V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Chtěl vonět

BŘECLAV (12.7.2019) – Kuriózní případ řešili strážníci ve středu v podvečer. Návštěvou obchodního domu si chtěl vytunit svou image mladík, který se chystal na rande (jak sám přiznal). A že chtěl evidentně zaujmout, potvrdil fakt, že vzal z regálu deodorant a navoněl se s ním od hlavy k patě. Nutno dodat, že nešlo o tester. Poté se pokusil prodejnu opustit, aniž by za něj zaplatil. Zastavila ho ochranka, kterou zaujal právě svou originální zkrášlovací procedurou. Ještěže nechtěl vyzkoušet sprchový gel nebo toaletní papír….

L. Rigó

zobrazit více

Pohádkář, facky a zas jeden hazardér

BŘECLAV (10.7.2019) – Uplynulý týden byl pro strážníky maraton na události. Většina měla společného jmenovatele. Alkohol. A štafetu si mezi sebou předávali jednotlivci různých věkových kategorií... V půlce týdne si strážníky přivolal cyklista, kterého mělo srazit auto. Kromě podnapilosti, kterou si způsobil sám, mu naštěstí nic nebylo. Strážníkům se snažil vnutit svou verzi příběhu, kterou ale pro zpestření několikrát změnil. V jeho neprospěch však mluvila dechová zkouška s výsledkem přes dvě a půl promile a také svědek, který vnesl do případu jasno. Cyklista se díky svému velmi nekoordinovanému stylu jízdy na kole neudržel a poroučel se k zemi. Na pomoc mu vyrazil právě řidič vozidla, který „indisponovaného“ cyklistu viděl padat. V neděli strážníci zase prověřovali oznámení na hlučnější skupinku osob. Ani „dvojka“ v krvi hádku nepomohla vyřešit, a tak mezi sebou přikročili k pádnější argumentaci – fackám. Konec týdne také patřil dalšímu cyklistovi, který strážníky zaujal nejen svými originálními kreacemi při jízdě, ale i specifickou artikulací. Také nadýchal přes dvě promile… Kromě těchto už „standardních“ záležitostí museli strážníci vyjíždět i k nezvykle vysokému počtu oznámení, u kterých bylo po prvotním šetření zjištěno, že se jedná o trestné činy. Ty byly předány k dořešení Policii České republiky.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci budou opět značit kola

BŘECLAV (8.7.2019) - Od 9. 7. 2019 MP zahájí forenzní značení jízdních kol, které bude probíhat v budově Městské policie (Kupkova 3, Břeclav). Zájemci o značení jízdního kola se musí předem hlásit do pořadníku v pracovní dny v čase od 7:00 do 15:30 hod. na tel. č. 518 398 818, 724 391 277 nebo na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně u manažera prevence kriminality v budově MP. Značení bude zdarma. Zájemci se dostaví v termínu a čase, na který se přihlásili.

Pro evidenci musí mít s sebou

• občanský průkaz

• doklad o nabytí jízdního kola (pokud jej nemá, bude sepsáno čestné prohlášení)

• čisté kolo (na znečištěná jízdní kola nelze značení aplikovat)

V případě, že dojde k odcizení, ke změně majitele kola, nebo ke změně jeho markantů (barvy apod.), je majitel povinen neprodleně sdělit tuto informaci Městské policii Břeclav.

(ril)

zobrazit více

Dopravní týden pro prvňáčky

BŘECLAV (28.6.2019) – V uplynulých dnech proběhl na dětském dopravním hřišti projekt určený prvňáčkům základních škol, který pro ně opět připravila Městská policie společně s Policií ČR. Vzhledem k tomu, že děti jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, byla akce zaměřena na prevenci. Strážníci i policisté jim před blížícími se prázdninami formou pohádek vysvětlili, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, na ulici i na hřišti. Do projektu se k naší velké radosti opět zapojily všechny břeclavské základní školy. Děti ukázaly strážníkům, jak jim jde jízda na kole, vyzkoušely si reflexní prvky i policejní výstroj a samozřejmě i přístroj na přítomnost alkoholu v dechu. Nenadýchal nikdo:o). Děti byly moc šikovné, a proto také neodešly s prázdnou.

L. Rigó

 

 

DSC 0054

zobrazit více

Pobudové, ťukance a kolaps

BŘECLAV (19.6.2019) – Po delší době zažili strážnici klidnější víkend. To už se ale nedalo říci o pondělku. Hned z rána museli vysvětlit trojici pobudů, jak se chovat v budově městského úřadu. Obtěžovali nejen zaměstnance, ale i návštěvníky, a proto je hlídka vyprovodila rychlým krokem. Daleko nedošli. Po pár metrech si jeden z nich ustlal na chodníku před budovou banky. Začal pokřikovat po kolemjdoucích, že je princ a odmítal se hnout z místa. Strážníci muže zpacifikovali a provedli u něj zkoušku na alkohol. Nadýchal téměř čtyři promile. Své dojmy pak mohl sdělovat už jen statnému ošetřujícímu personálu na záchytce. Zbytek dne se nesl ve znamení poskytování první pomoci. Ve dvou případech šlo o dopravní nehodu. Dopoledne bylo nutné přivolat záchranku řidičce skútru a večer řidiči osobního vozidla. Lékařskou pomoc potřebovala také seniorka, které si hlídka všimla v ulici Lidická. Žena se opírala o strom a očividně na tom nebyla zdravotně dobře. Špatně se jí komunikovalo, stěžovala si na nevolnost a závratě. Strážníci jí proto ihned přivolali lékařskou pomoc.

L. Rigó

zobrazit více

Na kole jen s přilbou!

BŘECLAV (17.6.2019) – Ochranná přilba je při jízdě na kole nejdůležitějším ochranným prvkem a je povinná pro cyklisty mladší 18 let. To se snažíme vštěpovat dětem na dopravním hřišti už v předškolním věku. Bohužel ne každý toto pravidlo dodržuje. Situace v ulicích našeho města je na pováženou. Apelujeme i na rodiče, aby učili své ratolesti používat přilby od malička a dohlédli na to, aby je používali i ti starší 10 let, kteří už mohou jezdit bez doprovodu. A něco málo ze statistik - v roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z toho bylo 38 cyklistů, z nichž 30 nemělo přilbu. Jednalo se o 79 procent všech usmrcených! Srazí-li se cyklista, který jede rychlostí v 15 km/h s osobním automobilem, které jede pouhých 35 km/h, síla nárazu se rovná pádu z 10 metrů! Bez přilby je pravděpodobnost přežití téměř nulová. Proto chraňme to nejcennější, co máme – zdraví a životy našich dětí.

Besip, Besip2

L. Rigó

zobrazit více

Pes bez pána a řidič s „dvojkou“

BŘECLAV (13.6.2019) – A výčet víkendových událostí pokračuje. V sobotu navečer museli strážníci prověřit hned několik oznámení, že se nedaleko benziny v ulici tř. 1. máje nachází už delší dobu pes bez pána. Hlídka našla fenku nakrátko uvázanou na parkovišti bývalé transporty. Nestandardní dočasný útulek fence zřídil majitel psa, který se šel bavit pod zámek. Přestože měla fenka na místě deku, vodu i granule, hlídka ji převezla na služebnu MP, kde měla zajištěno větší pohodlí. Majitel se po ní sháněl až o půlnoci…O pár hodin později si operátor MKDS všiml vrávorající dvojice mužů. Vzhledem k doznívajícím slavnostem by na tom nebylo až tak nic zvláštního. Oba však nastoupili do auta, jeden z nich si sedl za volant a frčeli směr Poštorná. Strážníci vůz zastavili a dali řidiči dýchnout. Výsledná hodnota přesáhla dvě promile. Řidiče bez svědomí si do „své péče“ převzala republiková policie.

L. Rigó

224263 6

zobrazit více

Dealer v akci a dobyvatel ze sídliště

BŘECLAV (11.6.2019) – Víkend ještě pořádně nezačal a břeclavští strážníci už měli na pilno. V pátek odpoledne v ulici U Stadionu zpozoroval jeden ze strážníků podezřelou dvojici mužů, kteří si mezi sebou něco vyměnili. O informace v tomto případě rozhodně nešlo. Jednalo se o jisté množství drogy v jedné ruce a finanční hotovost v ruce druhé. Muži byli, ke své smůle, do obchodní transakce tak zabráni, že si opodál stojícího strážníka vůbec nevšimli. Povedenou dvojici, kterou hlídka přistihla při činu, vzápětí předala PČR. V sobotu po půlnoci byli strážníci přivoláni na sídliště Dukelských hrdinů. Jeden z obyvatelů před vchodem vykřikoval, že pokud se nedostane do domu, bude zvonit na zvonky. A protože na jeho výhrůžky nikdo nereagoval, začal se do domu dobývat tak vehementně, až se mu podařilo poškodit vstupní dveře. Strážníci zjistili, že s dotyčným ten večer měli už čest. Na náměstí mu, zmoženému, pomáhali na nohy. Muž nadýchal jeden a půl promile. A protože se stoupající hladinou alkoholu úměrně klesá mimo jiných i činnost mozku, použít klíč ho nenapadlo. Po vystřízlivění výtečníka čeká nejen hodně vysvětlování, ale také hodně uleví své peněžence.

L. Rigó

zobrazit více

Pomoc potřebovala žena i opeřenec

BŘECLAV (7.6.2019) – Ve čtvrtek večer měli břeclavští strážníci, na žádost dispečera ZZS JmK, prověřit neurčité oznámení o ženě, která se pravděpodobně nachází nedaleko Marketu v ulici Lidická a nutně potřebuje lékařskou pomoc. Strážníci v okolí Marketu nikoho nenalezli, proto se rozhodli podívat se i po okolí. A jelikož byl v dohledu objekt bývalého Miami, zkontrolovali i ten. Tam také osmadvacetiletou ženu ve velmi vážném zdravotním stavu objevili a ihned přivolali záchranku. V dopoledních hodinách téhož dne strážníci museli kontaktovat také záchrannou stanici. Všímavý občan hlídku upozornil na opeřence, kterého nalezl v trávě na sídlišti Na Valtické. Pro zraněné křídlo nemohl létat a dříve nebo později by stal kořistí. Opeřenec už je taktéž v odborné péči:o)

L. Rigó

fták2

zobrazit více

Seniorky v nouzi

BŘECLAV (3.6.2019) - Ve čtvrtek odpoledne se služebnou městské policie opět rozezněl alarm z S.O.S. hodinek. V nouzi se ocitla pětašedesátiletá seniorka. Té se náhle zhoršil zdravotní stav natolik, že si musela na pomoc přivolat strážníky. Hlídka byla na místě do několika minut. Nemocné ženě přivolala záchranku, která ji ihned převezla do nemocnice. Ten samý den, ale o pár hodin dříve strážníci také asistovali hasičům a záchranářům. Ti byli přivoláni k sedmaosmdesátileté seniorce, která doma upadla a nebyla schopna se sama postavit. Proto musela z bytu volat o pomoc a doufat, že ji někdo zaslechne. Naštěstí se tak stalo a ihned poté, co hasiči záchranářům zpřístupnili byt, si ženu převzali do své péče. Strážníci pak byt zajistili do příchodu rodinných příslušníků.

L. Rigó

zobrazit více

Dva v ringu a další rekord

BŘECLAV (30.5.2019) – V neděli těsně před půlnocí zaznamenal operátor kamerového systému potyčku dvou mužů v ulici J. Palacha. Než strážníci přijeli, kolemjdoucí je od sebe odtrhli, ale ti se sebou nemínili hned tak skončit a znovu se do sebe pustili. Hlídka byla na místě do několika minut a mydlící se dvojici od sebe oddělila. Oba výtečníci nadýchali. A nebyli to žádní troškaři. Jeden a půl u jednoho a téměř tři promile u druhého mluví za vše. Lékařské ošetření nebylo potřeba. Ti, co jsou „pod vlivem“, prý mají štěstí... No, bude ho potřeba. Oba totiž budou mít ještě co vysvětlovat. A opět borec na konec. O pár hodin dříve padl nový rekord. Strážníci přijali oznámení o muži, který leží jak dlouhý, tak široký nedaleko náměstí T. G. M. Zdravotní problém neměl, jen přebral. Nadýchal „úctyhodných“ čtyři a půl promile. video

L.Rigó

zobrazit více

Noční klid - stále diskutované téma

BŘECLAV (28.5.2019) - Jaro sice chvilku váhalo, ale už si opět užíváme teplejších dnů i nocí, což některé z nás láká například k posezení v oblíbených restauračních zahrádkách. Tento čas však s sebou nese i zvýšený počet oznámení na rušení nočního klidu a v nejednom případě se jedná o stížnosti občanů na nadměrný hluk pocházející právě z těchto zahrádek. Všichni návštěvníci tohoto populárního venkovního posezení s obsluhou by si proto měli uvědomit, že pokud příslušná zahrádka přímo sousedí s bytovou zástavbou, mohou být některé příliš hlasité projevy pro okolí obtěžující, protože co jedni považují za aktivní odpočinek, je pro jiné jen hlučná forma zábavy…

(ril)

zobrazit více

Ze zloděje se vyklubal dezorientovaný soused

BŘECLAV (22.5.2019) – V neděli měl jeden z obyvatelů sídliště velmi nestandartní budíček. Po čtvrté hodině ranní vylekaly třiašedesátiletého majitele nejen rány na dveře bytu, ale i pokusy o zasunutí klíče do zámku. Vzhledem k tomu, že se doma nacházel obvyklý počet rodinných příslušníků a dalšího nocležníka nečekal, přivolal si na pomoc strážníky. Ti na místě zjistili, že se nejedná o žádného zloděje, ale jen o souseda, který si bohužel spletl patro, když se vracel nad ránem domů. Při snaze dostat klíč do zámku si pomáhal i silou a stále nechápal, proč se do bytu ne a ne dostat. Hlídka proto muže nasměrovala do správného patra a pro jistotu i ke správným dveřím, se kterými si už lehce poradil.

L. Rigó

zobrazit více

Padly nové rekordy

BŘECLAV (20.5.2019) – Přes víkend se opět někteří zasloužili o zvýšení statistik ve spotřebě alkoholu. Aspoň v Břeclavi určitě. V pátek večer museli strážníci „sundávat“ z kola čtyřiačtyřicetiletého muže, který se snažil přímo ve vozovce nekoordinovanými pohyby osedlat bicykl, rozjet se na něm a ještě u toho držet v jedné ruce láhev s alkoholem. "Cyklista" strážníkům nadýchal téměř dvě a půl promile. Druhý den ráno našla hlídka ležet na chodníku v ulici Husova bezvládné tělo muže. Ještě před příjezdem přivolané záchranky se sedmačtyřicetiletého muže podařilo přivést k sobě. A protože se kolem něho šířilo silné aroma odéru značky Alkohol, dali mu strážníci dýchnout. Výsledná cifra téměř čtyř promile mu zajistila místenku ve vozidle do protialkoholní záchytné stanice. A „borec“ na konec. Stal se jím řidič, kterému byla radarem na sedmdesátce naměřena rychlost 148 km/h. K novým rekordům gratulujeme. Ceny předá správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Horolezec u gymnázia

BŘECLAV (13.5.2019) - V úterý po půlnoci zaznamenal operátor MKDS podezřelý pohyb kolem sochy před gymnáziem. Singl individuum mužského pohlaví se „nenápadně“ rozhlíželo na všechny strany, jestli je čistý vzduch. Týpek, vyzbrojen papírovou krabicí a hráběmi místo cepínu, si připravoval podmínky pro svůj pozdější heroický výkon. Neuvědomil si však, že stojí přímo pod kamerou a že už je v „hlavní roli“. Za pomocí násady narval krabici soše do úst (asi dentální hygiena) a pak se začal škrabat na sochu. Hlídka strážníků přijela zrovna ve chvíli, kdy vrchol hlavy zdolal a vítězoslavně se na něm usadil. Vlajku však už vztyčit nestihl.  video

  L. Rigó

 

zobrazit více

V regálu našli obálku s několika tisíci

BŘECLAV (9.5.2019) – O tom, že se mezi námi stále najdou poctiví lidé se v úterý přesvědčili břeclavští strážníci, kteří byli přivoláni do jednoho z obchodů v ulici J. Palacha. Kolem poledne našla prodavačka v regálu se zbožím odložený doklad totožnosti a objemnou papírovou obálku s logem banky, ve které byla finanční hotovost v řádech desítek tisíc korun. Hlídka majitelku kontaktovala a nález jí předala.

L. Rigó

zobrazit více

Přijeli mu na pomoc. Na oplátku jim nadával

BŘECLAV (7.5.2019) – V noci ze soboty na neděli strážníci opět asistovali posádkám ZZS. Hned po půlnoci byli přivoláni do vestibulu vlakového nádraží, kde se nacházel muž, který ho odmítal opustit. Ze zdravotních důvodů, jak uvedl hlídce. Přestože „nadýchal“ přes dvě promile, tvrdil, že závratě, bolesti, slabost a celkově zhoršený zdravotní stav má pouze důsledkem těžké nemoci. Jakmile však přijela záchranka, slabost dotyčného rázem přešla a jako zázrakem se mu vrátila síla do žil i do plic. Začal se vůči posádce erzety chovat agresivně a bez skrupulí ji častoval velmi vulgárními tituly. Bohužel každý záchranář potvrdí, že takové chování některých pacientů, které je slušně řečeno „na přeshubu“, není výjimkou. Proto strážníci „pacienta“ doprovodili až do nemocnice a byli přítomni i během vyšetření. Dvě hodiny nato, na žádost operátora JmZZS, prověřovali oznámení o muži v bezvědomí. Hlídka muže skutečně nalezla. Konzument, který v jedné z břeclavských restaurací evidentně přebral, upadl a zůstal bez sebe. Přestože se muž záhy probral, pro jistou byl také převezen záchrankou do břeclavské nemocnice.

L. Rigó

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (7.5.2019) - Břeclavští strážníci opět přijali oznámení, že by se v odpoledních hodinách v ulici Za Kasárnami měli pohybovat prodejci energií! Může Vás telefonicky kontaktovat operátorka registračního střediska a oznámit, že k Vám vyslali své pracovníky na ověření a kontrolu odběrných míst energií. Upozorňujeme, že se může jednat o podomní prodej a nabádáme proto obyvatele k obezřetnosti. Na tyto telefonáty, prosím, nereagujte, nikoho nevpouštějte do domu, upozorněte starší generaci rodinných příslušníků a jakýkoliv kontakt ze strany prodejců ihned hlaste na linku 156.

(ril)

zobrazit více

Strážníci odchytli agesivního psa

BŘECLAV (3.5.2019) – V pondělí odpoledne vyjeli břeclavští strážníci na volání ženy, která si stěžovala na agresivitu volně pobíhajícího psa bez pána v jedné z ulic nedaleko parku. Už z dálky hlídla viděla, že situace je dost dramatická. Pes neustále dorážel na psa oznamovatelky, která měla u sebe i kočárek s dítětem. Žena svého psa urputně bránila nohama, ten se však nenechal odradit a neustále na ni štěkal. Jeho útoky však byly stále agresivnější. V jedné chvíli měl dokonce skočit na kočár, který málem převrhnul. Strážníci na nic nečekali a rozhodli se psa zpacifikovat ještě před příjezdem odchytového vozu s ochrannými prostředky a pomůckami na odchyt. To se „trhači“ samozřejmě nelíbilo a snažil se pokousat vše, na co dosáhl včetně rukou strážníka. Díky včasnému zásahu se nakonec mamince, dítěti ani jejímu psíkovi nic nestalo. A protože u psa nebyl nalezen čip a majitel v nedohlednu, po veterinárním vyšetření, byl převezen do břeclavského útulku.

L.Rigó

zobrazit více

Potřebovali záchranku...

BŘECLAV (26.4.2019) - Během jednoho dne byli městští strážníci okolnostmi nuceni přivolat záchranku hned ke dvěma událostem. V jakém případě byla pomoc záchranářů skutečně potřeba, posuďte sami. V úterý v brzkých ranních hodinách přijali strážníci oznámení, že v jedné z břeclavských ulic leží zraněný muž. Hlídka byla na místě během několika minut. Osmačtyřicetiletý muž měl tržnou ránu na hlavě a nekomunikoval. Do příjezdu záchranky strážníci muži poskytovali první pomoc. Poté byl ihned převezen do nemocnice. Pár hodin nato, hlídka zastavila řidiče osobního vozidla, který nerespektoval zákaz vjezdu. Se strážníky bez problému komunikoval, s přestupkem souhlasil, ale platit pokutu se mu asi nechtělo, protože se hlídce začal vymlouvat, že do zákazu vjel z důvodu nevolnosti a náhlé srdeční slabosti, kterou doposud cítil. Vzhledem k tomu mu byla přivolána ZZS. Lékař muže vyšetřil, ale neshledal u něj žádné ohrožení na životě a konstatoval, že je v pořádku. Z místa pak odjela nejen prázdná sanitka, ale i řidič, kterému se jako mávnutím kouzelného proutku udělalo lépe. Snad se mu opět nepřitíží, až bude jeho přestupek projednávat správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Ad perný víkend

BŘECLAV (24.4.2019) – Výčet velikonočních výjezdů zakončí tři události, u kterých břeclavští strážníci také zasahovali. První dvě skončily happy endem. Ne tak ta poslední. Na jednom z břeclavských parkovišť si mladá žena omylem zabouchla klíče od vozidla, ve kterém se nacházelo malé dítě. A protože byl zámečník mimo město a do vozidla se jinak než násilím nedalo dostat, na prosbu majitelky strážníci rozbili okno ve dveřích. Dítě bylo v pořádku, pomohli odklidit střepy a okýnko provizorně zalepili folií. Druhého dne kolem oběda volala na služebnu MP vystresovaná matka pětiletého syna. Ten se měl prohánět na kole v okolí zámku, ale nyní nebyl k nalezení. Operátor MKDS ihned žhavil pult a za pár okamžiků chlapce našel způsobně sedět na náměstí na lavičce. Zalarmoval hlídku a ta dítě v pořádku předala mamince, které se do té doby už určitě v hlavě odvíjely různé katastrofické scénáře. Strážníci asistovali i složkám IZS při komplikovaném zásahu. Do příjezdu záchranky prováděli resuscitaci těžce zraněného mladíka, který se zřítil z výšky. Případy, kdy je ohroženo zdraví či dokonce život dítěte, jsou pro všechny rodiče noční můrou. Přestože se je snažíme chránit, mnohdy nedokážeme sled událostí ovlivnit. Bojíme se o ně stále…a je úplně jedno, kolik jim je let.

L. Rigó

zobrazit více

Perný víkend

BŘECLAV (23.4.2019) – Uplynulý prodloužený velikonoční víkend byl pro břeclavské strážníky velmi výživný. Opět se našlo pár hrdinů (dokonce i jeden mladistvý), kteří se snažili zvítězit nad alkoholem. Všechny poražené pak strážníci opět museli odklízet z vozovky, kde se uložili ke spánku (některé vytrvalejší jedince i několikrát), nebo je porůznu nacházeli šplhající a následně zavěšené na reklamních billboardech. Také v parku bylo živo. Ve večerních hodinách si tam dva mladíci připravili piknik. A protože hlad je prý převlečená žízeň, k jídlu neměli nic jiného než láhev tvrdého alkoholu. Našlo se i pět nenechavců, kteří si asi proto, že končil půst, chtěli přilepšit a „vytunit“ si svátky něčím zdarma. Avšak jejich plány jim překazilo bdělé oko ochranky. Strážníci také převzali hromadu nálezů. Kabelku, klíče, operátorem MKDS zjištěné jízdní kolo „na volno“ (o které už projevovalo zájem podezřelé individuum), několik peněženek, batohů, ale také opuštěný invalidní vozík (asi velikonoční zázrak?).

to be continued…

L. Rigó

 

zobrazit více

Díky kamerám zadrželi podezřelé během několika minut

BŘECLAV (18.4.2019) – Na pilno měl v sobotu dopoledne operátor městského kamerového dohledového systému. Strážníci totiž přijali oznámení, že v OD Lidl došlo ke krádeži zboží vysoké hodnoty. Dvojici odpovídající popisu podezřelých osob, operátor zachytil stojící na zastávce autobusu, kterým odjela směrem do centra. Následně zjistil trasu autobusu a kamerovým systémem kontroloval zastávky. Ihned byla vyslána hlídka strážníků souběžně i s hlídkou PČR. Podezřelé osoby operátor zachytil na terminálu IDS právě v okamžiku, kdy vystupovaly z autobusu. Díky pohotové součinnosti hlídek a operátora kamerového systému, který měl povedenou dvojici neustále pod dohledem, byla zadržena do několika málo minut od oznámení.

L. Rigó

zobrazit více

Za "botičku" na autě byla ráda

BŘECLAV (17.4.2019) - V pátek odpoledne byli strážníci přivoláni na parkoviště za OD Albert. Řidiče osobního auta zablokoval jiný automobil, který mu bránil ve výjezdu. Hlídka na místě zjistila, že vozidlo nebylo dostatečně zajištěno a tudíž se samovolně rozjelo. S ohledem na průjezdnost komunikace strážníci vozidlo odtlačili, a ač byl za sklem platný parkovací lístek, proti opětovnému rozjetí ho zajistili tolik zatracovanou „botičkou“ (technickým prostředkem k zabránění odjezdu vozidla – v tomto případě doslova:o). Řidička nezajištěného vozidla, která se chvíli nato dostavila na místo, strážníkům poděkovala, protože zjistila, jaké měla neuvěřitelné štěstí. Rozjetý automobil při své "autonomní" jízdě nikoho nezranil a nezpůsobil škodu ani jí ani nikomu jinému.

L. Rigó

zobrazit více

Nebyl lhostejný

BŘECLAV (16.4.2019) - Stále se najdou lidé, kterým není lhostejný osud jiných a i když sami nemohou nebo neumějí pomoci, nebojí se o pomoc požádat jiné. V pátek před polednem upozornil všímavý občan strážníky na starší ženu, která seděla na lavičce na náměstí T. G. Masaryka. Podle něj měla očividně zdravotní problémy. Strážníci ji ihned kontaktovali, a přestože si osmdesátiletá žena hlídce stěžovala na nevolnost, závratě a dušnost, lékařskou pomoc odmítala a chtěla se vydat na cestu domů. Po pár krocích však zkolabovala. Hlídka ihned přivolala záchranku, která ji převezla do nemocnice.

L.Rigó

zobrazit více

Šlo mu o bezpečný sex?

BŘECLAV (11.4.2019) – Kuriózní krádež řešili strážníci v sobotu navečer v jednom z břeclavských obchodních domů. Pracovník ostrahy totiž pravděpodobně zhatil velké plány mladistvému pobertovi, který přes pokladnu pronesl bez zaplacení tři kusy pánské ochrany. Je sice chvályhodné, že mladík myslel na bezpečný sex, ale platit už se mu za to nechtělo. Ve finále milovníka nákup za pět prstů vyšel o mnoho dráž, protože z obchodu vyšel bez kondomů, jež si odmítl koupit a lehčí o pokutu, kterou mu strážníci za krádež udělili. Snad si dá pozor. Ať už bude dělat cokoliv.

L.Rigó

zobrazit více

Pes kaskadér

BŘECLAV (9.4.2019) – V pátek odpoledne přijali strážníci oznámení řidiče, že v jedné z velmi frekventovaných křižovatek odchytil psa, který zmateně pobíhal mezi vozidly. Když se oznamovateli podařilo psa chytit, dozvěděl se od kolemjdoucího, že ho měl někdo vyhodit za jízdy z auta. Toto tvrzení se však naštěstí ukázalo jako mylné. Dle očitého svědka pes vyskočil z okénka osobního vozidla. Malý kaskadér, kterému se až na malé oděrky nic nestalo, byl chvíli na to předán majiteli. Ten však musí počítat s tím, že bude mít co vysvětlovat. O týden dříve byl jeden ze strážníků při své stáži u ZZS dokonce svědkem toho, jak se u osobního vozidla, které vyjíždělo z parkoviště, otevřely dveře a za jízdy z nich vypadlo dítě. Tomu se naštěstí také nic nestalo. Je třeba, aby si řidič před každou jízdou zkontroloval, zda je jeho „náklad“ vždy bezpečně připoután. Tím důkladněji, jde-li o náklad živý:o)

L. Rigó

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (3.4.2019) - Břeclavští strážníci přijali oznámení, že by se v odpoledních hodinách v místní části Stará Břeclav měli pohybovat prodejci energií! Mohou Vás kontaktovat i telefonicky a to např. z čísla 792254115 na základě toho, že jste nereagovali na jejich dopis, i když se jejich tvrzení nezakládá na pravdě! Upozońujeme proto obyvatele, aby na tyto telefonáty nereagovali, nikoho nevpouštěli do domu a jakýkoliv kontakt ze strany prodejců ihned hlásili na linku 156.

(ril)

zobrazit více

Radarové měření na I/55

BŘECLAV (1.4.2019) – Ať už se to někomu líbí nebo ne, opět se potvrdil důvod opakovaného radarového měření na silnici I/55 u dálničního mostu prováděného Městskou policií Břeclav. V uplynulém týdnu a v rozmezí pouhých tří dnů se staly v tomto úseku dvě dopravní nehody se zraněním. Dle dopravního značení je zde povolena maximální rychlost 70 km/h. Při dvou až tříhodinovém kontrolním měření rychlost překročí v průměru 150 řidičů. Někteří z nich si navíc tento úsek pletou s dálnicí, protože výjimkou nejsou ani hodnoty přesahující 100 km/h. Rekordmanem se stal závodník, kterému bylo naměřeno 128 km/h. V rámci katastrálního území se městská policie podílí mimo jiné i na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, do kterého spadá i měření rychlosti vozidel. Toto je cíleno na řidiče, kteří svou riskantní a rychlou jízdou ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

L.Rigó

IMG 1906

zobrazit více

A zase šmejdi

BŘECLAV (29.3.2019) – Včera odpoledne vyjeli městští strážníci do lokality Na Širokých, prověřit oznámení o výskytu osob nabízejících opravy střech. Oznamovatel se měl na pozoru, proto jejich nabídku odmítl a ihned zalarmoval strážníky. Za to od těchto, česky ne moc dobře mluvících osob, sklidil pár vulgárních titulů. Hlídka podezřelou skupinu rumunské národnosti našla o čtyři řady dál, a v plném pracovním nasazení. Právě si připravovaly žebříky k jednomu ze zahradních domků. Pětaosmdesátiletému majiteli nabídly opravu střechy za 12.000 Kč. Přestože jejich nabídku také odmítl, začali „pracanti“ z dodávky s polskou registrační značkou, vynášet nářadí. Strážníci jejich „přípravné práce“ zastavili a přivolali hlídky PČR a cizinecké policie, které provedly lustraci jak osob, tak i vozidla, zda se nejedná o zájmové osoby. Opět tedy varujeme obyvatele, aby se měli na pozoru a na tyto pochybné nabídky nereagovali a ihned volali linku 156 nebo 158. Žádáme také uživatele FB i webových stránek Městské police Břeclav, aby tyto informace předali svým blízkým z řad seniorů, na které se právě tito prodejci zaměřují a upozornili je tak na možná rizika.

L. Rigó

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.