V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Ze zloděje se vyklubal dezorientovaný soused

BŘECLAV (22.5.2019) – V neděli měl jeden z obyvatelů sídliště velmi nestandartní budíček. Po čtvrté hodině ranní vylekaly třiašedesátiletého majitele nejen rány na dveře bytu, ale i pokusy o zasunutí klíče do zámku. Vzhledem k tomu, že se doma nacházel obvyklý počet rodinných příslušníků a dalšího nocležníka nečekal, přivolal si na pomoc strážníky. Ti na místě zjistili, že se nejedná o žádného zloděje, ale jen o souseda, který si bohužel spletl patro, když se vracel nad ránem domů. Při snaze dostat klíč do zámku si pomáhal i silou a stále nechápal, proč se do bytu ne a ne dostat. Hlídka proto muže nasměrovala do správného patra a pro jistotu i ke správným dveřím, se kterými si už lehce poradil.

L. Rigó

zobrazit více

Padly nové rekordy

BŘECLAV (20.5.2019) – Přes víkend se opět někteří zasloužili o zvýšení statistik ve spotřebě alkoholu. Aspoň v Břeclavi určitě. V pátek večer museli strážníci „sundávat“ z kola čtyřiačtyřicetiletého muže, který se snažil přímo ve vozovce nekoordinovanými pohyby osedlat bicykl, rozjet se na něm a ještě u toho držet v jedné ruce láhev s alkoholem. "Cyklista" strážníkům nadýchal téměř dvě a půl promile. Druhý den ráno našla hlídka ležet na chodníku v ulici Husova bezvládné tělo muže. Ještě před příjezdem přivolané záchranky se sedmačtyřicetiletého muže podařilo přivést k sobě. A protože se kolem něho šířilo silné aroma odéru značky Alkohol, dali mu strážníci dýchnout. Výsledná cifra téměř čtyř promile mu zajistila místenku ve vozidle do protialkoholní záchytné stanice. A „borec“ na konec. Stal se jím řidič, kterému byla radarem na sedmdesátce naměřena rychlost 148 km/h. K novým rekordům gratulujeme. Ceny předá správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Horolezec u gymnázia

BŘECLAV (13.5.2019) - V úterý po půlnoci zaznamenal operátor MKDS podezřelý pohyb kolem sochy před gymnáziem. Singl individuum mužského pohlaví se „nenápadně“ rozhlíželo na všechny strany, jestli je čistý vzduch. Týpek, vyzbrojen papírovou krabicí a hráběmi místo cepínu, si připravoval podmínky pro svůj pozdější heroický výkon. Neuvědomil si však, že stojí přímo pod kamerou a že už je v „hlavní roli“. Za pomocí násady narval krabici soše do úst (asi dentální hygiena) a pak se začal škrabat na sochu. Hlídka strážníků přijela zrovna ve chvíli, kdy vrchol hlavy zdolal a vítězoslavně se na něm usadil. Vlajku však už vztyčit nestihl.  video

  L. Rigó

 

zobrazit více

V regálu našli obálku s několika tisíci

BŘECLAV (9.5.2019) – O tom, že se mezi námi stále najdou poctiví lidé se v úterý přesvědčili břeclavští strážníci, kteří byli přivoláni do jednoho z obchodů v ulici J. Palacha. Kolem poledne našla prodavačka v regálu se zbožím odložený doklad totožnosti a objemnou papírovou obálku s logem banky, ve které byla finanční hotovost v řádech desítek tisíc korun. Hlídka majitelku kontaktovala a nález jí předala.

L. Rigó

zobrazit více

Přijeli mu na pomoc. Na oplátku jim nadával

BŘECLAV (7.5.2019) – V noci ze soboty na neděli strážníci opět asistovali posádkám ZZS. Hned po půlnoci byli přivoláni do vestibulu vlakového nádraží, kde se nacházel muž, který ho odmítal opustit. Ze zdravotních důvodů, jak uvedl hlídce. Přestože „nadýchal“ přes dvě promile, tvrdil, že závratě, bolesti, slabost a celkově zhoršený zdravotní stav má pouze důsledkem těžké nemoci. Jakmile však přijela záchranka, slabost dotyčného rázem přešla a jako zázrakem se mu vrátila síla do žil i do plic. Začal se vůči posádce erzety chovat agresivně a bez skrupulí ji častoval velmi vulgárními tituly. Bohužel každý záchranář potvrdí, že takové chování některých pacientů, které je slušně řečeno „na přeshubu“, není výjimkou. Proto strážníci „pacienta“ doprovodili až do nemocnice a byli přítomni i během vyšetření. Dvě hodiny nato, na žádost operátora JmZZS, prověřovali oznámení o muži v bezvědomí. Hlídka muže skutečně nalezla. Konzument, který v jedné z břeclavských restaurací evidentně přebral, upadl a zůstal bez sebe. Přestože se muž záhy probral, pro jistou byl také převezen záchrankou do břeclavské nemocnice.

L. Rigó

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (7.5.2019) - Břeclavští strážníci opět přijali oznámení, že by se v odpoledních hodinách v ulici Za Kasárnami měli pohybovat prodejci energií! Může Vás telefonicky kontaktovat operátorka registračního střediska a oznámit, že k Vám vyslali své pracovníky na ověření a kontrolu odběrných míst energií. Upozorňujeme, že se může jednat o podomní prodej a nabádáme proto obyvatele k obezřetnosti. Na tyto telefonáty, prosím, nereagujte, nikoho nevpouštějte do domu, upozorněte starší generaci rodinných příslušníků a jakýkoliv kontakt ze strany prodejců ihned hlaste na linku 156.

(ril)

zobrazit více

Strážníci odchytli agesivního psa

BŘECLAV (3.5.2019) – V pondělí odpoledne vyjeli břeclavští strážníci na volání ženy, která si stěžovala na agresivitu volně pobíhajícího psa bez pána v jedné z ulic nedaleko parku. Už z dálky hlídla viděla, že situace je dost dramatická. Pes neustále dorážel na psa oznamovatelky, která měla u sebe i kočárek s dítětem. Žena svého psa urputně bránila nohama, ten se však nenechal odradit a neustále na ni štěkal. Jeho útoky však byly stále agresivnější. V jedné chvíli měl dokonce skočit na kočár, který málem převrhnul. Strážníci na nic nečekali a rozhodli se psa zpacifikovat ještě před příjezdem odchytového vozu s ochrannými prostředky a pomůckami na odchyt. To se „trhači“ samozřejmě nelíbilo a snažil se pokousat vše, na co dosáhl včetně rukou strážníka. Díky včasnému zásahu se nakonec mamince, dítěti ani jejímu psíkovi nic nestalo. A protože u psa nebyl nalezen čip a majitel v nedohlednu, po veterinárním vyšetření, byl převezen do břeclavského útulku.

L.Rigó

zobrazit více

Potřebovali záchranku...

BŘECLAV (26.4.2019) - Během jednoho dne byli městští strážníci okolnostmi nuceni přivolat záchranku hned ke dvěma událostem. V jakém případě byla pomoc záchranářů skutečně potřeba, posuďte sami. V úterý v brzkých ranních hodinách přijali strážníci oznámení, že v jedné z břeclavských ulic leží zraněný muž. Hlídka byla na místě během několika minut. Osmačtyřicetiletý muž měl tržnou ránu na hlavě a nekomunikoval. Do příjezdu záchranky strážníci muži poskytovali první pomoc. Poté byl ihned převezen do nemocnice. Pár hodin nato, hlídka zastavila řidiče osobního vozidla, který nerespektoval zákaz vjezdu. Se strážníky bez problému komunikoval, s přestupkem souhlasil, ale platit pokutu se mu asi nechtělo, protože se hlídce začal vymlouvat, že do zákazu vjel z důvodu nevolnosti a náhlé srdeční slabosti, kterou doposud cítil. Vzhledem k tomu mu byla přivolána ZZS. Lékař muže vyšetřil, ale neshledal u něj žádné ohrožení na životě a konstatoval, že je v pořádku. Z místa pak odjela nejen prázdná sanitka, ale i řidič, kterému se jako mávnutím kouzelného proutku udělalo lépe. Snad se mu opět nepřitíží, až bude jeho přestupek projednávat správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Ad perný víkend

BŘECLAV (24.4.2019) – Výčet velikonočních výjezdů zakončí tři události, u kterých břeclavští strážníci také zasahovali. První dvě skončily happy endem. Ne tak ta poslední. Na jednom z břeclavských parkovišť si mladá žena omylem zabouchla klíče od vozidla, ve kterém se nacházelo malé dítě. A protože byl zámečník mimo město a do vozidla se jinak než násilím nedalo dostat, na prosbu majitelky strážníci rozbili okno ve dveřích. Dítě bylo v pořádku, pomohli odklidit střepy a okýnko provizorně zalepili folií. Druhého dne kolem oběda volala na služebnu MP vystresovaná matka pětiletého syna. Ten se měl prohánět na kole v okolí zámku, ale nyní nebyl k nalezení. Operátor MKDS ihned žhavil pult a za pár okamžiků chlapce našel způsobně sedět na náměstí na lavičce. Zalarmoval hlídku a ta dítě v pořádku předala mamince, které se do té doby už určitě v hlavě odvíjely různé katastrofické scénáře. Strážníci asistovali i složkám IZS při komplikovaném zásahu. Do příjezdu záchranky prováděli resuscitaci těžce zraněného mladíka, který se zřítil z výšky. Případy, kdy je ohroženo zdraví či dokonce život dítěte, jsou pro všechny rodiče noční můrou. Přestože se je snažíme chránit, mnohdy nedokážeme sled událostí ovlivnit. Bojíme se o ně stále…a je úplně jedno, kolik jim je let.

L. Rigó

zobrazit více

Perný víkend

BŘECLAV (23.4.2019) – Uplynulý prodloužený velikonoční víkend byl pro břeclavské strážníky velmi výživný. Opět se našlo pár hrdinů (dokonce i jeden mladistvý), kteří se snažili zvítězit nad alkoholem. Všechny poražené pak strážníci opět museli odklízet z vozovky, kde se uložili ke spánku (některé vytrvalejší jedince i několikrát), nebo je porůznu nacházeli šplhající a následně zavěšené na reklamních billboardech. Také v parku bylo živo. Ve večerních hodinách si tam dva mladíci připravili piknik. A protože hlad je prý převlečená žízeň, k jídlu neměli nic jiného než láhev tvrdého alkoholu. Našlo se i pět nenechavců, kteří si asi proto, že končil půst, chtěli přilepšit a „vytunit“ si svátky něčím zdarma. Avšak jejich plány jim překazilo bdělé oko ochranky. Strážníci také převzali hromadu nálezů. Kabelku, klíče, operátorem MKDS zjištěné jízdní kolo „na volno“ (o které už projevovalo zájem podezřelé individuum), několik peněženek, batohů, ale také opuštěný invalidní vozík (asi velikonoční zázrak?).

to be continued…

L. Rigó

 

zobrazit více

Díky kamerám zadrželi podezřelé během několika minut

BŘECLAV (18.4.2019) – Na pilno měl v sobotu dopoledne operátor městského kamerového dohledového systému. Strážníci totiž přijali oznámení, že v OD Lidl došlo ke krádeži zboží vysoké hodnoty. Dvojici odpovídající popisu podezřelých osob, operátor zachytil stojící na zastávce autobusu, kterým odjela směrem do centra. Následně zjistil trasu autobusu a kamerovým systémem kontroloval zastávky. Ihned byla vyslána hlídka strážníků souběžně i s hlídkou PČR. Podezřelé osoby operátor zachytil na terminálu IDS právě v okamžiku, kdy vystupovaly z autobusu. Díky pohotové součinnosti hlídek a operátora kamerového systému, který měl povedenou dvojici neustále pod dohledem, byla zadržena do několika málo minut od oznámení.

L. Rigó

zobrazit více

Za "botičku" na autě byla ráda

BŘECLAV (17.4.2019) - V pátek odpoledne byli strážníci přivoláni na parkoviště za OD Albert. Řidiče osobního auta zablokoval jiný automobil, který mu bránil ve výjezdu. Hlídka na místě zjistila, že vozidlo nebylo dostatečně zajištěno a tudíž se samovolně rozjelo. S ohledem na průjezdnost komunikace strážníci vozidlo odtlačili, a ač byl za sklem platný parkovací lístek, proti opětovnému rozjetí ho zajistili tolik zatracovanou „botičkou“ (technickým prostředkem k zabránění odjezdu vozidla – v tomto případě doslova:o). Řidička nezajištěného vozidla, která se chvíli nato dostavila na místo, strážníkům poděkovala, protože zjistila, jaké měla neuvěřitelné štěstí. Rozjetý automobil při své "autonomní" jízdě nikoho nezranil a nezpůsobil škodu ani jí ani nikomu jinému.

L. Rigó

zobrazit více

Nebyl lhostejný

BŘECLAV (16.4.2019) - Stále se najdou lidé, kterým není lhostejný osud jiných a i když sami nemohou nebo neumějí pomoci, nebojí se o pomoc požádat jiné. V pátek před polednem upozornil všímavý občan strážníky na starší ženu, která seděla na lavičce na náměstí T. G. Masaryka. Podle něj měla očividně zdravotní problémy. Strážníci ji ihned kontaktovali, a přestože si osmdesátiletá žena hlídce stěžovala na nevolnost, závratě a dušnost, lékařskou pomoc odmítala a chtěla se vydat na cestu domů. Po pár krocích však zkolabovala. Hlídka ihned přivolala záchranku, která ji převezla do nemocnice.

L.Rigó

zobrazit více

Šlo mu o bezpečný sex?

BŘECLAV (11.4.2019) – Kuriózní krádež řešili strážníci v sobotu navečer v jednom z břeclavských obchodních domů. Pracovník ostrahy totiž pravděpodobně zhatil velké plány mladistvému pobertovi, který přes pokladnu pronesl bez zaplacení tři kusy pánské ochrany. Je sice chvályhodné, že mladík myslel na bezpečný sex, ale platit už se mu za to nechtělo. Ve finále milovníka nákup za pět prstů vyšel o mnoho dráž, protože z obchodu vyšel bez kondomů, jež si odmítl koupit a lehčí o pokutu, kterou mu strážníci za krádež udělili. Snad si dá pozor. Ať už bude dělat cokoliv.

L.Rigó

zobrazit více

Pes kaskadér

BŘECLAV (9.4.2019) – V pátek odpoledne přijali strážníci oznámení řidiče, že v jedné z velmi frekventovaných křižovatek odchytil psa, který zmateně pobíhal mezi vozidly. Když se oznamovateli podařilo psa chytit, dozvěděl se od kolemjdoucího, že ho měl někdo vyhodit za jízdy z auta. Toto tvrzení se však naštěstí ukázalo jako mylné. Dle očitého svědka pes vyskočil z okénka osobního vozidla. Malý kaskadér, kterému se až na malé oděrky nic nestalo, byl chvíli na to předán majiteli. Ten však musí počítat s tím, že bude mít co vysvětlovat. O týden dříve byl jeden ze strážníků při své stáži u ZZS dokonce svědkem toho, jak se u osobního vozidla, které vyjíždělo z parkoviště, otevřely dveře a za jízdy z nich vypadlo dítě. Tomu se naštěstí také nic nestalo. Je třeba, aby si řidič před každou jízdou zkontroloval, zda je jeho „náklad“ vždy bezpečně připoután. Tím důkladněji, jde-li o náklad živý:o)

L. Rigó

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (3.4.2019) - Břeclavští strážníci přijali oznámení, že by se v odpoledních hodinách v místní části Stará Břeclav měli pohybovat prodejci energií! Mohou Vás kontaktovat i telefonicky a to např. z čísla 792254115 na základě toho, že jste nereagovali na jejich dopis, i když se jejich tvrzení nezakládá na pravdě! Upozońujeme proto obyvatele, aby na tyto telefonáty nereagovali, nikoho nevpouštěli do domu a jakýkoliv kontakt ze strany prodejců ihned hlásili na linku 156.

(ril)

zobrazit více

Radarové měření na I/55

BŘECLAV (1.4.2019) – Ať už se to někomu líbí nebo ne, opět se potvrdil důvod opakovaného radarového měření na silnici I/55 u dálničního mostu prováděného Městskou policií Břeclav. V uplynulém týdnu a v rozmezí pouhých tří dnů se staly v tomto úseku dvě dopravní nehody se zraněním. Dle dopravního značení je zde povolena maximální rychlost 70 km/h. Při dvou až tříhodinovém kontrolním měření rychlost překročí v průměru 150 řidičů. Někteří z nich si navíc tento úsek pletou s dálnicí, protože výjimkou nejsou ani hodnoty přesahující 100 km/h. Rekordmanem se stal závodník, kterému bylo naměřeno 128 km/h. V rámci katastrálního území se městská policie podílí mimo jiné i na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, do kterého spadá i měření rychlosti vozidel. Toto je cíleno na řidiče, kteří svou riskantní a rychlou jízdou ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

L.Rigó

IMG 1906

zobrazit více

A zase šmejdi

BŘECLAV (29.3.2019) – Včera odpoledne vyjeli městští strážníci do lokality Na Širokých, prověřit oznámení o výskytu osob nabízejících opravy střech. Oznamovatel se měl na pozoru, proto jejich nabídku odmítl a ihned zalarmoval strážníky. Za to od těchto, česky ne moc dobře mluvících osob, sklidil pár vulgárních titulů. Hlídka podezřelou skupinu rumunské národnosti našla o čtyři řady dál, a v plném pracovním nasazení. Právě si připravovaly žebříky k jednomu ze zahradních domků. Pětaosmdesátiletému majiteli nabídly opravu střechy za 12.000 Kč. Přestože jejich nabídku také odmítl, začali „pracanti“ z dodávky s polskou registrační značkou, vynášet nářadí. Strážníci jejich „přípravné práce“ zastavili a přivolali hlídky PČR a cizinecké policie, které provedly lustraci jak osob, tak i vozidla, zda se nejedná o zájmové osoby. Opět tedy varujeme obyvatele, aby se měli na pozoru a na tyto pochybné nabídky nereagovali a ihned volali linku 156 nebo 158. Žádáme také uživatele FB i webových stránek Městské police Břeclav, aby tyto informace předali svým blízkým z řad seniorů, na které se právě tito prodejci zaměřují a upozornili je tak na možná rizika.

L. Rigó

zobrazit více

Hledáme

BŘECLAV (29.3.2019) - Městská policie Břeclav hledá strážníka hlídkové služby. Podmínky: SŠ vzdělání, státní občanství ČR, věk minimálně 18 let, bezúhonnost a spolehlivost ve smyslu zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, v platném znění. V případě zájmu kontaktujte personalistku Městského úřadu Břeclav. Tel: 519 311 214, 731 428 271

zobrazit více

Alkohol, rušení nočního klidu i agrese

BŘECLAV (26.3.2019) - To vše museli břeclavští strážníci řešit v uplynulém víkendu. Se stoupající teplotou totiž úměrně stoupal i pocit žízně a bylo tedy třeba doplnit tekutiny. Někteří obyvatelé si to vzali k srdci, ale vodu vyměnili za alkohol. Strážníci jen za víkend sesbírali z vozovky čtyři volně ložené konzumenty, kteří si ustlali přímo v ní nebo v její bezprostřední blízkosti. Se zvyšující se hladinou alkoholu v krvi začali někteří také nedoslýchat a stávali se hlučnými. Proto musela hlídka, v době nočního klidu, nejprve usměrnit ženu, která si před jedním z obytných domů, ve čtyři ráno, hlasitě vylévala srdce, a hned poté muže, který si pozornost ostatních vynucoval troubením na klakson. No a došlo také na agresi. Za vše mluví tři případy napadení plus jedno vyvedení známé firmy z nemocnice. Místo aby „pacient“ za ošetření poděkoval, začal se vůči personálu chovat hrubě a byl agresivní. Zkrotl hned po příjezdu hlídky, která si s ním lehce poradila a divocha z areálu vykázala.

L.Rigó

zobrazit více

Volný pohyb psů ve městě

BŘECLAV (19.3.2019) – Pro majitele pejsků zveřejňujeme přehledovou mapku lokalit, kde mohou nechat své psí miláčky proběhnout na volno. Na mapce jsou také vyznačena místa s koši na exkrementy. Mapka je průběžně aktualizována a naleznete ji i na stránkách města Břeclav. Odkaz na mapku naleznete také ZDE

 

zobrazit více

S dítětem v kočárku nadýchala přes dvě promile

BŘECLAV (12.3.2019) – Včera odpoledne byli břeclavští strážníci přivoláni do jedné z břeclavských restaurací. Jedna ze zákaznic si k pivu poručila rovnou i čtyři panáky. Na tom by nebylo nic zvláštního, až na to, že osmadvacetiletá žena nikoho dalšího nečekala a s sebou měla v kočárku asi roční dítě. Hlídka u ní provedla dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem přes dvě promile. Proto strážníci ihned kontaktovali sociální pracovnice, které si dítě převzaly. Případem se bude nadále zabývat Orgán sociální a právní ochrany dítěte.

L. Rigó

zobrazit více

Opilý nezletilec a mladiství kuřáci

BŘECLAV (7.3.2019) – Je dobře známo, že alkohol a tabákové výrobky našemu organismu neprospívají. Avšak škodí o to více, jde-li o nezletilé. I takové případy bohužel břeclavští strážníci řešili. V pondělí večer byli přivoláni k dítěti, které mělo být v podnapilém stavu. Pozitivní dechová zkouška s výsledkem jedné promile nenechala nikoho na pochybách. Nezletilce hlídka předala zákonnému zástupci a případ byl oznámen Orgánu sociální a právní ochrany dítěte. A nezůstane jen u jednoho. Druhého dne ráno, narazili strážníci na kouřící skupinku mladistvých, kteří si ještě před příchodem do školy „užívali kouřové“ v jednom z průchodů v ulici J. Palacha. Na strážnících nyní je, aby zjistili, kde tyto osoby, vzhledem ke svému věku, k alkoholu a cigaretám přišly.

L.Rigó

zobrazit více

Ještě k parkování tělesně postižených

Nedávno schválené Nařízení města Břeclavi č. 7/2018, které mimo jiné upravuje podmínky pro parkování tělesně postižených občanů, ukázalo, že v této problematice je mezi veřejností řada nejasností. Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích stanoví v paragrafu 67 zvláštní podmínky pro osoby zdravotně postižené, které jsou držiteli parkovacích průkazů. Tyto průkazy umožňují parkování na vyhrazených parkovacích místech. Tento, ani žádný jiný zákon ale nestanovuje právo neomezeného ani bezplatného stání. Je-li majitelem parkoviště obec, může o omezení doby stání či zpoplatnění parkování rozhodnout obecně závaznou vyhláškou. Město Břeclav a Městská policie Břeclav výše uvedené nařízení konzultovaly s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR, Odborem dopravy Jmk a Ministerstva dopravy ČR. Stanovisko legislativního odboru NRZP ČR přikládáme. Zároveň byl také předběžně domluven workshop se zástupci této organizace, na kterém by zájemce z řad tělesně postižených seznámili s jejich právy a možnostmi. O přesném termínu workshopu budeme samozřejmě včas informovat.

Stanovisko legislativního odboru NRZP ČRke stažení ZDE.

zobrazit více

Cyklisté hazardéři

BŘECLAV (5.3.2019) – Občas je třeba „vyhodit si z kopýtka“, ale v takovém případě je dobré zajistit si odvoz, nebo se vydat na cestu domů po svých. V uplynulém týdnu se bohužel našli hned dva cyklisté hazardéři, kteří i přes svou zjevnou podnapilost, sedli na kolo. První sice bicykl nejprve vedl, ale sotva hlídka strážníků projela, nasedl dotyčný na kolo a dost nejistě se rozjel. Vzhledem k tomu, že nejistý nebyl jen rozjezd, strážníci muže následně zastavili a provedli pozitivní dechovou zkoušku s výsledkem přes dvě promile. V druhém případě na sebe upoutala pozornost hlídky cyklistka, která jela v nočních hodinách na neosvětleném jízdním kole. Že nebude problém jen kolo, poznali strážníci z nekoordinovaných pohybů a alkoholového odéru cyklistky. Pozitivní výsledek jeden a půl promile podezření strážníků potvrdil. V silničním provozu je neosvětlený cyklista ve velkém ohrožení. Pokud se k tomu přidá i nepředvídatelná jízda způsobená užitím alkoholu, je cyklista nebezpečný nejen sám sobě, jiným cyklistům a chodcům, ale i řidičům motorových vozidel, které udělá nešťastnými, pokud jim zkříží cestu.

L. Rigó

zobrazit více

Opět podomní prodej. Smlouvu sice nepodepsala, ale přišla o peníze

BŘECLAV (1.3.2019) – Břeclavští strážníci v pondělí přijali další oznámení na podomní prodejce. Tentokrát nešlo jen o smlouvu na energie, ale i údajné odcizení finanční částky. K seniorce se prodejkyně vloudila pod záminkou kontroly osobních údajů na základě předchozího zaslání informativního dopisu, na který seniorka nereagovala. Smlouvu s prodejkyní sice nepodepsala, ale po čase zjistila, že ji chybí bankovka vysoké hodnoty, kterou měla odloženou na stole na nákup. Další obyvatelka ten den sice okradena nebyla, ale přesvědčovací metodě podlehla a přihlášku k výběrovému řízení el. energie a zemního plynu podepsala. Doporučujeme si smlouvu před případným podpisem řádně prostudovat, zda Vám např. nehrozí několikatisícové sankce při odstoupení. Proto opětovně varujeme obyvatele, aby si nikoho do bytu nevpouštěli, neukazovali faktury a už vůbec ne doklady totožnosti! Změnit dodavatele energií lze na konkrétní pobočce! Žádáme tímto uživatele FB i webových stránek Městské police Břeclav, aby tyto informace předali svým blízkým z řad seniorů, kteří nejsou uživateli Facebooku, a na které se právě tito prodejci zaměřují a upozornili je tak na možná rizika.

L. Rigó

zobrazit více

Oznámení pro držitele parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením

BŘECLAV (26.2.2019) - Městská policie Břeclav upozorňuje, že v souladu s novelou nařízení města Břeclav budou mít držitelé parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením možnost od 01.03.2019 zakoupit si přenosnou parkovací kartu, která je bude opravňovat k stání v lokalitách zpoplatněného návštěvnického stání (placených parkovišť) po dobu dvou hodin na místech vyhrazených pro invalidy zdarma.

zobrazit více

Běžná kontrola odhalila cizince v pátrání

BŘECLAV (25.2.2019) – V sobotu po půlnoci vyjeli strážníci na žádost PČR prověřit oznámení o podezřelém vozidle stojícím v ulici Lednická. Hlídka automobil nalezla a zjistila, že uvnitř sedí dva muži, kteří strážníkům tvrdili, že mají na vozidle poruchu. Zda to byla pravda nebo ne už strážníky nezajímalo. Lustrací totiž zjistili, že oba cizí státní příslušníci jsou ve své zemi v pátrání, a proto byli oba muži předáni přivolané hlídce PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Oznámení

BŘECLAV (21.2.2019) – Upozorňujeme řidiče, že na základě podnětů obyvatel ulice Lednická v městské části Charvátská Nová Ves a ulice Na Pěšině, kde je dle dopravního značení povolena maximální rychlost 50 km/h, Městská policie Břeclav dnes provádí radarová měření rychlosti projíždějících vozidel. Místa pro měření rychlosti jsou schválena Dopravním inspektorátem PČR.

(ril)

zobrazit více

Strážníci opět řeší podomní prodej

BŘECLAV (20.2.2019) – Přestože jsou občané na rizika podomního prodeje neustále upozorňováni, spotřebitelů, kteří prodejcům naletí, bohužel neubývá. Jeden podpis na smlouvě, kterou si řádně neprostudujeme, může spustit lavinu dopisů, telefonátů i sankcí a nezbude než litovat, že jsme prodejce vpustili do bytu. Během včerejšího dne přijali břeclavští strážníci na toto jednání hned dvě oznámení. Hlídku si přivolal jeden z obyvatel sídliště J. Palacha, který si prodejce vpustil do bytu, nechal se přemluvit a smlouvu s nimi podepsal. Po chvíli se mu ale jeho rozhodnutí rozleželo v hlavě a kontaktoval strážníky. O dvě hodiny dříve se prodejci snažili vloudit i do jednoho z domů v Žerotínově ulici, kde ale nepochodili. Ostražitá obyvatelka je do domu nevpustila a událost oznámila. Proto znovu varujeme obyvatele, aby si nikoho cizího do bytu nevpouštěli, nikomu neukazovali faktury (ani mezi dveřmi), nic nepodepisovali a každé takové jednání oznámili na bezplatnou linku 156.

L.Rigó

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.