V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Ztracen v překladu

BŘECLAV (31.8.2023) – V uplynulých dnech bylo třeba pomoci i několika seniorům…

Většinou se jednalo o pády bez zranění. Dotyčné stačilo pouze postavit na nohy. Ale dvěma ženám museli strážníci přivolat záchranku. První ležela na zemi v ulici ČSA. Nemohla si vzpomenout kdo je a kde se nachází. Jak se později ukázalo, důvodem byly náhlé neurologické obtíže. K druhé ženě, která doma zkolabovala a potřebovala akutní lékařskou péči, se museli dostat přes balkon.

Pomoc potřeboval i sedmdesátiletý cizinec. I v naší malé Břeclavi se totiž lze ztratit…

Strážníky přivolala obsluha čerpací stanice v MČ Stará Břeclav. Muž byl bez dokladů, mobilu a mluvil pouze francouzsky. Pátrání po něm vyhlášeno nebylo, a tak se strážníci začali pídit, odkud se na benzinku dostal. Do Břeclavi prý přijel vlakem spolu s manželkou a šel se projít. Proto jej hlídka chtěla odvézt rovnou na nádraží. To ale odmítl. Stále opakoval, že na něj žena čeká na náměstí. Tam se však nenacházela. Pak už neváhali. Našli ji v čekárně, kde už na něj netrpělivě čekala. Samozřejmě i s jeho doklady a mobilem. Břeclaví jen projížděli a čekání na další spoj si chtěl muž, i přes manželčin nesouhlas, zpestřit krátkou procházkou…

L. Rigó

zobrazit více

Přes kopírák

BŘECLAV (24.8.2023) – Že jsou operátoři MKDS se strážníky perfektně sehraní, víme. Díky tomu se opět podařilo zadržet pachatele krádeže jízdního kola pár okamžiků po činu, a to hned ve dvou událostech, v rozmezí jen několika málo dnů. Scénář byl téměř stejný…

Doba mezi půlnocí a ránem; terminál IDS; stojan plný jízdních kol; individuum různého původu a věku; zkouška kol „na volno“, nebo devastace zámku; kameramani; strážníci, policisté. Lišil se jen závěr.

V prvním případě se jednalo o mladistvého, který přišel, zkusil, vzal, nasedl a odjel. Ale ne daleko. Sebe i kolo dobrovolně vydal, a aby toho nebylo málo, ještě „nadýchal“. Po nezbytné „kritice“ ze strany strážníků byl předán rodičům.

O pár dnů později se role ujal očividně zkušenější jedinec. Přišel, vybral, přestřihl, vzal, nasedl a odjel. Hlídka už mu jela naproti. Na výzvy strážníků však nereagoval a pokusil se o dramatický únik. Nezastavil ho ani pád z kola. Chtěl vzít nohy na ramena, ale byl dostižen a zpacifikován. Pro podezření ze spáchání trestného činu rovnou putoval na PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Příležitost dělá zloděje

BŘECLAV (16.8.2023) – Jedna preventivní…

Byl jednou jeden, co v bytovce dlel,

koš plný odpadků doma už měl.

K půlnoci bylo, čas hodiny duchů,

usoudil tedy,

že krátká procházka přijde mu k duhu.

Otevřel dveře a nechal je tak,

však bude hned zpátky, je rychlý jak vlak.

V mžiku byl nazpět, zavřel a zamk,

ať doma je bezpečno, jak v některé z bank.

Než ulehl k spánku, umýt se šel,

v předsíni zjistil,

že postrádá batoh, co na židli měl!

Peníze s doklady nyní jsou fuč,

proto se čtenáři z básničky uč!

Zavírej, zamykej, prachy nech v bance,

nedáš tak zlodějům pražádné šance!

L. Rigó

zobrazit více

Značení jízdních kol pokračuje

BŘECLAV (15.8.2023) - Forenzní identifikační značení kol, elektrokol, elektrokoloběžek a elektrických invalidních vozíků je v plném proudu, ale značící sady jsou ještě k dispozici, takže zájemci se stále mohou hlásit do pořadníku, a to v pracovní dny v čase od 7:30 do 15:00 hod. na tel. 737 447 378 nebo na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně v budově MP.

Připomínáme, že pro občany s trvalým bydlištěm na území města Břeclavi je značení zdarma.

Pro evidenci musí mít s sebou:

• občanský průkaz

• doklad o nabytí DP (pokud jej nemá, bude s ním sepsáno ČP)

• čistý DP (na znečištěné DP nelze roztok aplikovat)

fiz

zobrazit více

„Vozíková“

BŘECLAV (10.8.2023) - V úterý, pár minut po půlnoci, zaujala operátora MKDS dvojice mladíků, užívající nákupní vozík jako dopravní prostředek. Svou jízdou zabírali celou šířku vozovky v ulici J. Palacha a Sovadinova. Po chvíli operátor zaznamenal i to, že vozík letí vzduchem přes zábradlí mostu a přistává v řece. To už byli strážníci na cestě. Jednalo se o španělsky mluvící cizince, kteří si čekání na další spoj krátili testováním odstaveného košíku. Bylo dohlédnuto na jeho vylovení, odbahnění, vysušení a vrácení.

L. Rigó

zobrazit více

Nahá žena s trojkou

BŘECLAV (3.8.2023) – První pondělní výjezd strážníků směřoval do ulice Národního odboje. Na základě hned několika oznámení se zde měla pohybovat téměř nahá žena. V létě nic neobvyklého, jenže dotyčná měla na sobě pouze tričko, jinak byla od pasu dolů nahá. Komunikovala zmateně, nevěděla kde je, stěžovala si na bolest v hrudi a z jejího dechu byl cítit alkohol. Strážníci ji zahalili do termofolie a následně „změřili“. Dechovka prokázala tři promile. Pro jistotu byla předána do péče záchranářů.

L. Rigó

zobrazit více

Skládky v lese

BŘECLAV (1.8.2023) - Městská policie žádá veřejnost o pomoc při identifikaci původců nebezpečného odpadu.

Dotyční neřádi se nerozpakovali odložit do lesního porostu za zahrádkářskou kolonií v ulici Haškova čtyři sudy s použitými olejovými filtry a do lesa u cyklostezky mezi Apollonovým chrámem a Novým Dvorem rohovou sedací soupravu i s křeslem.

Přestože lze odpad zdarma odevzdat do sběrných dvorů, stále se někteří uchylují k odkládání odpadu kamkoliv, včetně lesa. Potencionální pachatele to však stojí stejné úsilí! Naložit, odvézt, vyložit! Navíc jim za takové jednání hrozí vysoké pokuty.

Za sdílení děkujeme.

sudysudy 1sudy2sedačkakřesla

zobrazit více

Únikovky

BŘECLAV (18.7.2023) – Jak se bez klíčů dostat do domu? Anebo ven?

Během několika dnů strážníci řešili hned dvě takové události. V domnění, že jsou prostory již prázdné, v nich byl někdo omylem uzamčen. Bez přístupu k náhradním klíčům a kontaktním osobám.

První účastník zůstal v budově zdravotnického zařízení. Na pomoc mu nejprve přijela klíčová služba. Avšak zámek byl tak bytelný, že by škoda na případném otevření byla neúměrně vysoká. Proto do hry vstoupili strážníci. Díky osobní znalosti a překonání několika překážek v podobě odpolední zácpy (na silnici) a marných mobilních vyzvánění, se jim podařilo kontaktovat jednu z odpovědných osob, která byla „klíčem“ k vysvobození.

Druhý nešťastník byl „uvězněn“ v rozlehlém venkovním areálu jedné z provozoven v odlehlé části města. A aby toho nebylo málo, o „zábavu“ se mu chtěli postarat respekt vzbuzující „vlčáci“, kteří byli po uzamčení automaticky vypuštěni. Statečný muž nelenil a navzdory svému věku začal šplhat na střechu přilehlé budovy, odkud se dostal do vedlejší provozovny. Poté se vydal za strážníky, kteří kontaktovali majitele. V areálu totiž zůstalo jeho uzamčené kolo i se svazkem klíčů od jeho domu...

L. Rigó

zobrazit více

Něco jako liga

BŘECLAV (4.7.2023) – Opět on line. A poněvadž událostí bylo nepočítaných, tak jen zkrácený výběr.

Nejprve domácí:

- při rutinních kontrolách strážníky nalezeny a PČR předány dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno pátrání;

- díky kamerám hlídkou odchycen a ztotožněn mladík, ničící pučící květinovou výzdobu v centru;

- stejně tak i muž (3 ‰), ničící odpadkový koš a pokoušející se odcizit uzamčené jízdní kolo v ulici 17. listopadu;

- strážníky zastaven řidič, který během jízdy směr Poštorná několikrát vybočil z jízdního pruhu, najel na chodník, narazil do dopravní značky, nepřekvapil, naměřeno (2,5‰), předán PČR, vozidlo odstaveno - řidič opět za volantem, pokus o útěk, strážníky odchycen, zpacifikován a znovu předán PČR;

- strážníky nalezena skupina mladistvých „fanoušků“ alkoholických nápojů, kontaktován OSPOD, omladina rozebrána zákonnými zástupci.

Hosté:

- v různých poločasech strážníky nalezeni a alespoň částečně uvedeni do provozu dva „přespolní“ jedinci (2,5 a 3,5 ‰), kteří museli projít i zdravotní kontrolou;

- u nádraží strážníky zpacifikován třicetikilový cizinec, který si „nedal říct“ a ještě „dělal ramena“ (1,8 ‰);

- hlídka upozorněna na další osobu nehovořící česky, taktéž těžce pod vlivem, která u sebe měla malé dítě. Na místo přivolána sociální pracovnice, dítě v pořádku, předáno matce.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci budou opět značit kola

BŘECLAV (20.6.2023) - Forenzní identifikační značení jízdních kol, elektrokol, elektrokoloběžek a elektrických invalidních vozíků bude prováděno v budově Městské policie Kupkova 3, Břeclav, v termínu od 17. 7. 2023, v dohodnuté dny a hodiny.

Zájemci se mohou hlásit do pořadníku v pracovní dny od 10. 7. 2023 v čase od 7:30 do 15:00 hod. na tel. 737 447 378 nebo na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně v budově MP.

Pro občany s trvalým bydlištěm na území města Břeclavi bude značení zdarma.

FIZ nelze provést:

• v případě, že venkovní teplota klesne pod 10°C

• na znečištěný dopravní prostředek

• v případě, že časová hodnota kola je méně než 5 000 Kč

Zájemce se dostaví v termínu a čase, na který se přihlásil.

Pro evidenci musí mít s sebou:

• občanský průkaz

• doklad o nabytí DP (pokud jej nemá, bude s ním sepsáno ČP)

• čistý DP (na znečištěný DP nelze roztok aplikovat)

Zájemce musí poskytnout písemný souhlas (sepisuje se na místě evidence) se zpracováním osobních údajů vztahující se k registraci v událostním systému MP i v mezinárodních registrech REFIZ a DATATAG podle zák. č. 101/2000 Sb. a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady č. 2016/679 (GDPR).

V případě, že dojde k odcizení, k změně majitele DP nebo změně jeho markantů (barvy apod.), je občan povinen neprodleně sdělit tuto informaci Městské policii Břeclav.

fiz

zobrazit více

Zvěř

BŘECLAV (2.6.2023) – Zranění si nepřivodí jen lidé a ne vždy mají tato oznámení dobrý konec. Během jedné směny navíc v rozmezí několika desítek minut museli strážníci řešit hned dvě takové události. Šlo o divoká zvířata, kterým už bohužel nebylo pomoci.

Nejprve bylo přijato oznámení o divočákovi, pobíhajícím mezi domy v ulici Záhumní. Strážníci na místě zjistili, že zvíře je zraněné a krvácí, tím pádem je o to nebezpečnější. Proto se jej hlídka snažila dostat mimo zastavěnou oblast, což se posléze povedlo. Mezitím byla kontaktována myslivecká stráž. Ta se jen o pár minut později musela spolu se strážníky přesunout k těžce zraněnému srnci, kterého našel náhodný kolemjdoucí na okraji lesa za nemocnicí.

L. Rigó

zobrazit více

Ženy a doprovod

BŘECLAV (23.5.2023) – V rozmezí několika málo dnů strážníci pomohli hned třem ženám s akutními zdravotními potížemi. Všechny musely byt předány do péče záchranářů.

Hlídku, provádějící kontrolu sídliště Slovácká, kontaktovala žena, která si stěžovala na bolest v hrudi a náhlé dýchací potíže. Strážníci jí ihned poskytli první pomoc a přivolali záchranku.

Další žena, toho času silně „pod vlivem“, si při pádu způsobila vážné zranění hlavy. Stalo se nedaleko nádraží. Strážníci vyjeli i do domu s pečovatelskou službou, kde v jednom z bytů upadla seniorka. Sama se však na nohy postavit nedokázala. Linku 156 vytočila sousedka, ale než se seniorka dovolala pomoci, uběhlo několik nekonečných hodin.

O pomoc strážníky požádal i muž, jehož rodinný příslušník doma zkolaboval. Hlídka dotyčnému poskytla doprovod služebním vozidlem a zajistila tak jeho bezpečný a rychlý průjezd městem.

L. Rigó

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci. Zájemci o koupi se mohou dostavit od 15.05.2023 do 19.05.2023, od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav. Upozorňujeme, že není možné si věci předem zamluvit.

Aktualizovaný seznam věcí k prodeji naleznete ZDE.

Podrobnější informace na tel. 519 324 564.

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.