímavá zkušenost, potvrdili oba. Na rozdíl od domovníků, kteří působí v rámci jedné lokality, APK provádí kontroly v různých částech města a navíc za každého počasí. Také dochází častěji ke kontaktu s agresivními jedinci. Na druhou stranu je práce v terénu rozmanitější a díky komunikaci s veřejností, bohatší o možnosti získávání nových poznatků.

L. Rigó

zobrazit více

Děti v nouzi

BŘECLAV (5.3.2021) – Během jednoho dne řešili strážníci hned dvě události, v nichž byly účastníky i děti. Podobných případů však naštěstí není mnoho.

Tísňovou linku vytočil soused, který z vedlejšího bytu zaslechl křik dětí. Strážníci byli na místě do několika málo minut. Vystrašené děti, jim řekly, že tatínek omdlel. Ten mezi tím přišel k sobě, ale byl zmatený a nevybavoval si, co se stalo. Strážníci kontaktovali matku dětí a pro jistotu i záchranáře, kteří si muže převzali do své péče.

O pár hodin později přijali oznámení o ženě, která se nestará o své malé dítě, chová se k němu hrubě, nebo je ignoruje a je i příležitostnou uživatelkou drog. Svědci na místě uvedli, že ještě před příjezdem hlídky, se dítě pohybovalo samo bez dozoru ve vozovce. Ke změně chování ženu nedonutil ani příjezd strážníků. I nadále o dítě nejevila zájem, o komunikaci nemluvě. Proto byla na místo přivolána i sociální pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí, která si věc převzala k prošetření.

L. Rigó

zobrazit více

Ochota pomoci

BŘECLAV (26.2.2021) – Zjištění, že i v této době se mezi námi stále ještě najdou lidé, kterým není lhostejný osud ostatních, jistě nepotěší jen strážníky. V uplynulém týdnu se staly dvě události, které jsou toho příkladem. Pomoc potřebovali dva senioři. Jednoho zradilo zdraví, druhého přemíra alkoholu.

Ve čtvrtek vytočila linku 156 žena, která pomáhala muži o holi při přecházení lávky. Senior se chvílemi opíral o zábradlí a měl velmi nejistou chůzi. Jeho pádu nezabránila ani pomoc oznamovatelky. Naštěstí si nezpůsobil žádná další zranění. Přivolání lékaře odmítl. Pomoc také nabídla okolo jedoucí řidička, která seniora odvezla domů.

Další událost se stala v neděli odpoledne. Strážníky přivolali lidé, kteří si všimli muže ležícího na chodníku v ulici 17. listopadu. Také upadl, ale už se nebyl schopen postavit, natož provést dechovou zkoušku. Špatně komunikoval a okolnosti pádu si nepamatoval. Proto byli hlídkou na místo přivoláni záchranáři, kteří si muže převzali do své péče.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci měřili pevnost ledu

BŘECLAV (17.2.2021) - Včera odpoledne provedli strážníci měření i v obcích Lanžhot a Podivín. Ani zde stále nejsou vhodné podmínky pro bezpečný pohyb.

Kout 7 cm , Hvězda 7 cm

Šutrák 7 cm

Jelikož předpověď počasí bruslařům moc nepřeje, upozorňujeme na zvýšené riziko propadu!

 BŘECLAV (15.2.2021) - Vzhledem k ideálním podmínkám, které lákají obyvatele ke sportovnímu vyžití, upozorňujeme potenciální bruslaře, že tloušťka ledu na vodních plochách stále nedosahuje bezpečných hodnot. Síla ledu navíc není rovnoměrná po celé ploše. Zeslabení může být u břehů pod stromy, ale i v místě odtoku či přítoku. Zde je riziko propadu velmi vysoké. Bezpečná hodnota pro chůzi je min. 10 cm.

Šutrák za Tescem 4 cm

Mlýnský náhon 7 cm

Včelínek (dvě místa měření) 6 a 7 cm

Apollo (dvě místa měření) 7 a 9 cm

Měřeno cca dva a deset metrů od břehu.

Mlýnský náhon

Včelínek

Apollo

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.