V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Zlodějka, neandrtálci, koza a úžeh

 BŘECLAV (18.5.2022) – Je toho víc, tak ve zkratce…

Smůlu měla zlodějka cizí státní příslušnosti, která prověřila bdělost ochranky hned ve dvou prodejnách. Pokusila se nakrást zboží za tisíce. Neprošla.

Bdělý byl i asistent prevence kriminality. Ten si při pochůzce všiml muže hledaného PČR. Zalarmoval strážníky a ti jej předali „o dům dál“.

Správní řízení nemine jedince, co neustále bezdůvodně vytáčel nejen linku 156, ale i operačního, kterého z bezpečného konce aparátu častoval vulgarismy. Sprostý byl i muž nakupující v jednom OD. Tentokrát to schytala prodavačka, která se na něj mile usmála. Vyložil si to jako výsměch a „bylo zaděláno“.

Opět řidiči. Svou „jízdou“ na sebe upozornil jeden bez dokladů, další dva se zákazem řízení.

A nakonec zvířecí koutek. Uprchlé koze se zalíbilo v kolejišti. Před jistou smrtí ji zachránili dobří lidé, kteří ji přesunuli do bezpečí. „Páneček“ byl strážníky dohledán a informován. Aktér další události už takové štěstí neměl. Zmožen alkoholem, usnul na chodníku. Na přímém slunci a v zimním oblečení. Náročný trojboj i pro otrlého jedince. Byl předán do péče záchranářů.

L. Rigó

zobrazit více

Inteligent v akci

BŘECLAV (13.5.2022) – V neděli v brzkých ranních hodinách zachytil operátor MKDS jedince rozkopávajícího odpadkové koše v ulici J. Palacha. Ihned zalarmoval strážníky. Ti dotyčného odchytli o ulici dál. Pod jejich dohledem musel koše, které jeho „trénink“ přečkaly bez újmy, dát do původního stavu a veškerý nepořádek uklidit. Na závěr mu bylo finančně „domluveno“.

L. Rigó

Inteligent

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci.

Zájemci o koupi se mohou dostavit od 23.05.2022 do 02.06.2022, a to vždy od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav. Upozorňujeme, že není možné si věci předem zamluvit.

Aktualizovaný seznam věcí k prodeji naleznete ZDE.

Podrobnější informace na tel. 519 324 564.

zobrazit více

Inkognito, zraněná dívka a kolapsy

BŘECLAV (4.5.2022) – Je známo, že nejvíce nápadný bývá ten, kdo se snaží o pravý opak. Proto si strážníci nemohli nevšimnout muže vedoucího hned dvě jízdní kola v půl čtvrté ráno. Že nepůjde o náruživého cyklistu, potvrdil i fakt, že měl zakrytý obličej a navíc u sebe neměl ani „průkazku do knihovny“. Jméno i adresu vyloženě tipoval a podobně mlžil i při dotazu na původ jízdních kol. Proto byl předán republikovým policistům.

Strážníci řešili i další potyčku. Museli vyjet na pomoc zraněné osobě. Tou byla nezletilá dívka, kterou procházející žena bez varování srazila na zem. Dívka si pádem způsobila zranění v obličeji, které vyžadovalo lékařskou péči. Agresivní ženu hlídka vzápětí dohledala a ztotožnila. Její chování bude řešit správní orgán.

Pomoc potřebovali i dva muži, kteří na ulici náhle zkolabovali. Muže, prodělávajícího silný epileptický záchvat, si všiml strážník při pochůzce. Ihned přivolal záchranku a poskytl mu první pomoc. O pár dnů později podobně zasahovali i asistenti prevence kriminality. Ti se do příjezdu záchranky starali o muže, který před OD upadl do bezvědomí.

L. Rigó

zobrazit více

Prudič, hypochondr, sousedé a řidiči

BŘECLAV (14.4.2022) – Události uplynulých dnů byly pestré a bohaté…

Jeden z neodbytných břeclavských prudičů si dovoloval jak slovně, tak fyzicky (i přes svůj očividný váhový hendikep) nejen na ochranku jednoho z OD, ale i na přivolané strážníky. Na místě byl zpacifikován a předveden na PČR.

O dva dny později utekl bez placení z restaurace, kde zanechal útratu v hodnotě několika stovek za „nezřízenou degustaci“ alkoholických nápojů. Obsluha ho doběhla, ale ten ještě držkoval. Po pár minutách byl strážníky lapen. Nepoučen z minula, držkoval stále a ještě přidal na agresivitě. Opět byl zpacifikován a předveden. Jeho chování bude projednávat správní orgán.

Další jedinec se opakovaně dožadoval záchranky, protože užil alkohol na léky a překvapivě mu to neudělalo dobře. Přestože byl hlídkou poučen, že je nevhodné kombinovat léky s alkoholem a zbytečně vytáčet tísňovou linku nebo kohokoliv jiného, druhý den to zkusil znovu. Pro jistotu přidal na alkoholu. Záchranka musela vyjet.

Během jednoho večera strážníci řešili hned dva sousedské spory. Průběh byl stejný. Když už se účastníci nemohli shodnout, kdo z nich je větší pohlavní orgán, padl i liskanec. A když nepomohl ani ten, snažili se jeden druhého přeprat. Práva, povinnosti a „velikost“ dotyčných rozklíčuje až „správko“.

No a obligátně řidiči. Jeden řídil „pod vlivem“, druhý „pod drogama“. Oba předáni PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Další nešvar

BŘECLAV (5.4.2022) – Zaparkovat (nejen) v Břeclavi je pro mnohé obyvatele pořádná fuška a o počtu parkovacích míst se ani netřeba zmiňovat. Zná to snad každý...oči přilepené na skle v napjatém očekávání, že se stane zázrak a bude volný chlívek (nejlíp hned u vchodu).

Někteří vykutálení obyvatelé však našli řešení jak si to „své právo“ neprávem vymoci, poněvadž co je před mým domem, je moje! Na parkovací plochu, přestože není jejich majetkem, umísťují kužely, kbelíky betonu (nebo cokoliv jiného těžkého) a brání tak v parkování ostatním. Těmto „hlídačům“ bylo vysvětleno, že jejich konání je protiprávní a bude řešeno jako přestupek. A protože si někteří neustále stojí na svém (vedení), strážníci budou nekompromisní.

L. Rigó

zobrazit více

Otec s „dvojkou“

BŘECLAV (1.4.2022) – Pro strážníky jsou návštěvy dětí v mateřinkách (v rámci prevence či dopravní výchovy) vždy vítaným zpestřením. Avšak k návštěvě jsou bohužel i jiné důvody. Důkazem toho je událost z posledních dnů.

Na tísňovou linku bylo přijato oznámení, že se v jedné ze školek nachází rodič, který se chová nestandardně, je pravděpodobně opilý a chce si vyzvednout své dítě. Že je „pod vlivem“ potvrdila i strážníky provedená dechová zkouška. Výsledek? Přes dvě promile! Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že muž má dokonce vyzvedávat ještě další dítě, umístěné v MŠ v jiné části města.

Stráníci kontaktovali pracovníky OSPODu, kteří si obě děti převzali a také se celým případem budou zabývat.

L. Rigó

zobrazit více

Gurmán

BŘECLAV (25.3.2022) – Jeden ze „stálých klientů“ MP se v sobotu po půlnoci vydal na obhlídku „rajónu“. Bylo třeba doplnit zásoby a terminál IDS je hotové „smíšené zboží“. Jenže víkendová nabídka jej příliš neoslnila, a tak vzteky rozházel vše, co mu přišlo pod ruku. Neidentifikovatelné předměty létající vzduchem ovšem neušly pozornosti operátora. Pár minut nato už se pod dozorem strážníků vracel ve svých stopách a postupně uklízel to, co vyházel.

L. Rigó

gurman

zobrazit více

Zloději a podvodné sbírky

BŘECLAV (24.3.2022) – Upozorňujeme obyvatele na výskyt podvodných sbírek a okrádání nakupujících na parkovištích. Vždy se najde někdo, kdo se bude snažit obohatit na neštěstí druhých. Pokud vás tedy na parkovišti kdokoliv osloví (zvláště pozor na cizince, údajně hluchoněmé atd.), nereagujte! Chcete-li přispět, najděte si jinou „jistější“ možnost.

Také se může stát, že se budou „jen“ dotazovat na cestu. Buďte obezřetní, účelem může být upoutání pozornosti. Zatímco se jim budete snažit pomoci, okradou vás. Proto mějte neustále pod kontrolou tašky, kabelku, peněženku, platební kartu, mobil atd.

Upozorněte i rodinné příslušníky.

zobrazit více

Pijáci, drogisti a dlouhoprsťák

BŘECLAV (17.3.2022) – Řidiči, kteří svou nezodpovědností vědomě ohrožují sebe i ostatní, zhoršují už tak neutěšenou situaci v břeclavské dopravě. Během pouhých dvou dnů řešily hlídky hned tři takové jedince.

Strážníci přijali oznámení o podnapilém řidiči motorového vozidla, který míří k OD v okrajové části města. Po jeho zastavení zjistili, že řidič nejenže požil, ale i mařil, poněvadž měl zákaz řízení. Další den zastavili ženu, která měla řídit pod vlivem drog. Test, který provedla přivolaná hlídka PČR, jejich podezření potvrdil. A „něco podobného“ řídilo i třetí vozidlo, taktéž přes zákaz řízení. Všichni tři byli, pro podezření ze spáchání trestného činu, předáni republikovým policistům.

A jeden smolař nakonec. Z jednoho z OD vynesl bez placení alkohol v řádech tisíců a dal se ihned na útěk. Jenže si ho všiml operátor MKDS, který zrovna prováděl kontrolu okolí. A protože kdokoliv opouštějící prodejnu ve spěchu je vždy podezřelý, tak se na něj zaměřil. Vzápětí byla na linku 156 krádež oznámena. To už strážníci přesně věděli, kde si mají zloděje „vyzvednout“.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci provádí kontroly „pejskařů“

BŘECLAV (8.3.2022) – Neuklizené psí výkaly trápí obyvatele nejednoho města a ani Břeclav není výjimkou. Obzvláště v některých městských částech je třeba být neustále ve střehu. Hlavně pro matky dětí je pak procházka doslova výzvou. Jen ony vědí, jak proklatě hluboká může být podrážka na dětské botě…

Nelze se tedy divit, že si na majitele, kteří ignorují zbytkové produkty svých chlupáčů, stěžují i břeclavští obyvatelé. Povinnost neprodleně uklidit exkrementy po svém psovi je zakotvena v obecně závazné vyhlášce města. Vzhledem k neutěšenému stavu (nejen) chodníků, se strážníci na tyto prohřešky zaměřili a provádí opakované kontroly.

Pro majitele jsou nastavena ještě další pravidla, která je třeba dodržovat:

- pes musí mít čip,

- psi s výškou v kohoutku nad 30 cm musí mít náhubek,

- na veřejných prostranstvích, kromě daných výjimek, se musí pes pohybovat na vodítku.

Proto apelujeme na všechny, kterých se to týká, aby se ke svému okolí chovali ohleduplně a při procházkách dbali na dodržování výše zmíněných pravidel. V opačném případě pak hrozí finanční újma v řádech tisíců nebo hůř - správní řízení.

L. Rigó

zobrazit více

Alkonauti

BŘECLAV (3.3.2022) – Jak už z titulku vyplývá, společným jmenovatelem následujících událostí je opět alkohol. V sobotním poobědovém čase se „jeden“ s téměř čistou „čtyřkou“ snažil vést jízdního kolo. Avšak „řídící jednotka“ selhala a on se i s kolem poroučel k zemi. Bohužel hlavou napřed. Zranění vyžadovalo akutní lékařské ošetření. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranku.Pro další dva se stala cesta domů nepřekonatelnou překážkou. První usnul napůl svlečen přímo před restaurací. Co měl v plánu těsně před usnutím, není známo. Ten druhý se nemohl odtrhnout od silnice. Vzhledem k dopravní špičce šlo z jeho strany o dost riskantní počin. Naštěstí byl ještě před příjezdem hlídky dobrými lidmi odklizen na chodník.Poslední z výčtu šel v podnapilém stavu na městský úřad, vyřídit pro něj „neodkladné záležitosti“. Byl však agresivní a vulgárně „držkoval“ jak na zaměstnance, tak i návštěvníky. Zklidnil se až ve společnosti strážníků a PČR.

L. Rigó

Alkonauti 

zobrazit více

Senioři

BŘECLAV (25.2.2022) – V uplynulých dnech řešily hlídky i několik událostí spojených se seniory. Když se k věku přidruží náhlá zdravotní indispozice, mohou se během krátké chvíle ocitnout i v ohrožení života.

Na linku 156 bylo přijato oznámení, že je z jednoho z domů slyšet volání o pomoc. Tu potřebovala silně rozrušená žena. Komunikovala zmateně a nevěděla, kde se nachází, viditelné zranění však neměla. To už byli na místě i záchranáři, kteří si ženu převzali do své péče.

Těm strážníci předali i dvě seniorky, kterým se zhoršil zdravotní stav natolik, že musely použít nouzové tlačítko na svých S.O.S hodinkách. Také bylo třeba zvednout dva seniory po pádu a dalšího doprovodit domů. Díky náhlé slabosti by to už bez pomoci nezvládl. Ale ne vždy je na vině jen stáří a ne všichni jsou za projevenou pozornost vděční.

Při kontrole okrajové části města si strážníci všimli u krajnice odstaveného vozidla. Na místě řidiče seděl nehybně starší muž. Z důvodu možných zdravotních obtíží mu přispěchali na pomoc. Řidič jim tvrdil, že zde stojí pro poruchu a nic nepotřebuje. Strážníci tedy pokračovali v kontrole. Po chvíli jej však zahlédli, kterak se s velkými obtížemi snaží zaparkovat na nedalekém prázdném parkovišti. Nadýchal téměř jeden a půl promile. Muže si pro změnu převzali republikoví policisté.

L. Rigó

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (23.2.2022) - Oznamujeme, že 25. 2. 2022 bude z důvodu ořezu podjezdových výšek stromů blokována část ulice P. Bezruče.

Ořez stromů bude prováděn i 1. 3. 2022 v ulici Bří. Mrštíků 34.

Práce budou probíhat v dopoledních hodinách a je třeba počítat s omezeným průjezdem.

zobrazit více

Cizinci, sebevrah a opilci

BŘECLAV (18.2.2022) – Jsou dny, kdy si strážníci během směny nevydechnou a mnohdy hledají jehlu v kupce sena…

V odpoledních hodinách přijato oznámení o dvou mužích tmavší pleti, pohybujících se nedaleko železničního mostu. Hlídkou nalezeni cizinci bez dokladů. S tvrzením, že jeden je ze Sýrie, druhý z Afghánistánu a směřují ze Slovenska do Prahy, byli předáni kolegům z cizinecké policie.

V podvečer přijato oznámení od muže, že se chce zabít. Kde se nacházel, nechtěl prozradit, ale má alkohol, nůž a pistoli. Během rozhovoru se z muže podařilo dostat alespoň přibližné místo, kde by se mohl nacházet. Společně s policisty nakonec úspěšně dohledán a předán záchranářům.

Ve tři hodiny ráno se posádka motorového vozidla za bujarého veselí napájela alkoholem. Včetně řidiče. Důkazem toho byl jeho nestandardní styl jízdy. Vozidlo zastaveno, řidič přeměřen, alkohol potvrzen, předán kolegům z PČR.

Že je třetí hodina kritická zjistil i mladý muž, který oslavoval do bezvědomí. Oznámení přijaté na linku 155 bylo tak zmatené, že dotyčného museli strážníci opět dohledat. Taktéž úspěšně předán do péče záchranářů.

L. Rigó

zobrazit více

Když si myslíš, že jsi nenápadný

BŘECLAV (15.2.2022) – Je všeobecně známo, že nejnápadnější bývá ten, kdo se snaží o pravý opak…

Při půlnoční kontrole ulice J. Palacha míjelo hlídku neosvětlené vozidlo. Strážníci se za ním vydali, ale řidič přidal plyn a snažil se jim ujet. V ulici Husova náhle zastavil, vystoupil z auta a dal se na útěk. Hlídkou byl zadržen a dechově zkontrolován. Z výsledných téměř dvou promile bylo hned jasné, proč si s nimi nechtěl „pokecat“.

Další jedinec se mylně domníval, že nejvhodnější doba k „odklizení“ nepotřebných věcí beze svědků je mezi druhou a třetí hodinou ranní. V tu dobu totiž na jednom ze sídlišť vhodil do příkopu vysloužilou pohovku. Jeho počínání však bylo oznámeno na linku 156. Strážníky byl dohledán a vzápětí i potrestán.

L. Rigó

svetla

 

zobrazit více

Chtěl si přilepšit

BŘECLAV (11.2.2022) – Strážníci během chvíle dopadli zloděje, který před nádražím okradl staršího muže.

Neznámý mladík mu vytrhl z ruky bankovku v hodnotě pětiset korun a utekl. Samotný incident byl zachycen kamerovým systémem. Popis pachatele tak byl ihned předán hlídkám v terénu. Díky osobní znalosti strážníci ihned pojali podezření, o koho by se mohlo jednat. A nemýlili se. Muže zastihli v místě jeho bydliště, navíc v tom samém oblečení. Ke krádeži se doznal a u sebe měl i odcizené peníze. Když byl vyzván, aby ukázal obsah kapes, pokusil se o útěk. Vzápětí se ukázalo, proč měl tak naspěch. V kapsách měl injekční stříkačky, ampule, škrtidlo a sáček se sušenou rostlinou. „Nádobíčko“ i s jeho majitelem si převzali republikoví policisté.

L. Rigó

zlodej

zobrazit více

Hledaný a koloběžka

BŘECLAV (7.2.2022) – Díky ukázkové součinnosti strážníků s operátory MKDS byl ustanoven pachatel krádeže a policii předán muž, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání z důvodu nenastoupení do výkonu trestu.

Osoby, odpovídající popisu hledaného, si všiml operátor v ulici J. Palacha, kterou dotyčný zrovna procházel. Ihned zalarmoval strážníky a následné zadržení už bylo dílem okamžiku.Pomocí kamerových záznamů byl dohledán i zloděj, který před základní školou ukradl koloběžku. Na základě všech informací, které operátoři zjistili, byla sestavena časová osa pohybu pachatele, ze které byly získány indicie, díky nimž pak mohl být zloděj strážníky ustanoven. Strážníkům se podařilo nalézt i koloběžku a vrátit ji majiteli.

L. Rigó

kolobezka

zobrazit více

Nechtěl koupit zajíce v pytli

BŘECLAV (2.2.2022) – Nejen strážníkům „zpestřují“ osoby bez domova většinu pracovní doby. Podobné zkušenosti mají i zaměstnanci OD.

Jeden samozvaný „gurmán“ uzmul z regálu láhev „tvrdého“ alkoholu, zamkl se s ní ve zkušební kabince a jal se vyzkoušet jeho kvalitu. Nezůstal však bez povšimnutí ostrahy, kterou dovnitř nevpustil dříve, než byla láhev prázdná. Strážníkům nadýchal přes tři promile. Možná právě proto měl tu drzost být agresivní, vulgární, plivat po všech okolo a vyhrožovat, že je nakažen infekční chorobou, což bylo strážníky za pomoci lustrace u PČR vzápětí vyvráceno. Na jeho další fintu, kdy se snažil zanechat na WC batoh i s předmětem doličným, mu také neskočili…

O tom že je v Břeclavi čilý cizinecký ruch, svědčí i hostování zahraničního návštěvníka - taktéž bez domova, který se chtěl s místními podělit o své „kulturní bohatství“. Ke své smůle zaujal pouze operátora a vzápětí i strážníky. Repríza u „gymplu“ byla zároveň i derniérou.

L. Rigó

shoping 

zobrazit více

Nemohli se dočkat

BŘECLAV (27.1.2022) – Mladíka, jenž chtěl vyzkoušet účinky alkoholu ještě před dovršením plnoletosti, nalezl oznamovatel v poloze ležmo na parkovišti nedaleko centra. Vzhledem k pohybu vozidel jej přesunul na bezpečnější místo a přivolal strážníky. Těm nadýchal téměř dvě a půl promile. Nejprve byl předán do péče záchranářů a posléze i rodičů.

Strážníci museli řešit i jiné nedočkavce. Sotva trochu přituhlo, „omladina“ už zkoušela pevnost ledu. Avšak hladiny byly pokryty jen tenkou nesouvislou vrstvou. Přesto se po nich děti klouzaly. Strážníci proto prováděli častější kontroly. Odvážlivce bez pudu sebezáchovy upozornili na nebezpečí a z ledu je vykázali.

L. Rigó

zobrazit více

Díky kamerám se opět podařilo ustanovit další pachatele podezřelé z trestné činnosti

BŘECLAV (19.1.2022) – Koncem roku se strážníci mimo jiné zabývali i dvěma případy poškození cizí věci. Vyčíslená škoda šla do desítek tisíc…Operátora MKDS zaujala skupina mladíků potloukající se ulicí J. Palacha. Že nepůjde o nevinnou večerní procházku městem, vzápětí potvrdil jeden z nich. Se dvěma promile si troufl na sochu T. G. Masaryka a poškodil tři odpadkové koše. V další „zábavě“ jim zabránili strážníci.Ztotožněn byl i výrostek, který poškodil skleněnou výplň autobusové zastávky v jedné z místních částí. A v neposlední řadě se podařilo dohledat viníka vážné dopravní nehody se zraněním, od které ujel. Jedním ze svědků byl strážník mimo službu, který do příjezdu složek IZS, spolu s další svědkyní, poskytoval těžce zraněné první pomoc. Poté předal časové údaje nehody i základní popis vozidla pachatele. Operátor MKDS zmapoval příjezdovou trasu a vytipoval možné podezřelé vozidlo. Toho si během kontroly jedné z ulic všimli strážníci, kteří pak kolegům z PČR předali řidiče i s poškozeným vozidlem.

L. Rigó

socha 

zobrazit více

…na Tři krále o dvě skládky dále

BŘECLAV (14.1.2022) – Ještě nesedl prach na krabice s „baňkama“ a strážníci už se musí zabývat odloženým odpadem. Hned několik hromad bordelu bylo zanecháno v ulici Dyjová a Na Zahradách. Jeden z původců už je strážníky ztotožněn, po druhém pátrají.

L. Rigó

404306 4 IMG 20220107 114207 069

404306 5 IMG 20220107 114227 447

404306 6 IMG 20220107 114241 093

404306 8 IMG 20220107 114318 639NZ

zobrazit více

Upozornění

2980

Policie ČR zahájila v těchto dnech novou preventivní aktivitu, která je zaměřena především na seniory, kteří se často stávají oběťmi podvodníků. V loňském opět vzrostl počet podvodů, kdy jsou senioři telefonicky žádání o peníze, které údajně nutně potřebuje jejich vnuk či jiný příbuzný. Policie nyní ve spolupráci s provozovatelem linky 1188 varuje seniory robotickým voláním.

Telefonát má tuto podobu: "Dobrý den, varování Policie České republiky. Věnujte, prosím, pozornost tomuto oznámení. Pokud se Vás bude někdo snažit přesvědčit, že je váš příbuzný nebo že vašeho příbuzného zastupuje jako doktor či notář a bude od vás chtít poslat peníze na účet nebo si je bude chtít u vás sám vyzvednout, vždy si tuto informaci ověřte a v případě podezření kontaktujte prosím Policii České republiky, a to na telefonním čísle 158. Děkujeme. Policie České republiky." V rámci této preventivní aktivity je voláno především seniorům se staročeskými jmény a pevnými linkami, kdy jim robot automaticky zavolá na pevnou linku s výše uvedeným varováním.

zobrazit více

Jeden přebral, druhý už to nestihl

BŘECLAV (4.1.2022) – Mezi svátky stihli strážníci „odbavit“ jednoho, co přebral tak, že si spletl vestibul vlakového nádraží s veřejným WC. Na cestě k fiktivnímu pisoáru, však upadl a zranil se. S necelými čtyřmi promile byl nejprve převezen do nemocnice a následně na záchytku.

Plány na oslavu Silvestra zhatili strážníci muži, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Hlídka si ho všimla při kontrole jedné z místních částí. Ještě před půlnocí byl předán kolegům z PČR. Po půlnoci už žádné vážnější incidenty nemuseli řešit. Za celou eM Pé vám všem do nového roku přeji, aby vaše cesty byly vždy bezpečné a ty životní, šťastné.

L. Rigó

silvestr

zobrazit více

Zkoušeli, co vydrží

BŘECLAV (29.12.2021) – 2. svátek vánoční opět prověřil, jak vysoké absorpce alkoholu jsou někteří jedinci schopni. Ty nejslabší „kusy“ pak prošly i zkouškou „mrazem“. V rozmezí pár desítek minut budili strážníci dva ještě mladistvé, kteří své síly bohužel přecenili. Jednoho zaměřil operátor MKDS před vchodem do DK, druhého si všimla hlídka na mostě J. Fučíka. Oba ležící, spící v mrazivé noci. Byli probuzeni a předáni posádkám ZZS.

Čerstvý sněhový poprašek zas prověřil stabilitu chodců, odvahu cyklistů a zručnost řidičů motorových vozidel. Jeden takový nadšenec zimní rally si ke zkoušce kvality pneumatik a řidičského umu, vybral ulice v centru města. Jestli svou „jízdou“ zaujal někoho „od filmu“, nevíme. Avšak jedno „pozvání“ už má jisté. Ale konkurz to rozhodně nebude. video zde

L. Rigó

zobrazit více

Tři plus čtyři

BŘECLAV (17.12.2021) – Strážníci mají i v tomto období plné ruce práce. V rozmezí několika málo dnů zastavili tři podezřelé posádky motorových vozidel.

To první řídil cizinec bez dokladů a „pod vlivem“. V druhém seděl za volantem mladík bez řidičáku, který měl do plnoletosti ještě hodně daleko, a v součinnosti s cizineckou policií zamezili v další jízdě vozidlu s migranty.

Navýšil se i počet výjezdů, u kterých bylo třeba poskytnout první pomoc a přivolat záchranku.

V odpoledních hodinách vyjeli strážníci na pomoc muži, který zkolaboval přímo na ulici nedaleko nádraží. Byl v bezvědomí, navíc silně podchlazený. Další dva výjezdy byly k seniorkám. Ta první si způsobila zranění pádem a druhé se náhle zhoršil zdravotní stav natolik, že si musela přivolat hlídku S.O.S hodinkami. Pomoc strážníků však potřebovala i mladá žena, která se ocitla bez domova, bez peněz a bez léků, které nutně potřebovala. Hlídka zajistila, co bylo v dané chvíli potřeba a zároveň jí předala kontakt na sociální pracovníky, kteří jí mohou v její situaci pomoci.

L. Rigó

zobrazit více

"Blek frajdej" 2

BŘECLAV (13.12.2021) – I v předvánočním čase, mohou nastat žně. Konkrétně pro „zahraniční prodejce“, kteří s rostoucí hustotou návštěvníků OD, zkouší své štěstí na přilehlých parkovištích. Jimi nabízené „prvotřídní“ zboží není kvalitní a už vůbec ne „pravé“.

Proto buďte obezřetní a nákupům na parkovištích se raději vyhněte.

À propos, zloději nemají v merku jen parkoviště. Nebezpečí bohužel hrozí i v kamenných obchodech. Proto ani na okamžik nenechávejte své tašky bez dozoru. Zvlášť, když máte uvnitř peněženky.

L. Rigó

zobrazit více

Pít, spát, milovat

BŘECLAV (9.12.2021) – Návštěva kina, divadla či výstavy je pro mnohé příjemným kulturním zážitkem. To ale neplatí, když se o umění snaží někteří z místních „umělců“. Důkazem toho jsou "představení“, která strážníci shlédli v uplynulých dnech. Hlavní postavu v nich ztvárnila jim dobře známá „herečka“ s pestrou minulostí.

Nedaleko nádraží nejprve sehrála drama se záchranáři, kteří se jí pokoušeli ošetřit zranění hlavy, které si způsobila „pod vlivem“. Jejich péči odmítala a byla na ně agresivní. Po zklidnění a ošetření byla přemístěna do interiérů záchytky.

O několik dnů později zinscenovala pro jednoho vlastníka bytu přímo pohádkovou tragédii. Ustlala si v „kumbále“, který k bytu patří a usnula. Majitel kupodivu nezkoumal její urozenost a probudit ji polibkem ho nenapadlo. Ale pro jistotu zalarmoval strážníky. Ti ji pro podezření ze spáchání trestného činu osobně seznámili i s obsazením hlídky PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Když si myslíš, že tě nikdo nevidí

BŘECLAV (1.12.2021) – V předvánočním čase se s hustotou nakupujících zákonitě zvýší i počet výjezdů na krádeže. Triky zlodějů jsou stále stejné, potvrzují to i dvě události z posledních dnů.

Ten první pronesl v kapsách energetický nápoj a „štanglu“ salámu. Strážníky však nezaujal jen obsah jeho kapes, ale i zvláštní držení těla, které připomínalo „nosiče melounů“. Na pokyn hlídky tedy sáhl do svých tělních záhybů a z podpaží vylovil ještě dva kousky uzeného bůčku. Kam by asi schoval párky...

Dalšímu se pro změnu zachtělo nových bot. Ty staré dal do krabice a nové na nohy. Neprošel.

Strážníci jim to spočítali i s úroky.

L. Rigó

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.