V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

„Dušičky“

BŘECLAV (27.10. 2021) – Vzhledem k nadcházejícímu svátku Památky zesnulých budou strážníci ve zvýšené míře kontrolovat břeclavské hřbitovy.

Před „Dušičkami“ se tradičně na hřbitovech zvýší počet návštěvníků, kteří své hroby chtějí upravit a nazdobit. Vyšší koncentrace osob však mohou lákat i jedince, kteří úctu k zesnulým rozhodně nemají. Proto budou všechny břeclavské hřbitovy ve dne i v noci pod zvýšeným dohledem.

PS: Své tašky a jiná zavazadla mějte neustále pod kontrolou a ve vozidle nenechávejte cennosti!

L. Rigó

123

zobrazit více

Třeťáci řádili na hřišti

BŘECLAV (26.10.2021) – Koncem měsíce září bylo hřiště plné třeťáků. Opět proběhla akce „Na silnici nejsi sám“, kterou pro žáky 3. tříd ZŠ připravili strážníci ve spolupráci s PČR, Městem Břeclav a BESIP. S potěšením konstatujeme, že se kromě všech "místních základek“ přihlásily i mimobřeclavské.Děti si oprášily stávající znalosti a dozvěděly se, jaká rizika jim v dopravě hrozí. Pod dohledem strážníků vyzkoušely jízdní kola a jako každý rok si procvičily i paměť. Letošními rekordmankami jsou žačky ze ZŠ Slovácká a Kupkova. Zapamatovaly si osmnáct z dvaceti policejních předmětů. Blahopřejeme a ceny opět přivezeme:o)

L. Rigó

hrfoto

Další foto ZDE.

zobrazit více

Kamera u Pastviska

BŘECLAV (20.10.2021) - V uplynulých dnech byl v místní části Stará Břeclav vybudován nový kamerový bod.

Stávající počet tak rozšířila kamera instalovaná u Domova seniorů. Mimo jiných „obsáhne“ i hřiště Pastvisko, na které se bohužel nechodí „vyřádit“ jen sportovci…

20211020 111538 591 MKDS Břeclav K86

20211020 111548 31 MKDS Břeclav K86

zobrazit více

Vandal dohledán

BŘECLAV (7.10.2021) – Strážníci spolu s operátory MKDS dohledali vandala, který zničil knihobudku i s knihami.

Samotné poškození nebylo kamerou zachyceno, proto museli operátoři nejprve vytipovat možné trasy, kterými se mohl neřád pohybovat. A že jich bylo. Strážníci mezi tím dohledávali případné svědky. V době poškození se toho v místní části Poštorná událo více. Kromě knihobudky si svou agresi pachatel vybil i na nádobách s odpadem v ul. Hraniční a Hlavní. Do šetření tak musely být zahrnuty i tyto skutky a na strážnících bylo, aby mezi nimi prokázali souvislost.

Na základě těchto informací byla sestavena časová osa pohybu pachatele, ze které byly získány indicie, díky nimž pak mohl být pachatel strážníky dohledán a ustanoven. Spravedlnosti tak může být učiněno zadost.

L. Rigó

zobrazit více

Nabídka dne

BŘECLAV (29.9.2021) – Uplynulé dny přinesly strážníkům mnoho událostí. Mezi nimi bylo i několik „chuťovek“, ale i ty bylo třeba zpracovat. Některé se nechávají ještě „dojít“, ale většina už je hotová a bylo z nich připraveno několikachodové menu. V nabídce je hned několik druhů „zvěřiny“ řádně prolité alkoholem.

Řidiče, co si myslel, že bude míň vidět, když nebude svítit, odchytli strážníci v brzkých ranních hodinách nedaleko čerpací stanice. Vozidlo řídil, přestože požil. Nadýchal dvě promile.

Někteří si nedají pokoj, ani když jim „přistřihnou křídla“. Jeden takový „pták“ opět vlezl za volant, i když má řízení zakázáno a navíc byl také pod vlivem. Výsledek? Dvě a půl promile.

Hlavním chodem byl „řízek“, co se stavil na městské, nahlásit ztraceného psa. Při odjezdu měl páníček drobné potíže s volantem, proto byl zastaven a přeměřen. Nadýchal tři promile. Všechny tři „chody“ byly předány policistům k další „úpravě“.

A nakonec „flamendr“, jenž se snažil trumfnout stávající břeclavský rekord. Vysoko nasazená laťka se sice zatřásla, avšak překonána nebyla. Výsledná hodnota čtyři a půl promile nestačila. V dalším překonávání mu nejprve zabránili strážníci a po té i záchranáři.

L. Rigó

zobrazit více

Víkendová „jízda“

BŘECLAV (9.9.2021) – I když to tak zatím nevypadá, podzim je za dveřmi. Rána jsou chladná a na břeclavských komunikacích se už místy může válet i mlha.

O víkendu však mlhu zastoupilo několik řádně „nacamraných“ jedinců, kteří se neúspěšně pokusili o cestu domů a jejichž ostatky pak musely být strážníky odklizeny. A opět se našli i tací, co si ve „svém stavu“ troufli za volant.

Prvního odpadlíka, navíc mladistvého, v součinnosti s operátorem ZZS JmK, nalezli strážníci v ulici Říční. Byl „bezsebe“. Do své péče si ho museli převzít záchranáři. Ti si převzali i dalšího stejně postiženého, kterého našla hlídka volně loženého nedaleko parku. Třetí si ustlal pod balkonem jednoho z činžovních domů. A protože byla zima, z přízemního balkonu si stáhl deku…

No a pak ten zbytek za „volantama“:

- jeden bez řidičáku,

- druhý nadýchal přes tři promile plus zákaz řízení,

- třetí to samé a navíc bez technické a bez pojištění. Jediné co měl, tak drogy…

L. Rigó

zobrazit více

Kamery pomohly usvědčit skupinu zlodějů kabelek

BŘECLAV (6.9.2021) – Případ rozsáhlejšího charakteru začal odcizenou kabelkou z nákupního košíku v jednom z OD. Z kamerového záznamu z prodejny strážníci zjistili, že ženu po celou dobu nákupu sleduje osoba, jejíž popis byl ihned předán operátorům MKDS. Následně bylo zjištěno, že podobný případ ze stejného dne, avšak v jiné prodejně řeší i PČR.

Proto jim byla událost předána ke společnému šetření.

Tím ale práce operátorů neskončila, naopak se jim mezitím podařil zmonitorovat pohyb podezřelé osoby a zachytit vozidlo, kterým se i s řidičem přesouvala z místa na místo. Lustrace vozidla ukázala na provozovatele a ztotožnit pak podezřelou osobu už byla pro policisty maličkost.

Z dalšího šetření vyplynulo, že se nezaměřili jen na Břeclav. V jejich případě jde o rozsáhlou trestnou činnost.

L. Rigó

zobrazit více

Když někteří dělají totéž

BŘECLAV (31.8.2021) – V uplynulých dnech řešili strážníci události, ve kterých byly hlavními aktérkami i ženy. K vůli jedné z nich museli bohužel vyjet ještě dvakrát.

Ta „první“ napadla muže v zahrádkářské kolonii. Nejdříve verbálně a poté i fyzicky. Její agresivita byla tak intenzivní, že musel vyhledat lékařské ošetření.

Další divožena napadla v domě sousedku, kterou také musel ošetřit lékař. Agresorku však zloba nepřešla ani po dvou dnech. Když sousedku potkala ve městě, ani zde si vůči ní neodpustila vulgarismy a vyhrožování. Napadená pro jistotu vyklidila pole a vytočila linku 156. Další den, opět notně posilněna alkoholem, se pustila do velké akce. Troufla si na skupinu několika osob odpočívajících na čerpací stanici. I je začala vulgárně napadat a dokonce je ohrožovala lahví. Dotyční si to samozřejmě nenechali líbit. Odzbrojili ji a zalarmovali strážníky.

A v parku se to také mydlilo. „Dva“ si tam pěstmi vyřizovali účty (měl dáti a nedal), a tak byly dlužníkovi ručně „napočítány“ úroky.

L. Rigó

parkbitka

zobrazit více

Kamery usvědčily dalšího zloděje kol

BŘECLAV (24.8.2021) – Operátoři kamerového systému opět dohledali dalšího hrdinu, který se nebál „vypůjčit“ si bez dovolení jízdní kolo, zaparkované ve stojanu u terminálu IDS. Díky osobní a místní znalosti operátora byl pachatel ustanoven, a protože se jedná o „chronického“ zloděje, byl záznam rovnou předán PČR, která bude událost šetřit jako trestný čin.

PS: Pod dohledem kamer se později dovybavil ještě pumpičkou. Hlídka jej odchytla a událost mu připsala na „účet“, který si u republikových policistů již „otevřel“.

L. Rigó

hrcek

zobrazit více

Něco o utrhnutém uchu a komu není rady…

BŘECLAV (12.8.2021) - Dennodenním tréninkem si strážníci dokonale vycvičí oko a paměť na obličeje, a proto jim neunikli ani další „dva“ celostátně hledaní, kterých si hlídka všimla při rutinních kontrolách města. A to v rozmezí několika málo dnů. Jednoho po druhém „sbalila“ a předala kolegům z PČR.

Stejně tak dopadl i řidič vozidla. Při řešení běžného přestupku u sebe neměl doklady k řízení. Lustrací vyšlo najevo, že mu byly zabaveny a dotyčný svůj seznam přestupků ještě „zabil“ pozitivním testem na přítomnost OPL. Událost i s „řidičem“ byla samozřejmě předána republikovým policistům.

O pár hodin později seděl za volantem znovu. Hlídka si ho všimla, když ji míjel v protisměru. Byl opět zastaven, omezen na svobodě, předán do péče PČR a opět pozitivně testován na OPL. Tentokrát už to nebude přestupek, ale „trestňák“.

L. Rigó

zobrazit více

Nedají si říct II

BŘECLAV (5.8.2021) - Bezpočtukrát zde také bylo potvrzeno, že operátoři „na kamerách“ svou práci umí, a že i když musí sledovat spoustu záběrů, dovedou si vybrat to důležité. A protože nepoučitelných jedinců je spousta, má obsluha kamerového systému spolu se strážníky stále co dělat.

Právě svou snahou o nenápadnost zaujali operátora „exoti“, kteří se v pondělních nočních hodinách procházeli po terminálu IDS. Pravděpodobně bez peněz, bez svědomí a inteligence vůbec. Kameru sice našli, avšak jen jednu z mnoha. Snahou zablokovat jí výhled a maskováním se kapucemi, se operátor mohl potrhat smíchy. Poté se ten „nejstatečnější“ z nich, jal kleštěmi přeštípnout zámek jízdního kola. To se mu naštěstí nepodařilo (slabý nejen na duchu, ale i fyzicky).

Po „odchytu“ se pak hlídce snažil namluvit, že kolo je kamaráda, a protože si dotyčný zapomněl klíče a kolo nutně potřeboval, snažil se jen pomoci. Jeho sci-fi příběh o dobru vyvrátil pravý majitel, který se ke kolu dostavil překvapivě i s klíčem, který do zámku pasoval.

L.Rigó

kolanadr

zobrazit více

Kartu pro krátkodobé parkování v rezidentní zóně lze nyní zaplatit i přes aplikaci MPLA

BŘECLAV (4.8.2021) - Přes mobilní aplikaci MPLA lze nyní zakoupit i parkovací kartu pro krátkodobé stání v rezidentních zónách (24 hod./50Kč).

Po zadání města, z nabídky aplikace zvolte „Modrá zóna (BVM)“.

Doba možného parkování je max. 24 hodin od zakoupení.

I nadále je však možné zakoupit si kartu na MP Břeclav (24h od vyznačení data i času a vystavení ve vozidle).

Modrá zóna

 

zobrazit více

Nedají si říct

BŘECLAV (3.8.2021) – Problematika černých skládek zde byla zmiňována již několikrát.

Včetně podrobného popisu, kam který odpad vložit a co dělat, v případě plných nádob.

Nemluvě o upozorněních, že inkriminovaná místa jsou pod neustálým dohledem kamer nebo všímavých fotografů, zachycujících krásy našeho města.

Chytráci, jež si mysleli, že je nikdo nevidí, už zjistili, jak moc se mýlili. Z šesti událostí bylo ustanoveno a pohnáno k zodpovědnosti pět pachatelů. Ten poslední je otázkou času.

PS: O přestupek se jedná, i v případě, že odpad jako mávnutím kouzelného proutku zmizí (odvezen firmou AVE)!

PSS: A těm, jež si svůj odpad podepsali, děkujeme za spolupráci.

L. Rigó

fint

fint1

fint3

most

říční

tržka

zobrazit více

Děti v ohrožení

BŘECLAV (29.7.2021) – Případy, ve kterých figurují i malé děti, jsou pro strážníky bezesporu těmi nejnáročnějšími. Důkazem toho je i následující událost.

Během výjezdu na sousedský spor si zasahující hlídka všimla dvou zhruba dvouletých dětí, které se bez dozoru pohybovaly u domu nedaleko rušné silnice. Byly bosé a na sobě měly pouze trička. Při zjišťování, kde se nacházejí rodiče, počaly létat z okna domu různé předměty včetně skleněné vázy a klece s živým opeřencem uvnitř. Některé z věcí dokonce dopadaly nebezpečně blízko dětí.

„Úklid“ bytu prováděla žena, která u toho vykřikovala vulgární a nesrozumitelné výrazy. Na výzvy hlídky vůbec nereagovala a jak se bohužel ukázalo, byla matkou dětí. Náhle otevřela dveře a vtáhla jedno z dětí do domu. Druhé nechala bez povšimnutí venku. Vzápětí byl z domu slyšet dětský pláč.

Chování matky bylo agresivní i nevypočitatelné a bylo zřejmé, že není zcela při smyslech. Strážníci proto vnikli do domu násilím a dítě dostali z jejího dosahu. Mezí tím už byla na místo přivolána záchranka spolu s policisty a zaměstnanci OSPODu. Žena byla převezena do nemocnice s podezřením na intoxikaci neznámou látkou a nezraněné děti byly předány do péče soc. pracovnic.

L. Rigó

zobrazit více

Dva plus jeden s trojkou

BŘECLAV (15.7.2021) – Mimořádné události většinou spolehlivě prověří charakter jednotlivců a připravenost organizací a složek.

Nejinak tomu bylo i u břeclavských strážníků, kteří se po skončení řádění ničivého živlu ihned zapojili tam, kde jich bylo potřeba. Prováděli asistenci při evakuaci obyvatel bouří poškozeného domu, řešili škody (popadané dráty elektrického napětí, spuštěné alarmy budov i vozidel), pomáhali v humanitárním centru, převáželi materiál, techniku a osoby potřebné v postižených oblastech a také prováděli asistenci pracovnicím úřadu práce při rozvozu mimořádné finanční pomoci tamtéž.

Mezi tím samozřejmě řešili i standardní události. Ve dvou případech byly díky nim zadrženy hned dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

V prvním případě byl hledaný muž zadržen díky místní a osobní znalosti strážníka. V druhém případě jim pomohla náhoda. Původně vyjeli k muži, který pytlačil u splavu. Ten jakmile zahlédl hlídku, dal se i se svou pomocnicí na útěk. Strážníci si však na ně počkali o ulici dál. Vzápětí se ukázalo, že muž byl v pátrání také. Oba byli předáni do péče kolegů z PČR.

No a nakonec kopanec. Ten by zasloužil jedinec, který se v obchodním domě nejprve domáhal obsluhy na uzavřené pokladně a následně si oddělení pečiva spletl s veřejnými záchodky, kde bohužel zanechal nejen špatný dojem. Strážníkům nadýchal přes tři promile. Jeho chování bude posuzovat správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Dobrovolníci, kteří o prodlouženém víkendu zamíří pomáhat do postižených oblastí na Břeclavsku a Hodonínsku, se mají soustředit do dvou určených míst

BŘECLAV (1.7.2021) - Jedná se o kulturní dům v Hodoníně, který již takto funguje a od zítřejšího dne bude zprovozněno parkoviště v Ladné u Břeclavi.

Toto jsou dvě záchytná parkoviště, odkud budou dobrovolníky svážet autobusy do míst, kde je třeba pomoci.

Pozor!

Z Ladné se budou svážet dobrovolníci pro Břeclavsko a z Hodonína od KD pro Hodonínsko.

(zdroj JmK)

 

zobrazit více

Několik postřehů z humanitárního centra v Břeclavi

BŘECLAV (28.6.2021) - Až na stavební materiál je nyní humanitární pomoc v Břeclavi zastavena, ale pár rad pro příště se jistě hodí.

Pokud máte možnost, než něco přivezete, zjistěte si, co je nejvíce v dané chvíli potřeba. Situace se neustále mění, a proto se informujte i průběžně. Co nebylo potřeba dnes, může být zítra.

Dary zabalené do tenkých sáčků či pytlů na odpadky nepřežijí ani cestu do sběrného centra, natož pak dále do místa určení. Potraviny a hygienické potřeby, je třeba dávat do krabic či pevných tašek tak, aby se nevysypal obsah a hlavně je důležité obaly popsat! Zjišťování, co daná krabice či pytel obsahuje, humanitární pracovníky, kteří toho mají i bez toho dost, neskutečně zdržuje.

Oblečení a lůžkoviny by měly být nejlépe nové či alespoň čistě vyprané!! A samozřejmě opět dobře popsané a v pevném obalu. Bohužel si někteří pletou humanitární pomoc se sběrným dvorem. Dorazily i balíky špinavých, poškozených a dokonce i zapáchajících oděvů, lůžkovin a matrací!

Pokud darujete nářadí, musí být funkční. Do děravých koleček se toho moc nevleze.

Není to o nevděčnosti, lidé v postižených obcích jsou vděční za každou pomoc, ale nemají čas a vlastně kolikrát ani v čem si věci přeprat a už vůbec ne si je opravit! To nejmenší, co pro ně můžeme udělat je to, že jim pošleme funkční věci, které mohou ihned upotřebit.

L. Rigó

zobrazit více

POZOR! Břeclav zastavuje příjem pomoci! Do Břeclavi už jen stavební materiál!!!

S okamžitou platností zastavujeme příjem pomoci v humanitárním centru RENA Břeclav.

Díky darům jsme dostali tolik pomoci, že nejsme schopni ji zvládnout. Moc si toho vážíme.

(zdroj Město Břeclav)

zobrazit více

Informace pro dobrovolníky

https://www.jmk.cz/content/20326

 Milí dobrovolníci, nastal Váš čas.

V obcích zasažených tornádem je potřeba přiložit ruku k dílu.

Dodržujtete, prosím, následujících 5 pravidel, jedině tak bude vaše pomoc nejefektivnější.

1. Nahlaste se v infocentru Spojte se s místními nebo se nahlaste v infocentru ve středu obce.

2. Zaparkujte mimo obec Vezměte spolujezdce, z odstavných ploch už běžte pěšky.

3. Nevozte materiální pomoc Kromě nářadí pro sebe.

4. Dodržujte bezpečnost Při práci i pohybu v obci. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

5. Nevolejte starostům Mají teď úplně jiné starosti.

(zdroj JmK)

zobrazit více

Pokud chcete pomoci, zde jsou další kontakty:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

p. Bernát 608 861 162

p. Formánek 723 756 473

Vždy je třeba nahlásit co nabízíte. V případě poskytnutí azylu i počet osob, které jste schopni ubytovat.

zobrazit více

Strážníci pomohli ustanovit dalšího pachatele podezřelého z trestného činu

BŘECLAV (22.6.2021) – Smůlu měl další potencionální adept na „pruhované pyžamo“, který si v jedné z prodejen stihl nakoupit drahé zboží „za pět prstů“.

Podezření prodávajících zpětně potvrdil kamerový záznam z prodejny. K dispozici byl slušný popis pachatele, proto se strážníci spolu s operátory kamerového systému ihned pustili do práce. Úspěšní byli o pár hodin později, kdy si hlídka v rámci kontrolní činnosti všimla muže, který svým zjevem odpovídal popisu podezřelé osoby.

Hlídkou byl předveden na PČR a tam i prolustrován a ztotožněn. Díky kamerovým záznamům bylo zapírání zbytečné. Lustrací bylo zjištěno, že se jedná o chronicky nepoučitelného hříšníka, který byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen.

L. Rigó

zobrazit více

Zatmění

BŘECLAV (15.6.2021) – Snad i vlivem výjimečného postavení slunce a měsíce se většina událostí nesla ve znamení schválností, hádek a nactiutrhání.

Doslova v jeden den řešily hlídky několik půtek, kdy strážníkům dobře známé dvojice sousedů opět vykopaly válečné sekery, protože pocítily chování toho druhého jako příkoří a jejich pohár trpělivosti přetekl. Údajně se měly vůči sobě dopustit od přestupků až po trestné činy a současně užívat i pestrý slovník, ve kterém figurovalo mnoho druhů hospodářských zvířat a v nejednom případě si zasahující hlídka rozšířila i slovní zásobu.

O pernou chvilku službu konajícího operačního se postaral muž, jenž na linku 156 oznámil, že nalezl starou výbušninu a nenašel lepší místo a způsob předání, než ji nechat v tašce na terminálu IDS. Hlídky ihned vyrazily, vyklidily prostor a přivolaly kolegy z PČR.

A jeden zázrak nakonec. Na ulici u nádoby na odpad byla nalezena obálka s penězi. Šlo o větší finanční obnos v řádech tisíců. Peníze byly poctivým nálezcem předány strážníkům.

L. Rigó

zobrazit více

Černé skládky se hříšníkům nevyplatí

Nic se nemnoží rychleji než odpad a nepotřebné věci. Na druhou stranu se jich lze velice snadno, levně a hlavně legálně zbavit. Na výběr je hned z několika možností…

Na bioodpad a slouží velkoobjemové kontejnery, nepotřebné oblečení patří do nových kontejnerů na textil, kterých je nyní v Břeclavi 24, tříděný odpad vhodíme do barevně rozlišených nádob a komunální odpad patří do popelnic. Vše ostatní bychom měli odložit do sběrného svora (suť, nábytek, elektroodpad apod.) Ale pozor! Sem patří i tříděný nebo komunální odpad, který se nevejde do nádob k tomu určených!

V souvislosti s pandemii a následnému „houm ofisu“ byla omezena i provozní doba sběrného dvoru. To mělo za následek i navýšení počtu černých skládek, neboť mnozí obyvatelé si to vyložili po svém – vše co patří do sběrného dvoru, odložili tam, kam je napadlo.

Skládky nejčastěji vznikají buď v okrajových lokalitách města (snadná dostupnost, domnělá anonymita přestupce, který si bláhově myslí, že ho nikdo nevidí), nebo naopak v nejhustěji osídlených částech jako jsou sídliště.

Právě zde a u velkoobjemových kontejnerů zaznamenali strážníci černých skládek nejvíce. Jak už je zmíněno výše, o přestupek se jedná i v případě, odložíme-li nepotřebou věc vedle nádoby z důvodu, že je zaplněna až po okraj. Pod heslem „však to někdo uklidí“, vznikaly z odložených věcí doslova hradby, které musely být následně odstraněny na náklady „města“. Pokud tedy nebyl vypátrán původce.

Kromě technických prostředků tato místa nyní výrazně častěji kontrolují i strážníci a v případě zjištění takového jednání, nekompromisně konají. Pokud by se přece jen někomu zdálo jednodušší odložit odpad mimo místa k tomu určená, musí počítat s tím, že by se mu jeho činnost mohla podstatně prodražit, neboť novelou zákona o odpadech se novelizovaly i finanční částky s tímto jednáním spojené.

L. Rigó

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.