V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Ženy a doprovod

BŘECLAV (23.5.2023) – V rozmezí několika málo dnů strážníci pomohli hned třem ženám s akutními zdravotními potížemi. Všechny musely byt předány do péče záchranářů.

Hlídku, provádějící kontrolu sídliště Slovácká, kontaktovala žena, která si stěžovala na bolest v hrudi a náhlé dýchací potíže. Strážníci jí ihned poskytli první pomoc a přivolali záchranku.

Další žena, toho času silně „pod vlivem“, si při pádu způsobila vážné zranění hlavy. Stalo se nedaleko nádraží. Strážníci vyjeli i do domu s pečovatelskou službou, kde v jednom z bytů upadla seniorka. Sama se však na nohy postavit nedokázala. Linku 156 vytočila sousedka, ale než se seniorka dovolala pomoci, uběhlo několik nekonečných hodin.

O pomoc strážníky požádal i muž, jehož rodinný příslušník doma zkolaboval. Hlídka dotyčnému poskytla doprovod služebním vozidlem a zajistila tak jeho bezpečný a rychlý průjezd městem.

L. Rigó

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci. Zájemci o koupi se mohou dostavit od 15.05.2023 do 19.05.2023, od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav. Upozorňujeme, že není možné si věci předem zamluvit.

Aktualizovaný seznam věcí k prodeji naleznete ZDE.

Podrobnější informace na tel. 519 324 564.

zobrazit více

Mimoni

BŘECLAV (12.5.2023) – Po delší odmlce krátké hlášení.

V uplynulých dnech vyjeli strážníci na pomoc posádce záchranky, která ošetřovala opilého agresivního muže, nalezeného v sklepních prostorách jednoho z obytných domů sídliště Na Valtické. Nadýchal téměř tři a půl promile, při poskytování nezbytné péče nespolupracoval a prudil i tím, že schválně uváděl nepravé iniciály. A protože na výzvy ke zklidnění nereagoval, byl strážníky zpacifikován a vzápětí seznámen nejen s vnitřními prostory služebního vozidla, ale i se službu konajícím personálem Obvodního oddělení PČR.

Policistům byli předáni i další dva jedinci z řad podnapilých, zfetovaných nebo jinak mimo. První z nich usedl za volant „pod drogama“ (měl pozitivní test na kokain), ten druhý zas v jednom z OD nejprve napadal a obtěžoval zákazníky. Poté si na WC rozdělal oheň a začal pálit odpadky. Když byl zaměstnanci vyháněn, ještě jim vyhrožoval ublížením na zdraví i životě.

L. RIgó

zobrazit více

Velikonoce a kozy na dálnici

BŘECLAV (20.4.2023) – Samotné velikonoční pondělí proběhlo v klidu, bez vážnějších událostí. (Snad proto, že jedince různého druhu i věku, kteří sváteční „alkomaraton“ zahájili už na Škaredou středu, strážníci sesbírali a odklidili ještě před Velkým pátkem.) Ale i bez Velikonoc jsou směny strážníků pestré...

Ještě před svátky šetřili majitele agresivních psů, z nichž jeden napadl okolo jdoucí ženu, kterou vzápětí i pokousal. Psi byli bez dozoru „na volno“ a bez náhubků! Policistům předali další tři opilé řidiče za volantem, dvě hledané osoby a posádce záchranky zmatenou seniorku, která bloudila večerní ulicí. Nevěděla kde je, a proč se tam nachází.

Dále bylo třeba pomoci na nohy třem seniorům po pádu a přivolat záchranku ženě, která o pomoc volala svými S.O.S. hodinkami.

Strážníci také vyprostili v plotě uvízlého srnce a zahnali dvě zvědavé kozy, které odmítly akceptovat pravidla silničního provozu a pásly se nebezpečně blízko dálnice.

L. Rigó

474289 4 IMG20230419132636

zobrazit více

ŽÁDOST

❗Město Břeclav žádá občany, aby neparkovali svá vozidla na chodnících, neboť tím znemožňují průchod chodců včetně rodičů s kočárky, kteří jsou nuceni kvůli překážkám vstupovat do silnice a ohrožují tak svůj život a zdraví. Tento problém se nejvíce vyskytuje v souvislosti s parkováním vozidel v nájezdech k domům křižujícím chodníky. Zejména se jedná o ulici Hlavní v Poštorné, ale týká se to i jiných lokalit.

Upozorňujeme, že parkování na chodníku, tam, kde to není dopravním značením povoleno, je přestupkem a pokud k tomu bude docházet i nadále, budou přestupky v zájmu zajištění bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích řešeny Městskou policií.

Děkujeme za pochopení.

338023547 732768885295318 6029282643613705165 n

zobrazit více

Kontroly pejskařů

BŘECLAV (5.4.2023) – Na základě zvyšujícího se počtu stížností, strážníci provedli kontrolu majitelů psů, kteří své mazlíčky venčí bez vodítka nebo dokonce bez dozoru, vetší plemena bez náhubku a hlavně bez úklidu toho, co po nich zůstane. Opatření zaměřené na výše zmíněná protiprávní jednání proběhlo na sídlišti Na Valtické, kde bylo zjištěno hned pět přestupků!

Pro pejskaře jsou nastavena jistá pravidla, která je třeba dodržovat:

- majitel má povinnost po svém psovi uklidit exkrementy,

- pes musí mít čip,

- psi s výškou nad 30 cm v kohoutku musí mít náhubek,

- na veřejných prostranstvích, kromě daných výjimek, se musí pes pohybovat na vodítku.

Častou činností strážníků je právě odchyt při venčení zaběhlých psů a jejich případný převoz do útulku. Kromě poměrně vysokých finančních nákladů je s odchytem spojen i obrovský stres, který pes zažívá, octne-li se v cizím prostředí, navíc bez svého pána! Proto apelujeme na všechny, kterých se to týká, aby se chovali ohleduplně a při procházkách dbali na dodržování výše zmíněných pravidel. Tím zároveň zajistí i bezpečí svých mazlíčků.

L. Rigó

zobrazit více

Zajíčci, dobytek a podvodníci

BŘECLAV (31.3.2023) – V uplynulém týdnu vytočili linku 156 dva majitelé domů, kteří naletěli podvodníkům vydávajících se za stavební firmu. V dobré víře jim vyplatili zálohy v řádech desítek tisíc, a skutek utek. Nekvalitně provedenou práci nedokončili a na oprávněné námitky majitelů reagovali velmi agresivně. Apelujeme proto na obyvatele, aby si drobné opravy domu nesjednávali s osobami, které nemají prověřené. Zvláště pak, pokud mluví špatně česky a jedná se o cizince. Je třeba poučit i starší rodinné příslušníky.

Strážníci řešili i několik osob pod vlivem alkoholu. Hned tři z nich hlídka přistihla za volantem motorového vozidla. Dechovky prokázaly dvě promile. U všech. Samozřejmě si je převzali policisté. Další opilá osoba bez obrazu i zvuku, ležící na kruhovém objezdu, musela být předána do péče záchranářů.

Operátorům kamerového systému se opět podařilo dohledat a strážníky ustanovit pachatele podezřelého z ničení veřejného majetku.

Hlídka se musela zabývat i malými zajíčky, kteří byli nalezeni uvnitř oplocení dětského hřiště. Mláďata byla dle pokynů záchranné stanice přesunuta do bezpečí.

L. Rigó

zajíci

zobrazit více

Blokové čištění

BŘECLAV (20.3.2023) - Upozorňujeme obyvatele Břeclavi, že počínaje zítřkem začne blokové čištění místních komunikací. Na stanovených místech je v dostatečném předstihu umístěna dopravní značka s datem úklidu. Žádáme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení se zákazem stání vozidla a umožnili tak bezproblémové provedení údržby. Plán blokového čištění viz tabulka. Za sdílení děkujeme.

Blokové čištění

zobrazit více

Balíci, zvířectvo a jiní

BŘECLAV (16.3.2023) – Je toho víc, tak opět jen zkráceně.

Kontrola řidiče, který při jízdě nesvítil a také neměl doklady. Následovala kontrola PČR. Řidičák nikdy nevlastnil, navíc „nalízal“.

Oznámení operátora linky 112 o osobě v bezvědomí nacházející se v restauračním zařízení. Strážníci i záchranáři na místě, osoba již při vědomí, ale „pod vlivem“, komunikuje. Při kontrole pacienta záchranáři napadeni podnapilou přihlížející osobou. Strážníci zasáhli, zpacifikovali, spoutali, předali PČR.

Oznámení o muži stojícím v chodbě činžovního domu. Obyvatelka má strach vyjít z bytu. Muž také „pod vlivem“. Spletl si patro. Srážníky ztotožněn a správně nasměrován.

Oznámena dvě poškození majetku města (plot dětského hřiště Na Valtické a obrubníky v ulici Hlavní). Pachatelé zjištěni, ustanoveni a ztotožněni.

Oznámení o „balíku“ válejícím se uprostřed vozovky. Tentokrát šlo jen o slámu. Skutálela se z valníku. Strážníky odvalena. Řidič operátorem MKDS dohledán. Balík odstraněn.

Oznámení o neorganizovaném a BESIP ohrožujícím pohybu kachen na parkovišti u OD. Strážníci usměrnili a zatleskali. Kachny pochopily a uskutečnily přesun vzduchem.

L. Rigó

sláma

 

zobrazit více

Senioři a srnec

BŘECLAV (10.3.2023) – Během týdne strážníci pomohli hned několika seniorům. A nejen jim.

Na prvního z nich hlídku upozornil operátor ZZS JmK. Měli prověřit muže ležícího na zemi v ulici Na Pěšině. Strážníci zjistili, že senior (ročník 1930) je podchlazený, nemůže vstát a stěžuje si na bolest nohou. Hlídka mu poskytla termo folii a informovala operátora. Ten na místo ihned vyslal sanitku. Další dvě seniorky si hlídku přivolaly svými S.O.S. hodinkami. Tu první stačilo jen zvednout po pádu. Druhou, také po pádu, už bylo třeba předat do péče záchranářů.

Strážníci vyjeli na pomoc i srnci, který se zaklínil v bráně sportovního areálu v ulici Lesní. Zvíře bylo zaklesnuté opravdu důkladně. Proto hlídka nic neriskovala a přivolala hasiče. Ti srnce po chvíli vyprostili a překvapivě nezraněného vypustili do lesa. Poté strážníci upozornili správce objektu, aby si bránu lépe zabezpečil.

L. Rigó

srnec

zobrazit více

„Dopravní seriál“

BŘECLAV (8.3.2023) – Říká se, že opakování je matka moudrosti. Česká kancelář pojistitelů nám umožnila zveřejnit videa s dopravními situacemi, se kterými se můžeme v běžném životě setkávat nejčastěji. Cílem je osvěžit si základní pravidla silničního provozu.

Nepozornost na parkovištích patří k častým příčinám dopravních nehod. Ty nebývají vážné a většinou jde jen o odřené plechy, ale denně jich vidíme několik. Dá se jim však snadno předejít. První z řady videí tedy bude právě o parkování…

Parkovani

zobrazit více

„Ptáci“

BŘECLAV (2.3.2023) – Z kamerových záznamů se díky místní i osobní znalosti podařilo strážníkům ustanovit další dva pachatele podezřelé z krádeže a kolegům PČR předat osobu, po které bylo vyhlášeno pátrání. Hlídka na ni narazila při běžné kontrole okolí vlakového nádraží. Také zadrželi dalšího zloděje na útěku, který v jednom z OD odcizil zboží v hodnotě několika tisíc.

Vzhledem k přechodnému oteplení stoupl i „index žízně“ a tak měli strážníci co dočinění i s několika jedinci, kteří se po řádném občerstvení vydali k domovu ve stavu těžkého nevědomí. Cestou uléhali kamkoliv, spoléhajíce se na ochotu kolemjdoucích, vytočit linku 156. Otrlejší jedince stačí vzbudit, postavit na nohy a správně nasměrovat. Jenže tentokrát šlo o „slabší kusy“. Ty musely hlídky odklízet z chodeb i sklepů obytných domů, chodníků či silnic a následně předávat záchranářům nebo hůř, manželkám.

Avšak v jednom případě se těmto následkům podařilo předejít. Před jednou z restaurací přešlapovala mezi štamgasty i labuť. Strážníci jí domlouvali tak dlouho, až se umoudřila a přešla zpátky na vodu.

L. Rigó

zobrazit více

Na útěku

BŘECLAV (24.2.2023) – Strážníci dopadli hned několik jedinců prchajících před zákonem.Na žádost kolegů PČR se zapojili do pátrání po pachateli, který se násilím vloupal do jedné z prodejen. Osobu shodnou s popisem strážníci zadrželi během několika minut i s lupem.Druhého muže si nejprve všiml operátor MKDS. Jeho cvičené oko zaznamenalo, že se podezřele dlouho poflakuje kolem stojanu se zbožím, umístěném před jednou z prodejen. Snad čekal, až kameraman zaostří, rychle se shýbl, strčil pod mikinu velikonočního zajíce a vzal nohy na ramena. To už byla hlídka na cestě. Jednalo se o drobnost, ale jeho „kniha hříchů“ už byla popsaná i s obalem, proto případ došetří republikoví policisté. Ti dořeší i ženu, kterou strážníci přistihli za volantem motorového vozidla, ačkoli měla řízení zakázáno.Na dalšího „běžce“ hlídka narazila při kontrole vlakového nádraží. Byl jím neosvětlený cyklista, navíc mimo trasu. Nejprve najel na chodník, a pak si to bez sebemenšího zaváhání namířil do nádražního vestibulu, prokličkoval cestující v tubusu čekárny a zacílil na východ u terminálu. Tam už na něj ale čekali strážníci. Cyklista nejprve spolupracoval, ale když mělo dojít na dechovku, pokusil se o útěk. Hlídce neunikl, ani když se ji snažil zpomalit svým jízdním kolem, „poslaným“ jejich směrem. Zkoušku na alkohol odmítl a na dotaz proč utíkal, odpověděl, že zpanikařil. O pár hodin později, ho hlídka nalezla tvrdě spícího pod okrasným keřem v parku. Tentokrát už bez paniky nadýchal „čistou dvojku“.

L. Rigó

utek 

zobrazit více

Tři v nouzi, jak si kdo ustele a objímač

BŘECLAV (16.2.2023) – Následující události opět potvrdily, že břeclavští jsou ke svému okolí všímaví a osud ostatních jim není lhostejný.

Na linku 156 bylo přijato oznámení o ženě, která upadla v ulici Na Pěšině a nemůže vstát. Oznamovatel ženě pomoci nemohl, neboť dotyčnou zaregistroval ze sídliště, nacházejícího se přes řeku. Proto zalarmoval strážníky. Žena si při pádu nezpůsobila žádná zranění. Hlídka jí pomohla na nohy a převezla do místa bydliště. Strážníky přivolala i seniorka, která se nemohla dozvonit na svou kamarádku. Obavy byly na místě. Té se zhoršil zdravotní stav natolik, že musela být předána do péče záchranářů. Ti si od strážníků převzali i další seniorku, která si hlídku přivolala SOS hodinkami. Ke špatnému zdravotnímu stavu se přidaly ještě dýchací potíže.

V pondělí večer bylo přijato oznámení o muži v křoví. Oznamovatel ještě doplnil, že si dokonce začal svlékat i šaty. Strážníci zjistili, že se dotyčný opravdu chystá „do hajan“, ale všimli si i tržné rány na hlavě, kterou si muž pravděpodobně způsobil pádem. Neustále tvrdil, že je u sebe doma, jen neví, proč má tak vlhkou postel. Nadýchal dvě promile. I on byl pro jistotu předán záchranářům.

Strážníci vyjeli i do jednoho z OD. Výjimečně ne na krádež. Nacházel se tam muž, který se snažil platícím zákazníkům, aniž by o to někteří stáli, přidat k účtence i hřejivá objetí…

L. Rigó

zobrazit více

Od všeho něco

BŘECLAV (10.2.2023) – Je toho víc, tak dnes bez „omáčky“…

V uplynulých dnech byli strážníky odchyceni a předáni policistům hned tři řidiči „pod vlivem“ (žádní „žabaři“ - dvakrát jeden a půl promile a čistá dvojka), neosvětlený cyklista, o kterém strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o osobu v pátrání, na kterou byl vydán zatykač, a také tři hledané nezletilé dívky.

Ke dvěma dalším událostem museli přivolat záchranáře. Do péče jim předali silně podchlazeného muže bez domova, spícího v mrazu na zemi a ženu bez dokladů, nalezenou nedaleko Pohanska, která byla ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu.

Díky osobní znalosti strážníků byli ustanoveni další dva pachatelé podezřelí z krádeže a mohou tak být pohnáni k zodpovědnosti.

Ovšem někdy má rutinní událost i nečekaný obrat. Strážníci opět vyjeli do jednoho z OD na krádež. Pachatel byl i přes mrazivé počasí jen velmi málo oblečen a to, co měl na sobě, bylo potrhané. Odcizil jedny kalhoty. Hlídce přiznal, že ho k činu donutila finanční situace. Zboží bylo vráceno, on adekvátně „pořešen", ale poté byl strážníky převezen do nízkoprahového centra, kde mu byla poskytnuta základní péče - teplo, jídlo, pořádné oblečení a kontakt na sociální pomoc.

V tíživé životní či finanční situaci se muže ocitnout každý. Je dobré vědět na koho se v případě nouze obrátit. Pro tyto potřeby slouží v Břeclavi Nízkoprahové denní centrum v ulici Svatoplukova.

L. Rigó

zobrazit více

Hledaní, semafor, skokan a naháči

BŘECLAV (26.1.2023) – Stalo se v rozmezí několika málo dnů…

Díky perfektní místní i osobní znalosti strážníci zadrželi hned dvě hledané osoby. O první měli zájem policisté, o tu druhou zdravotníci psychiatrické léčebny.

Při kontrolní činnosti si hlídka všimla poškozeného semaforu v křižovatce ulic Sovadinova a J. Palacha. Viníka odhalil záznam z kamer. Byl jím řidič vozidla, který hrubě podcenil své schopnosti i úsudek. Na sněhové pokrývce dostal smyk a nezvládl zatáčku. Vozidlo „zastavil“ až o sloup semaforu a z místa nehody ujel. Případ už šetří dopravní policisté.

Strážníci také vyjeli na oznámení, že z mostu skočil do ledové řeky muž. Ihned přivolali složky IZS a nešťastníkovi pomohli.

Městem se proháněli i dva naháči. Ten první, strážníkům dobře známý (nyní bohužel víc, než by chtěli), běhal po parku úplně „na Adama“, neboť si myslel, že se mu na těle zmenšují šaty a pak prý na něm začaly i hořet. Za pomocí APK byl strážníky odchycen a přesunut do záchranky. Pro podezření ze spáchání trestného činu věc řeší PČR. Toho druhého zaregistroval operátor MKDS. Utíkal půlnočním centrem jen v tričku, bez kalhot a bos. Jemu se naštěstí nic nezmenšilo. Jen si zabouchl dveře a běžel pro náhradní klíč.

L. Rigó

zobrazit více

Bez skrupulí

BŘECLAV (20.1.2023) – Při pátku pár hříšníků…

Prvním v řadě je násilník, který vedle stojícího muže napadl nejprve slovně a za pár okamžiků i fyzicky. Potyčka se udála před nádražní budovou a upozornil na ni operátor MKDS. Přestože už napadený ležel na zemi, agresor směrem k jeho hlavě vyslal ještě brutální kopanec. Těžce zraněného muže strážníci předali záchranářům a agresora republikovým policistům.

Dalším hříšníkem je jedinec, který v prodejně pronesl přes pokladnu potraviny bez placení. K jeho smůle si jej však všiml zaměstnanec ochranky. Místo toho, aby se poberta kál, ještě měl tu drzost ochrance vyhrožovat fyzickým násilím. Případ už je také v šetření kolegů PČR.

No a v ulici Národních hrdinů strážníci zastavili řidiče vozidla, které mělo přes dva roky neplatnou „technickou“. „Neplatný“ byl i šofér, jelikož měl udělen zákaz řízení. Toho si vzali do parády policisté, ale práce strážníků ještě neskončila. Zjistili totiž, že majitel vozidla, který se mezi tím dostavil na místo, jaksi „zapomněl" uhradit hned několik dopravních pokut v celkové výši dosahující 10.000 korun. Nejprve zkusil strážníky obměkčit výmluvami různého druhu a pravděpodobnosti, ale když byl poučen o tom, že mu nově mohou zadržet registrační značky vozidla, celý dluh neprodleně uhradil.

L. Rigó

zobrazit více

Když polepšovna nestačí

BŘECLAV (11.1.2023) - Jedinců, co vydají na seriál, je v Břeclavi hned několik a svými činy průběžně zaměstnávají nejen strážníky, ale i kolegy PČR. Ovšem aktivita jednoho z nich je mírně řečeno nadprůměrná. Ještě před Vánoci stihl spolu s kumpánem napadnout ženu jedoucí na jízdním kole, z kterého ji strhli. Vulgárně ji osočovali a na kole jí způsobili škodu za několik tisíc.

Ani do nového roku rozhodně nevešel s předsevzetím polepšit se. Operátor MKDS jej zachytil zrovna ve chvíli, kdy bez placení vybíhal z prodejny s plným košíkem potravin. O dva dny dříve, po návštěvě restaurace, poničil tři motorová vozidla. Celková škoda šplhá k desítkám tisíc. Pro podezření ze spáchání trestného činu se již případem zabývá Policie ČR.

A jeden ještě vánoční zázrak. Roztržitý návštěvník si v jednom břeclavském bistru zapomněl tašku s veškerými doklady, platební kartou a finanční hotovostí, která činila téměř deset tisíc korun. Svou ztrátu sice zanedlouho zjistil, ale to už byl sto kilometrů od Břeclavi. S prosbou o pomoc se obrátil na břeclavské strážníky. A světe div se, taška byla stále na místě a nic nechybělo.

L. Rigó

zobrazit více

Silvestrovská revue

BŘECLAV (4.1.2023) – „Břeclavští" umí být kreativní i na Silvestra…

Ještě neodbila půlnoc a operátor MKDS už hlásil podezřelý přesun dopravní značky „Práce na silnici" ulicí J. Palacha. Nesl si ji na rameni (i se sloupkem) alkoholem posilněný jedinec, který si s ní chtěl před kulturákem zatančit.

Už dvacet minut po půlnoci hlídka předávala záchranářům na ulici ležícího podchlazeného mladíka „v kómatu“. Té noci naštěstí jediného.

V jednu ráno si zas operátor „všiml“, že si muž, postávající před budovou nádraží, „všiml“ nezajištěného jízdního kola. A protože čekal na první ranní spoj, rozhodl se zkrátit si dlouhou chvíli projížďkou po okolí. K jeho nemalé lítosti mu to strážníci nekompromisně zatrhli a čekání mu krátili úředními úkony.

O dvě hodiny později byli svědky upozorněni na pravděpodobně podnapilého řidiče motorového vozidla v ulici tř. 1.máje. Už při komunikaci s řidičem bylo strážníkům jasné, že dechovka bude pozitivní. A byla. „Hrubo“ přes jednu promile.

Směnu jim „zpestřila“ i drsná potyčka skupiny osob před Domem kultury, která si vyžádala lékařské ošetření většiny účastníků a hašení hned několik hořících zbytků po pyrotechnice v různých částech města. V souvislosti s odpalováním pyrotechniky strážníci řešili i škodu na motorovém vozidle na sídlišti Na Valtické.

Á propos v létě loňského roku vešla v platnost Obecně závazná vyhláška č. 4/2022, o regulaci používání zábavní pyrotechniky. Kromě vyhláškou stanovených výjimek je užívání a provozování zábavní pyrotechniky, provádění pyrotechnických efektů a odpalování ohňostrojů zakázáno.

L. Rigó

DZ

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.