V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Aktuální dění v Břeclavi

Slunko, hice a pár facek

BŘECLAV (19.7.2024) – V uplynulém víkendu řešili strážníci hned několik závažných událostí, které měly společného jmenovatele. Alkohol. Jak jinak. A v kombinaci s vysokými teplotami stoupala i šance na nějaký ten liskanec…

Vše začalo v pátek odpoledne oznámením o rvačce několika osob v prostorách zadního vchodu OD Breclove. Na místě se nacházeli dva napadení, z toho jeden zraněný a svědci. Agresivní jedinec byl díky osobní znalosti dohledán a vzápětí přiveden asistenty prevence kriminality. Zraněný byl předán záchranářům, agresor pro podezření ze spáchání trestného činu policistům.

V sobotu odpoledne bylo strážníkům oznámeno další napadení nedaleko Cyklosféry v ulici Pod Zámkem, kde si dvojice mužů mezi sebou vyřizovala účty. Zraněný putoval do sanitky, útočník do policejního vozidla.

O dvě hodiny později tamtéž si policisté převzali i dalšího jedince, který si ke své potřebě vyjádřit se k problematice různých druhů pohlaví vybral strážníky provádějící dohled na hudební akci. Ti se s jeho vulgárním projevem neztotožnili a odkázali jej do patřičných mezí. Jejich reakce ho neuspokojila, a proto přitvrdil. Začal vyhrožovat fyzickou likvidací jim i jejich rodinným příslušníkům. To už strážníci zakročili a muže zpacifikovali. Ten si však nedal pokoj ani po příjezdu republikových policistů. Zbytek koncertu už „doposlouchal“ na policejní stanici.

L. Rigó

zobrazit více

Prvňáčci na dopravním hřišti

Těsně před začátkem prázdnin se na dopravní hřiště vydali prvňáčci ze všech břeclavských základních škol. I letos si pro ně strážníci připravili akci Jak se chovat na ulici, na hřišti i na silnici aneb Dopravní den pro prvňáčky. Hravou formou jim připomněli základní pravidla pro pohyb v městském provozu i na hřišti. Děti otestovali další nově pořízena kola, pevnost pout, ale i hlasitost houkačky na služebním vozidle:o). Na počátek školního roku už nyní připravujeme další akci tentokrát pro „novopečené“ třeťáčky.

prvnaci

Další foto naleznete ZDE

L. Rigó

zobrazit více

Stalo se v uplynulých dnech

BŘECLAV (11.7.2024) – Jeden z asistentů prevence kriminality si při večerní kontrole centra všiml muže, který s pistolí v ruce ohrožoval muže nacházejícího se nedaleko OD Breclove. Přestože sám neozbrojen, neváhal a útočníka zpacifikoval. Vzápětí mu na pomoc přispěchal policista mimo službu, který se nacházel poblíž. I když se jednalo „jen“ o plynovou pistoli, silně opilého muže si převzali republikoví policisté.

V brzkých ranních hodinách si operátor MKDS všiml muže a ženy obcházející odstavená jízdní kola u terminálu IDS. Uběhlo sotva pár minut a dotyční už dvě z nich tahali ze stojanu. To už byla hlídka na místě. Dvojice strážníkům nejprve tvrdila, že jsou občany Rakouska. Své doklady u sebe neměli, ale vlastnili občanky a řidičáky cizích osob z různých států, jejichž původ nedokázali věrohodně vysvětlit. Lustrací pak bylo následně zjištěno, že se jedná o dva nezletilé a po dívce bylo navíc vyhlášeno pátrání. V součinnosti s cizineckou policií byla u obou ověřena totožnost a poté byli předáni k dalšímu opatření Orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Na linku 156 bylo přijato oznámení o vozidle, které blokuje provoz v obci Podivín, kam strážníci vyjeli v rámci veřejnoprávní smlouvy. Vozidlo stálo uprostřed vozovky, kde ho řidič odstavil z důvodu poruchy. Kontrolou dokladů však strážníci zjistili, že opravit nepotřebuje jen vůz, ale i samotný řidičák, kterým se muž hlídce prokázal. Pro podezření z trestného činu padělání, byl předán hlídce cizinecké policie.

L. Rigó

zobrazit více

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) - Po delší odmlce něco krátkého.

Strážníky požádala o pomoc žena, které byly odcizeny tašky s nákupem v hodnotě dosahující dvou tisíc korun. Nákup měla umístěný v košíku na kole, které zaparkovala před jedním z obchodů na pěší zóně, kam si na okamžik odskočila. Operátor MKDS zpětnou kontrolou kamerových záznamů zjistil, že tašky sebrali dva muži. Jejich popis ihned předal strážníkům a ti díky místní i osobní znalosti okamžitě věděli, koho hledat. Dotyčné našli v nedalekém parku, kde už se zaujatě prohrabávali taškami a zjišťovali hodnotu lupu. A protože už byli za podobnou činnost trestáni, byli rovnou předáni republikovým policistům.

Těm předali i muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Všimli si ho strážníci mimo službu a upozornili kolegy.

Hlídce neunikla ani nejistá jízda osobního automobilu v ulici Slovácká. Jak se vzápětí ukázalo, příčinou byla řidičova jedna promile alkoholu v dechu. I on skončil v péči policistů.

L. Rigó

zobrazit více

Dnes zadarmo, zítra za peníze

BŘECLAV (24.5.2024) – V uplynulých dnech museli strážníci opět řešit několik jedinců, kteří chtěli ušetřit.

V prvním případě sehráli podstatnou úlohu i asistenti prevence kriminality. Při kontrole okolí OD Breclove si právě jeden z APK všiml běžícího muže s „ochrankou“ v patách. Jednalo se o zloděje, který se pokusil z prodejny pronést alkohol bez placení. Jeho počínání si všiml zaměstnanec, ale zloděj neváhal a dal se ihned na útěk. Asistent pohotově zareagoval, muže zadržel a předal strážníkům. Ti následně republikovým policistům, protože se jednalo o chronického nenechavce. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu.

V nedaleké obci se pro změnu nechtělo platit návštěvníkovi restaurace, kde zanechal „sekeru“ v řádech několika stovek. K jeho smůle majitelé strážníkům poskytli videozáznam, na kterém byl ustanoven. Ze svého přestupku se bude zodpovídat před správním orgánem.

L. Rigó

zobrazit více

Honička, koloběžka a jiné

BŘECLAV (10.5.2024) – V ulici Čermákova byli strážníci požádáni o pomoc při pátrání po pachateli krádeže v OD. Ten z prodejny prchl a následně i s batohem plným odcizeného zboží sedl na kolo a snažil se ujet. Zaměstnanec ochranky prodejny však nelenil, osedlal kolo a jal se pachatele stíhat. Podařilo se mu ho dostihnout, strhnout z kola a batoh i s lupem mu odebrat. Zloděj nechal kolo kolem, vzal nohy na ramena a zmizel z dohledu. Z kamerových záznamů z prodejny pak bylo dodatečně zjištěno, že dotyčný jedinec tam nekradl poprvé. Událost strážníci dále šetří.

Podobný případ řešili i o pár hodin později. V ulici U Stadionu bylo projíždějící hlídce nahlášeno odcizení koloběžky. Majitel naštěstí stačil zahlédnout muže, jak koloběžku nakládá na korbu vozidla, kterým z místa urychleně odjel. Operátor MKDS vozidlo i s řidičem na záznamu dohledal a díky místní i osobní znalosti strážníci během pár okamžiků věděli na jakou adresu si pro koloběžku dojít, aby ji obratem mohli vrátit majiteli.

Díky osobní znalosti strážníků a asistentů prevence kriminality se podařilo ustanovit i dalších pět pachatelů podezřelých z krádeží v OD a jednoho jízdního kola. Všichni tak mohou být pohnáni k zodpovědnosti.

L. Rigó

zobrazit více

Modernější placení parkovného i v Břeclavi

BŘECLAV (3.5.2024) - Mnozí z vás už jistě zaznamenali, že stávající aplikaci MPLA vystřídala nová, modernější aplikace EasyPark. EasyPark působí ve 20 zemích Evropy, a proto vám už v mobilu stačí pouze jedna, navíc v češtině. Změna z MPLA na EasyPark zabere pár minut. Pokud jste k placení parkovného žádnou aplikaci nepoužívali, můžete si aplikaci EasyPark stáhnout z Google Play nebo App Store. Registrace je velmi snadná a rychlá. Je potřeba zadat telefonní číslo, registrační značku vozidla a vybrat platební metodu. Při placení pak stačí potvrdit místo a vybrat plánovanou délku parkování...

Odkaz ke stažení zde: https://1url.cz/T1LVO

Screenshot 2024 05 03 08 37 49 658 com.android.chrome

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci. Zájemci o koupi se mohou dostavit od 13.05.2024 do 17.05.2024, od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav. Upozorňujeme, že není možné si věci předem zamluvit. Podrobnější informace na tel. 519 324 564.

Aktualizovaný seznam věcí určených k prodeji naleznete ZDE.

zobrazit více

Ženy

BŘECLAV (29.4.2024) – Na linku 156 bylo přijato oznámení o ženě, která se po městě pohybovala bosa. Hlídka zjistila, že se nachází v tíživé životní situaci a akutně se potřebuje dostat do místa bydliště vzdáleného několik desítek kilometrů. Jenže kromě bot jí chyběly i peníze. Proto ji strážníci nasměrovali do nízkoprahového centra Oblastní charity v Svatoplukově ulici, kde ji byly poskytnuty potřebné informace a základní věci osobní potřeby.

Při kontrole centra museli řešit i menší potyčku mezi mužem a ženou v ulici J. Palacha. Při zjišťování totožností dotyčných strážníci zjistili, že je na ženu vydán zatykač. Ihned se postarali o její zrychlený přesun do vnitřních prostor Obvodního oddělení PČR.

Další v pořadí byla povedená zákaznice restaurace, která odmítala zaplatit útratu, opustit své místo u stolu a s kýmkoliv komunikovat. Rozmluvili ji až strážníci, kterým „nadýchala“ přes čtyři promile. Pro jistotu byla předána do péče záchranářů.

Výčet uzavře řidička, kterou o půlnoci strážníci zastavili pro její poněkud netradiční styl jízdy. Neudržela směr a řídila bez světel, bez blinkrů a bez svědomí. Nadýchala čistou trojku. Pro podezření ze spáchání trestného činu si ji převzali dopravní policisté.

L. Rigó

zobrazit více

Potřebovali pomoc

BŘECLAV (19.4.2024) – V uplynulých dnech strážníci asistovali několika seniorům v nouzi. A nejen jim.

První z nich si hlídku přivolal prostřednictvím SOS hodinek. Doma upadl a nedokázal sám vstát. Naštěstí se nezranil a tak stačila pomoc strážníků. V podobné situaci, ale s horšími následky se ocitl i další senior, který pro změnu upadl na ulici. Ten už ale bez zranění nevyvázl. Všimla si ho kolemjdoucí žena, která upozornila strážníky. Ti mu poskytli první pomoc, ale vzhledem k okolnostem a věku dotyčného jej pro jistotu převezli do chirurgické ambulance na ošetření. Poté jej předali rodinným příslušníkům. Hlídka také vyjela k ženě, která ze svého bytu volala o pomoc. Její volání zaslechla sousedka a zalarmovala strážníky. Zraněná žena ležela za dveřmi a stěžovala si na bolest v kyčli. Strážníci se do bytu dostali během několika minut a ženu předali do péče záchranářů.

Pomoc ale nepotřebovali pouze lidé. Strážníci také zachraňovali srnu, která měla nohu uvězněnou v oplocení hřbitova, labuť zapletenou do rybářského vlasce nebo ježka uvízlého v síťovém pletivu. Ten byl do něj tak zamotán, že dostat jej z pletiva aniž by byl zraněn ježek nebo strážník, byl doslova hlavolam. Všichni „vězňové“ byli po vysvobození vypuštěni zpět do „divočiny“.

L. Rigó

ježek

ježek 2

zobrazit více

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních produktů. Pečlivě pátral po prodávajících pracovnících. Poté počal páchat přestupek. Povedenému ptáčkovi patrně prýštil pot pod paží, protože přes pokladnu pronesl pytlík plný prostředků proti pocení. Platbou pohrdl. Podcenil poctivou práci pracovníků prodejny, protože pohotově přivolali příměstské příslušníky policie. Prozrazený pachatel před příjezdem příslušníků pytlík plný potřebných pomůcek pro propocenou populaci pohodil. Pak prachsprostě prchl. Propočet pronesených propriet přesáhl polovinu pětitisícovky. Prohnaného původce přestupku poznal příměstský příslušník. Popravdě parádní průšvih, poněvadž pomyslný pohár přetekl. Proto případ převezmou policisté.

L. Rigó

old spice

zobrazit více

Stát nebo jet?

Víte co dělat, pokud řídí dopravu v křižovatce policista? Kromě policisty může provoz na křižovatce řídit rovněž vojenský policista či příslušník vojenské pořádkové služby; dále též strážník obecní policie, není-li řízení zabezpečeno policií a provoz vyžaduje usměrňování; ale i příslušník hasičského záchranného sboru při řešení mimořádné události.Pokyny policisty jsou nadřazeny dopravním značkám a světelným signálům...

zen provozu pokyny policisty kiovatka

zobrazit více

Blokové čištění

BŘECLAV (8.4.2024) - Upozorňujeme obyvatele Břeclavi, že opět proběhne blokové čištění místních komunikací. Na stanovených místech je předem umístěna dopravní značka s datem úklidu. Žádáme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení se zákazem stání vozidla a umožnili tak bezproblémové provedení údržby.

Plán blokového čištění – viz. tabulka.

434417303 806456201515716 5598227383801187957 n

 

zobrazit více

Peněženka

BŘECLAV (4.4.2024) – V uplynulých dnech řešili strážníci mimo jiné i ztrátu peněženky. Nejednalo by se o nic neobvyklého, kdyby majitelka téměř s jistotou nevěděla, kde o peněženku přišla a kdo si ji neoprávněně přivlastnil.

Peněženka s finanční hotovostí téměř dvou a půl tisíce a platební kartou jí vypadla z kapsy u pokladen jednoho z obchodních domů. Než stačila zareagovat, zmizela v tašce cizí osoby, která se přesunula k jiné pokladně a po zaplacení zboží prodejnu urychleně opustila. Ze svého úlovku se ale neradovala dlouho, protože celý akt zaznamenaly kamery. Pro přivolané strážníky už potom nebyl problém osobu vyhledat a peněženku i s celým obsahem zajistit.

Pro podezření ze spáchání trestného činu případ došetří Policie ČR.

L. Rigó

zobrazit více

Jeden v lese, druhý za volantem

BŘECLAV (19.3.2024) – Strážníci vyjeli na žádost dispečera ZZS. V okolí zámku se měl pohybovat muž s úmyslem ublížit si. Hlídka dorazila na místo společně se záchranáři. Muže nalezli nezraněného v lesním porostu nedaleko zimního stadionu. Po nezbytných zdravotních úkonech byla strážníky zkontrolována i jeho hladina alkoholu v dechu. Nadýchal téměř dvě a půl promile. Na místo byli přivoláni i policisté, kteří událost nadále šetří.

Ti dořeší i řidiče, kterého strážníci zastavili za kruhovým objezdem ve směru na Hodonín. Na linku 156 bylo přijato oznámení o vozidle, které soustavně vybočuje ze svého jízdního pruhu a ohrožuje tím bezpečnost ostatních účastníků. Nestandardní styl jízdy řidič omlouval poruchou na vozidle, také test na alkohol byl negativní. Strážníci však zjistili, že řídí i přes uložený zákaz.

L. Rigó

zobrazit více

Hledaný diabetik, strážníci v posádkách ZZS

BŘECLAV (15.3.2024) – Nezřídka bývají strážníci městské policie u zkolabovaného nebo zraněného člověka jako první…

Strážníci vyjeli na oznámení o muži, který se zmateně pohyboval nedaleko kruhového objezdu v ulici Lidická a ohrožoval tak bezpečnost provozu. Hlídka už měla dotyčného na dohled, když se znenadání skácel k zemi. Byl při vědomí, ale velmi obtížně komunikoval. Na místo byli ihned přivoláni záchranáři. Po ošetření a ztotožnění pacienta strážníci zjistili, že se jedná nejen o těžkého diabetika, ale i o osobu v pátrání. Proto byli na místo přivoláni i policisté.

O pár dnů dříve jeli strážníci na pomoc seniorce, která zkolabovala na ulici. Na místě byli v několika minutách. Zkontrolovali její životní funkce a po zjištění, že nedýchá, ji do příjezdu záchranky resuscitovali.

Právě pro tyto a podobné případy si strážníci každoročně zvyšují svou odbornost stáží na Záchranné zdravotnické službě, které předchází školení první pomoci pod vedením zkušených lektorů z řad záchranářů. K posádkám ZZS se opět připojí v polovině měsíce března.

L. Rigó

MPZZS

zobrazit více

Požil a boural, kupoval a neplatil

BŘECLAV (8.3.2024) – Stalo se v uplynulých dnech.

Pořádnou smůlu měl řidič, který se v půl šesté ráno pokoušel odjet motorovým vozidlem z parkoviště před vlakovým nádražím. Z „chlívku“ sice vyjel, ale nesprávným směrem. Zastavil ho obrubník, který mu vůz poškodil. Jeho marné pokusy o přesun zaznamenali i kolemjdoucí a v obavě o jeho zdraví vytočili linku 156. Dotyčný jedinec byl i přes pomačkanou plechovou fasádu svého vozidla v dobrém rozmaru a za přimhouření oka nabídl strážníkům blíže nespecifikovanou finanční částku. Když neuspěl, pokusil se o útěk. Opět špatným směrem. Po odchytu, pacifikaci a kontrole dechu s výsledkem téměř dvou promile byl předán policistům.

Při ranním dohledu u přechodu pro chodce si hlídka všimla osoby, která odpovídala popisu pachatele krádeže z předchozího dne. Muž se strážníky snažil udolat přísahami na kde koho a hromadou výmluv různého stupně uvěřitelnosti, ale po několika minutách mu došla představivost a k činu se přiznal.

A nezůstalo jen u něj. Během pár dnů se díky místní a osobní znalosti strážníků a asistentů prevence kriminality podařilo ztotožnit další čtyři zloděje, kteří odešli z obchodu bez placení.

L. Rigó

zobrazit více

Senioři v nouzi

BŘECLAV (26.2.2024) – Při večerní kontrole centra města si hlídka všimla seniorky o berlích, která bezradně popocházela před obchodním domem. Vzhledem k pokročilé hodině bylo strážníkům jasné, že se ocitla v nouzi a potřebuje pomoc. Pětadevadesátiletá žena se jim svěřila, že si byla odpoledne nakoupit. Když přešla ulici, ztratila se a teď si nemůže vzpomenout, kudy se má vydat domů. Doklady u sebe neměla, proto ji strážníci naložili do auta a zkoušeli adresy, které jim žena udala. Správná byla až ta třetí. Po ujištění, že je v pořádku a další pomoc nepotřebuje, ji doprovodili až do bytu.

V průběhu několika dnů také vyjeli hned na čtyři alarmy z SOS hodinek. Ve třech případech se jednalo o pády bez zranění. V tom čtvrtém tlačítko aktivovala seniorka, u které došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu a dechovým potížím. Hlídka na místo ihned přivolala záchranku.

Záchranáři si do své péče převzali i další seniorku žijící o samotě v jednom z bytů na sídlišti, na kterou byli strážníci upozorněni. Šetřením na místě zjistili, že je žena ve velmi špatném zdravotním stavu vyžadujícím okamžitou lékařskou péči.

L. Rigó

zobrazit více

Nemilé promile

BŘECLAV (16.2.2024) – Titulek napověděl, co bude obsahem následujících událostí.

V brzkých ranních hodinách upoutal pozornost strážníků osobní automobil a jeho nestandardní styl jízdy. Přestože jel řidič centrem města velmi pomalu, opakovaně najížděl na obrubníky. Po zastavení nadýchal téměř dvě a půl promile.

Další hříšník ujel od dopravní nehody. V součinnosti s PČR se strážníci pustili do pátrání. Dohledat vozidlo i s majitelem jim trvalo jen pár desítek minut. Řidič se k nehodě přiznal. Ujel, protože před jízdou „požil“. Oba výtečníci byli předáni dopravním policistům.

Notnou dávkou alkoholu byl posilněn i chodec, který se po sedmé hodině večerní uložil ke spánku v ulici 17. listopadu. Po probuzení strážníkům nadýchal přes tři a půl promile. Pro jistotu byla na místo přivolána záchranka.

L. Rigó

zobrazit více

Kdo hledá, najde

BŘECLAV (9.2.2024) – Za nemalého přičinění operátorů MKDS se strážníkům podařilo dohledat další jedince podezřelé nejen z majetkové trestné činnosti, ale i nedávno posprejovaných veřejných záchodků.

Individua, která se v době „nástřiku“ u WC pohybovala, dohledal operátor zpětnou kontrolou kamerových záznamů. O pár dnů později si operátor při kontrole centra všiml jedince, odpovídajícímu popisu jedné z podezřelých osob. Strážníci očividně překvapeného muže zajistili a předali republikovým policistům, kterým se k činu doznal.

V průběhu několika dnů se operátorům také podařilo zachytit několik zlodějů zrovna ve chvíli, kdy vybíhali z prodejen. Pro hlídku v terénu bylo jejich dopadení vždy dílem okamžiku. Část z nich byla strážníky „pořešena“ na místě, zbytek pachatelů byl „rozebrán“ PČR.

Díky operátorům se našlo i kolo, které bylo nahlášeno jako odcizené. Majitel hlídce tvrdil, že ho odstavil před prodejnou v ulici J. Palacha. Operátor však zjistil, že dotyčný kolo ze stojanu vzal a odešel s ním mimo dosah kamer. Že kolo pak zaparkoval jinde a zapomněl na něj, mu došlo až ve chvíli, kdy ho strážníci nalezli ve stojanu o pár obchodů dál…

No a při kontrole okrajové části města strážníky upoutal osobní automobil, odstavený na odlehlém místě doslova „mimo trasu“. Následně zjistili, že se jedná o vozidlo, které bylo již několik hodin hlášeno jako odcizené…

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci dohledali útočníky brutálních napadení

BŘECLAV (31.1.2024) – V uplynulých dnech došlo hned ke dvěma útokům, které se odehrály v centru města. Díky rychlé reakci strážníků v součinnosti s operátory MKDS se podařilo agresory dopadnout.

Na první případ upozornil operátor MKDS, který si všiml muže ležícího na chodníku nedaleko terminálu IDS. Strážníci byli na místě v několika minutách. Muž utrpěl vážné zranění hlavy, proto byla na místo ihned přivolána záchranka. Podle svědků byl muž napaden dvěma mladíky, kteří místo po incidentu opustili. To vzápětí potvrdil i operátor. Zpětně dohledal záznam, na kterém byla celá událost zachycena, včetně detailního popisu samotných aktérů. Strážníci se pustili do pátrání. Zaměřili se hlavně na ubytovny a na bary v jejich blízkosti. A měli štěstí. Nalézt pachatele jim trvalo jen pár desítek minut.

O týden později se jiný jedinec nejprve „rozcvičil“ na autobusové zastávce nedaleko sídliště Na Valtické, kterou totálně zdemoloval, aby pak o dvě hodiny později zaútočil na muže, do kterého opakovaně kopal, i když už napadený ležel bezvládně na zemi. V dalším napadání mu zabránil pracovník OD slzotvorným prostředkem. Agresora, který z místa prchl, strážníci vzápětí dopadli a zpacifikovali.

Pro podezření ze spáchání trestných činů už obě události šetří republikoví policisté.

L. Rigó

zobrazit více

SOS Pagery v akci

BŘECLAV (19.1.2024) – O tom, že mít možnost používat SOS tlačítka se vyplatí, se přesvědčili hned čtyři senioři, kteří se po nechtěném pádu nemohli sami postavit. Ale stačilo jen zmáčknout tlačítko, a za pár minut už jim zasahující hlídka pomáhala na nohy. Naštěstí si nezpůsobili žádná zranění, takže v těchto případech nebylo lékařské péče potřeba.

Další dva senioři, kteří uživateli pagerů nejsou, už takové štěstí neměli a jen díky všímavosti okolí to nedopadlo hůř. První případ se stal v MČ Stará Břeclav. Z jednoho z bytů zaslechla pracovnice Charity volání o pomoc. Ihned zalarmovala strážníky. Dostat se ke zraněné ženě jim trvalo jen okamžik. Do příjezdu záchranky jí pak poskytovali první pomoc.

V druhém případě vytočil tísňovou linku muž z obavy o svého nemocného příbuzného, kterému se nemohl dovolat. Hlídka zjistila, že se v bytě svítí, ale na zvonění nikdo nereagoval. I sousedé potvrdili, že dotyčného již delší dobu neviděli vycházet. Za přítomnosti všech složek IZS, které na místo strážníci povolali, byl hasiči umožněn přístup do bytu. Muž byl ve vážném stavu ihned převezen do nemocnice.

L. Rigó

zobrazit více

Silvestrovské dozvuky

BŘECLAV (12.1.2024) – Ještě první tři dny nového roku nacházeli strážníci pozůstatky silvestrovských oslav…

V rozmezí pár hodin se museli postarat o dva štamgasty, kteří po odchodu z restaurace nezvládli chůzi po „točící“ se ulici. Uzemnivši se pádem, způsobili si vážná zranění hlavy. Strážníci jim poskytli první pomoc a přivolali záchranku.

O odvoz služebním vozidlem z nálevny do místa bydliště nacházejícího se ve vedlejší obci, žádal strážníky jedinec krátce po jedné hodině ranní. Jako důvod uvedl bolest nohou. Poté, co se hlídka ujistila, že „pacientův“ stav nevyžaduje zdravotnickou pomoc, mu trpělivě vysvětlila, že eskorty tohoto typu neprovozují strážníci, nýbrž provozovatelé taxi, na které mu ochotně poskytla kontakty.

Při ranní kontrole parku strážníci nalezli spící ženu, volně loženou na jedné z laviček. Protože nereagovala na žádné podněty, byla na místo přivolána záchranka. Když přišla „k sobě“, nadýchala přes tři promile.

Říka se, že kdo si hraje, nezlobí. Ale může někoho vyděsit. Hlídka vyjela na oznámení, že se u lesní cesty pohybují dvě osoby s klacky v ruce a křičí „halt, nebo tě zastřelím“. Strážníci dvojici nalezli a zjistili, že se jedná o muže, který si hrál se svým synem v lese na vojáky.

L. Rigó

zobrazit více

Modernizace kamerového systému

Za podpory Ministerstva vnitra bylo v loňském roce modernizováno šestnáct kamer na pěti kamerových bodech včetně koncové infrastruktury, které byly pořízeny v rámci projektů rozšíření MKDS v letech 2013 - 2015.

Jejich výměnou došlo k technologické modernizaci, zvýšení spolehlivosti a eliminaci možné poruchovosti. Díky tomu bude zabezpečena i vyšší kvalita přenosu záznamů, která přispěje k výraznému zlepšení identifikace osob. Při zjištění protiprávního jednání tak mohou strážníci reagovat efektivněji a při šetření trestné činnosti bude mít Policie ČR možnost využít kamerové záznamy ve vyšší kvalitě. Kvalitní monitoring umožní rychle reagovat na aktuální vývoj trestné činnosti ve městě, a tím bude snižována míra a závažnost TČ. Nemalý podíl na tom má i obsluha kamerového systému, která zajišťuje nepřetržitý provoz kamer.

Finanční podpora na tento projekt byla získána v rámci Programu prevence kriminality na místní úrovni 2023, vyhlášený Ministerstvem vnitra ČR a činila 350 000 Kč.

mapa modernizace MKDS 2023

 KB1

zobrazit více

Vánoce před, po a Silvestr

BŘECLAV (5.1.2024) – Úvodem si dovolím popřát Vám do nového roku nejen hodně štěstí, ale i tělesnou, duševní a sociální pohodu.

Dnešní „plejlist“ má hned několik interpretů. V rozmezí dvou dnů strážníci řešili v OD dva agresivní „nakupující“. Jeden z aktérů byl pachatelem krádeže, vyhrožující ochrance fyzickou likvidací, druhý se výhružkami nezdržoval a šel rovnou „na pěsti“. Oba byli hlídkou zpacifikováni a předáni PČR.

Ta si převzala i muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Strážníkům neunikl díky jejich osobní znalosti. Všimli si ho při rutinní kontrole centra.

V MČ Poštorná také usměrňovali provoz v místě dopravní nehody. Řidič svým vozidlem „podepřel“ strom. Naštěstí to odnesly jen plechy.

V nemocnici pak měly hlídky co dočinění se dvěma „pacienty pod vlivem“. Nezávisle na sobě se po ošetření drze dožadovali ubytování a jiných nadstandardních služeb. První byl nekompromisně vyveden, druhému bylo z části vyhověno. Přenocoval na záchytce

Zpět do nemocnice zas musela být záchrankou převezena žena, která byla čerstvě propuštěna. Odešla ve spěchu jen v ponožkách a svetru, aby mohla být vzápětí nalezena před benzínkou s lahví alkoholu a třemi a půl promile.

Samotný Silvestr pak byl ve znamení rozkopaných košů, popelnic a čtyř zaběhlých psů. Tři z nich se vrátili ke svým majitelům, čtvrtý byl převezen do útulku.

L. Rigó

koš

popelnice

zobrazit více

Milí čtenáři,

za všechny mé kolegyně a kolegy Vám děkuji za přízeň a přeji vánoční svátky prožité ve zdraví, klidu a pohodě. Vzpomeňte i na ty, co už nemohou být s Vámi, a mějte na paměti, že každý den je jen jednou za život.

Pokojné Vánoce

zobrazit více

Zjednodušení parkovacího systému

Upozorňujeme, že od 1. 1. 2024 vejde v platnost nový ceník parkovného na placených parkovištích. Z důvodu přenastavení parkovacího systému budou parkovací automaty od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 mimo provoz.

Časy se v celém městě sjednotí:

- všední dny od 7 do 17 hodin,

- v sobotu pak od 7 do 13 hodin.

Z devíti parkovacích zón se systém zjednoduší pouze na tři. Věříme, že nový systém řidičům parkování na placených parkovištích více zpřehlední.

Ceník 2024

zobrazit více

Černá kronika

BŘECLAV (21.12.2023) - To, že jsou svátky za dveřmi, poznají strážníci i bez kalendáře. Počty výjezdů vrcholí a již tradičně vedou krádeže. A nešlo o žádné troškaře…

Dvojice mužů si z prodejny vyvezla potraviny za více než deset tisíc korun. Lup naložili do auta a odjeli. Měli smůlu, byli dohledáni (i s espézetkou vozidla) operátorem MKDS, který provedl zpětnou kontrolu kamerových záznamů. Událost už šetří republikoví policisté. Kamery zachytily i zloděje, který nezaplatil zboží za dva tisíce. Taky trestu neujde. Pomohla vynikající osobní znalost strážníků. Díky ní tak mohl být pachatel vzápětí ustanoven. Za krádež strážníci řešili i jednu mladistvou osobu. Bez placení chtěla nadělovat kosmetiku v hodnotě přesahující tři tisíce.

Předvánoční dobu zpestřují strážníkům i hříšníci za volantem…

Mezi nimi byl i viník dopravní nehody, od které sprostě ujel. Ale ne daleko. Strážníky byl vzápětí dohledán. Jiný řidič se zas při projednávání banálního přestupku choval tak agresivně, že musel být hlídkou na místě zpacifikován. Oba byli předáni policistům. Ti si převzali i další čtyři řidiče (opilý, opilý, se zákazem řízení a bez „papírů“).

Výčet zakončí dvě osoby těžce pod vlivem, volně ložené na silnici a autobusové zastávce. Strážníky byly odklizeny do bezpečí a předány do laskavé péče ošetřovatelů protialkoholní záchytné stanice.

L. Rigó

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.