V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Volný pohyb psů ve městě

BŘECLAV (19.3.2019) – Pro majitele pejsků zveřejňujeme přehledovou mapku lokalit, kde mohou nechat své psí miláčky proběhnout na volno. Na mapce jsou také vyznačena místa s koši na exkrementy. Mapka je průběžně aktualizována a naleznete ji i na stránkách města Břeclav. Odkaz na mapku naleznete také ZDE

 

zobrazit více

S dítětem v kočárku nadýchala přes dvě promile

BŘECLAV (12.3.2019) – Včera odpoledne byli břeclavští strážníci přivoláni do jedné z břeclavských restaurací. Jedna ze zákaznic si k pivu poručila rovnou i čtyři panáky. Na tom by nebylo nic zvláštního, až na to, že osmadvacetiletá žena nikoho dalšího nečekala a s sebou měla v kočárku asi roční dítě. Hlídka u ní provedla dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem přes dvě promile. Proto strážníci ihned kontaktovali sociální pracovnice, které si dítě převzaly. Případem se bude nadále zabývat Orgán sociální a právní ochrany dítěte.

L. Rigó

zobrazit více

Opilý nezletilec a mladiství kuřáci

BŘECLAV (7.3.2019) – Je dobře známo, že alkohol a tabákové výrobky našemu organismu neprospívají. Avšak škodí o to více, jde-li o nezletilé. I takové případy bohužel břeclavští strážníci řešili. V pondělí večer byli přivoláni k dítěti, které mělo být v podnapilém stavu. Pozitivní dechová zkouška s výsledkem jedné promile nenechala nikoho na pochybách. Nezletilce hlídka předala zákonnému zástupci a případ byl oznámen Orgánu sociální a právní ochrany dítěte. A nezůstane jen u jednoho. Druhého dne ráno, narazili strážníci na kouřící skupinku mladistvých, kteří si ještě před příchodem do školy „užívali kouřové“ v jednom z průchodů v ulici J. Palacha. Na strážnících nyní je, aby zjistili, kde tyto osoby, vzhledem ke svému věku, k alkoholu a cigaretám přišly.

L.Rigó

zobrazit více

Ještě k parkování tělesně postižených

Nedávno schválené Nařízení města Břeclavi č. 7/2018, které mimo jiné upravuje podmínky pro parkování tělesně postižených občanů, ukázalo, že v této problematice je mezi veřejností řada nejasností. Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích stanoví v paragrafu 67 zvláštní podmínky pro osoby zdravotně postižené, které jsou držiteli parkovacích průkazů. Tyto průkazy umožňují parkování na vyhrazených parkovacích místech. Tento, ani žádný jiný zákon ale nestanovuje právo neomezeného ani bezplatného stání. Je-li majitelem parkoviště obec, může o omezení doby stání či zpoplatnění parkování rozhodnout obecně závaznou vyhláškou. Město Břeclav a Městská policie Břeclav výše uvedené nařízení konzultovaly s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR, Odborem dopravy Jmk a Ministerstva dopravy ČR. Stanovisko legislativního odboru NRZP ČR přikládáme. Zároveň byl také předběžně domluven workshop se zástupci této organizace, na kterém by zájemce z řad tělesně postižených seznámili s jejich právy a možnostmi. O přesném termínu workshopu budeme samozřejmě včas informovat.

Stanovisko legislativního odboru NRZP ČRke stažení ZDE.

zobrazit více

Cyklisté hazardéři

BŘECLAV (5.3.2019) – Občas je třeba „vyhodit si z kopýtka“, ale v takovém případě je dobré zajistit si odvoz, nebo se vydat na cestu domů po svých. V uplynulém týdnu se bohužel našli hned dva cyklisté hazardéři, kteří i přes svou zjevnou podnapilost, sedli na kolo. První sice bicykl nejprve vedl, ale sotva hlídka strážníků projela, nasedl dotyčný na kolo a dost nejistě se rozjel. Vzhledem k tomu, že nejistý nebyl jen rozjezd, strážníci muže následně zastavili a provedli pozitivní dechovou zkoušku s výsledkem přes dvě promile. V druhém případě na sebe upoutala pozornost hlídky cyklistka, která jela v nočních hodinách na neosvětleném jízdním kole. Že nebude problém jen kolo, poznali strážníci z nekoordinovaných pohybů a alkoholového odéru cyklistky. Pozitivní výsledek jeden a půl promile podezření strážníků potvrdil. V silničním provozu je neosvětlený cyklista ve velkém ohrožení. Pokud se k tomu přidá i nepředvídatelná jízda způsobená užitím alkoholu, je cyklista nebezpečný nejen sám sobě, jiným cyklistům a chodcům, ale i řidičům motorových vozidel, které udělá nešťastnými, pokud jim zkříží cestu.

L. Rigó

zobrazit více

Opět podomní prodej. Smlouvu sice nepodepsala, ale přišla o peníze

BŘECLAV (1.3.2019) – Břeclavští strážníci v pondělí přijali další oznámení na podomní prodejce. Tentokrát nešlo jen o smlouvu na energie, ale i údajné odcizení finanční částky. K seniorce se prodejkyně vloudila pod záminkou kontroly osobních údajů na základě předchozího zaslání informativního dopisu, na který seniorka nereagovala. Smlouvu s prodejkyní sice nepodepsala, ale po čase zjistila, že ji chybí bankovka vysoké hodnoty, kterou měla odloženou na stole na nákup. Další obyvatelka ten den sice okradena nebyla, ale přesvědčovací metodě podlehla a přihlášku k výběrovému řízení el. energie a zemního plynu podepsala. Doporučujeme si smlouvu před případným podpisem řádně prostudovat, zda Vám např. nehrozí několikatisícové sankce při odstoupení. Proto opětovně varujeme obyvatele, aby si nikoho do bytu nevpouštěli, neukazovali faktury a už vůbec ne doklady totožnosti! Změnit dodavatele energií lze na konkrétní pobočce! Žádáme tímto uživatele FB i webových stránek Městské police Břeclav, aby tyto informace předali svým blízkým z řad seniorů, kteří nejsou uživateli Facebooku, a na které se právě tito prodejci zaměřují a upozornili je tak na možná rizika.

L. Rigó

zobrazit více

Oznámení pro držitele parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením

BŘECLAV (26.2.2019) - Městská policie Břeclav upozorňuje, že v souladu s novelou nařízení města Břeclav budou mít držitelé parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením možnost od 01.03.2019 zakoupit si přenosnou parkovací kartu, která je bude opravňovat k stání v lokalitách zpoplatněného návštěvnického stání (placených parkovišť) po dobu dvou hodin na místech vyhrazených pro invalidy zdarma.

zobrazit více

Běžná kontrola odhalila cizince v pátrání

BŘECLAV (25.2.2019) – V sobotu po půlnoci vyjeli strážníci na žádost PČR prověřit oznámení o podezřelém vozidle stojícím v ulici Lednická. Hlídka automobil nalezla a zjistila, že uvnitř sedí dva muži, kteří strážníkům tvrdili, že mají na vozidle poruchu. Zda to byla pravda nebo ne už strážníky nezajímalo. Lustrací totiž zjistili, že oba cizí státní příslušníci jsou ve své zemi v pátrání, a proto byli oba muži předáni přivolané hlídce PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Oznámení

BŘECLAV (21.2.2019) – Upozorňujeme řidiče, že na základě podnětů obyvatel ulice Lednická v městské části Charvátská Nová Ves a ulice Na Pěšině, kde je dle dopravního značení povolena maximální rychlost 50 km/h, Městská policie Břeclav dnes provádí radarová měření rychlosti projíždějících vozidel. Místa pro měření rychlosti jsou schválena Dopravním inspektorátem PČR.

(ril)

zobrazit více

Strážníci opět řeší podomní prodej

BŘECLAV (20.2.2019) – Přestože jsou občané na rizika podomního prodeje neustále upozorňováni, spotřebitelů, kteří prodejcům naletí, bohužel neubývá. Jeden podpis na smlouvě, kterou si řádně neprostudujeme, může spustit lavinu dopisů, telefonátů i sankcí a nezbude než litovat, že jsme prodejce vpustili do bytu. Během včerejšího dne přijali břeclavští strážníci na toto jednání hned dvě oznámení. Hlídku si přivolal jeden z obyvatel sídliště J. Palacha, který si prodejce vpustil do bytu, nechal se přemluvit a smlouvu s nimi podepsal. Po chvíli se mu ale jeho rozhodnutí rozleželo v hlavě a kontaktoval strážníky. O dvě hodiny dříve se prodejci snažili vloudit i do jednoho z domů v Žerotínově ulici, kde ale nepochodili. Ostražitá obyvatelka je do domu nevpustila a událost oznámila. Proto znovu varujeme obyvatele, aby si nikoho cizího do bytu nevpouštěli, nikomu neukazovali faktury (ani mezi dveřmi), nic nepodepisovali a každé takové jednání oznámili na bezplatnou linku 156.

L.Rigó

zobrazit více

Policie ČR upozorňuje

Ve čtvrtek 21. února 2019 proběhne měření průhybu mostu na komunikaci II/422 vedoucí mezi obcemi Podivín a Lednice. V době od 9.30 – 10.30 hod. mohou pro řidiče na uvedeném úseku nastat mírné komplikace v dopravě, a proto lze očekávat možné zpomalení provozu. Upozorňujeme tedy všechny řidiče, kteří tímto úsekem budou v danou dobu projíždět, aby počítali s menším zdržením.

Za Policii ČR por. Mgr. Kamila Haraštová

zobrazit více

Bezmocná seniorka a muž ležící ve tmě

BŘECLAV (13.2.2019) – I v uplynulém týdnu bylo třeba pomoci lidem v nouzi. Strážníky si na pomoc, prostřednictvím S.O.S. hodinek, přivolala pětašedesátiletá žena, kterou hlídka strážníků zastihla v místě bydliště sedět bezmocně v křesle. Pro velké bolesti se dotyčná nemohla postavit a také nevěděla, jak dlouho už v křesle sedí. Hlídkou přivolaná ZZS ženu ihned převezla do nemocnice. Tam skončil i pětačtyřicetiletý muž, na kterého strážníky upozornil všímavý občan. Muž ležel ve tmě na lesní cestě v místní části Charvátská Nová Ves. Pádem si způsobil zranění hlavy, pro bolest a nevolnost se nebyl schopen postavit a byl podchlazen. Strážníci ihned přivolali záchranku a muži poskytli nezbytnou předlékařskou první pomoc.

L. Rigó

zobrazit více

Pozvánka

Městská policie Vás všechny srdečně zve na přednášku SENIOR BEZ NEHOD

Plakat A4 Breclav page 001

zobrazit více

Hořely dva odpadkové koše. Pro zábavu nebo jen z nepozornosti?

AKTUALIZACE: Řádným vytěžením rozsáhlého záznamu z kamerového systému se podařilo ustanovit podezřelé osoby, které byly následně, díky výborné osobní znalosti strážníků, ustanoveny jako pachatelé.

BŘECLAV (11.2.2019) – Včera odpoledne přijala MP oznámení o požáru odpadkového koše v ulici Kuffnerovo nábřeží ve směru od ulice U Stadionu. Odpadkový koš, který hořel plamenem, již hasila jednotka HZS. Během dohašování si však operátor městského kamerového dohlížecího systému všiml, že hoří další koš o pár set metrů dál v blízkosti Rákosničkova hřiště. Vzhledem k vytíženosti hasičů se hlídka strážníků přesunula na určené místo a požár pomocí hasicího přístroje uhasila. Následné dohašení a kontrolu provedli zasahující hasiči. Případem se dále městská policie zabývá.

L.Rigó

200940 2

20190210 154513 927 MKDS Břeclav K018 Cukrovar hřiště K018 Cukrovar hřiště

20190210 154702 213 MKDS Břeclav K018 Cukrovar hřiště K018 Cukrovar hřiště

zobrazit více

Objevil se nám tu takový nešvar…

BŘECLAV (7.2.2019) - Jednání některých řidičů dokáže stále ještě překvapit. Svou vynalézavost předvádí na nově zbudovaném parkovišti U nemocnice. Než aby projeli přes závoru, která se jim zvedne zaplacením parkovného, raději bez skrupulí přejedou obrubníky a travnatou plochu i s chodníkem, i když cena parkovného na tomto parkovišti činí 10 Kč za 3 hodiny. Tyto řidiče upozorňujeme, že parkovací plochu zaznamenává kamerový systém, a proto lze řidiče, kteří tímto jednáním páchají přestupek, snadno dohledat. Parkování se jim tak nakonec pěkně prodraží. Poměrně často se stává, že informacím k platbě na ovládacím panelu ne každý porozumí a neví, jakým způsobem se přes závory dostat. Pro tyto případy se na panelu nachází tlačítko, které zajistí spojení přímo s operátorem MP, který v nouzi poradí, či na pomoc vyšle hlídku.

L. Rigó

200260 4

zobrazit více

Strážníci opět v posádkách ZZS

BŘECLAV (6.2.2019) – Rok uplynul jako voda a břeclavští strážníci se opět připravují na stáž u ZZS. Tu absolvují již čtvrtým rokem a neustále si tak zvyšují svou odbornost. Během tohoto týdne je do terénu připravovali sami záchranáři ze ZZS. K posádkám se pak připojí už příští týden. Zde nabyté znalosti a zkušenosti se strážníkům nesčetněkrát vyplatily. Ať už je to poskytování první pomoci při dopravních nehodách se zraněním, osobám, které to přeženou s alkoholem a v neposlední řadě u náhlého zhoršení zdravotního stavu seniorů. V uplynulých dnech právě u nich zasahovaly hlídky hned třikrát. Svými S.O.S. hodinkami si strážníky přivolala pětašedesátiletá žena, kterou trápila bolest na hrudi, zvracela a měla potíže s dechem. Hlídka tak do příjezdu záchranky ženě poskytovala neodkladnou první pomoc. V druhém případě stačila jen pomoc strážníků. Na nohy pomohli šedesátileté ženě, která byla na návštěvě a upadla. V poslední události strážníci přivolali záchranku a poskytli první pomoc šestašedesátiletému muži, který si způsobil zranění při epileptickém záchvatu.

L. Rigó

 DSC 2726

zobrazit více

Choval se agresivně, strážníci mu zatli tipec

BŘECLAV (5.2.2019) - Ve středu večer vyjeli strážníci na oznámení obsluhy jednoho z barů v ulici 17. listopadu. Jeden z hostů náhle upadl, zůstal ležet a na nic nereagoval. V okamžiku, kdy hlídka vstoupila do baru, se ležící muž začal pomalu sám probírat a stavět se na nohy. V tu samou chvíli se právě rozhodl vybít si svou agresi další z hostů na jednadvacetiletém mladíkovi. Čtyřiačtyřicetiletý agresor udeřil mladšího muže pěstí přímo do tváře. Protože byl zády, nevšiml si právě vcházejících strážníků. Hlídka ihned zareagovala a muže zpacifikovala. Provedená dechová zkouška ukázala „úctyhodných“ tři a půl promile. Na místě pak strážníci zjistili, že muž se k ostatním hostům choval agresivně hned po svém příchodu do baru a neustále se snažil vyvolávat konflikt. Případ zatím šetří MP.

L.Rigó

zobrazit více

Kamion na Pohansku

BŘECLAV (31.1.2019) – Včera v poledne byli břeclavští strážníci přivoláni k řidiči kamionu, který zabloudil a uvízl na cestě nedaleko zámečku na Pohansku, kam ho zavedla navigace. Strážníci zajistili ošetření cesty, ale kamion se, i přes snahu přítomných složek IZS, podařilo vyprostit až za pomoci lesnického traktoru. Tento týden se však nejednalo o jediné uvízlé vozidlo.

zobrazit více

Policií hledaného muže si všiml asistent prevence kriminality

BŘECLAV (30.1.2019) – Že se přítomnost asistentů prevence kriminality v našem městě vyplácí, se potvrdilo už mnohokrát. Naposledy včera a to hned dvakrát. Jednoho z asistentů, který prováděl kontrolu v OD Břeclove zaujal muž, jehož tvář se nápadně podobala osobě hledané PČR. Asistent ihned přivolal strážníky a těmi byl muž předveden na OO PČR. Asi ne náhodou u sebe neměl doklady a nemohl tak hodnověrně prokázat svou totožnost. Na PČR bylo lustrací zjištěno, že se skutečně jedná o hledaného osmadvacetiletého muže. Toho si policisté ihned převzali. O pár chvil později si asistent všiml dívenky, které se udělalo nevolno, a zkolabovala. Matce dívky přispěchal na pomoc, přivolal ZZS a byl s nimi až do příjezdu záchranky. To, že jsou obyvatelé Břeclavi zvyklí se na APK obracet s prosbou o pomoc, dokládá i případ z téhož dne, kdy jedna z obyvatelek žádala telefonicky pomoc právě od APK z důvodu, že jí v minulosti už mnohokrát pomohli.

L. Rigó

zobrazit více

V hlavní roli alkohol

BŘECLAV (28.1.2019) – Uplynulý víkend byl pro břeclavské strážníky především ve znamení „sběru“ osob notně posilněných alkoholem. Někteří si neváhali „ustlat“ přímo na silnici nebo v křižovatce. První oznámení zaznamenali strážníci v pátek večer. V jedné z břeclavských vinoték upadl čtyřiašedesátiletý muž na zem a nebylo možné jej probrat. Hlídkou přivolaným záchranářům se muže podařilo přivést k vědomí a následně byla u něj provedená pozitivní dechová zkouška s výslednou hodnotou přes tři promile. Další výjezd absolvovali strážníci v sobotu po půlnoci. V ulici Veslařská ležel na silnici dvaačtyřicetiletý muž, který, také opojen alkoholem, upadl a způsobil si zranění na hlavě. Hlídka muže předala do péče záchranářů. O pár hodin později a o pár metrů dál strážníci „sbírali“ ze země čtyřiašedesátiletého muže, který jim tvrdil, že jen odpočíval. Že si k tomu vybral zrovna střed křižovatky, mu vůbec nedocházelo. Posledního hazardéra toho dne našli strážníci ležet pozdě večer v blízkosti průmyslové školy. Devětatřicetiletý muž s hlídkou odmítal komunikovat i spolupracovat. Pro jistotu byli k muži opět přivoláni záchranáři. Bohužel si lidé pod vlivem alkoholu vůbec neuvědomují nebezpečí, která jim hrozí. Ať už je to sražení vozidlem nebo umrznutí.

L. Rigó

zobrazit více

Nedal si pokoj

BŘECLAV (24.1.2019) – V pátek odpoledne měli městští strážníci co do činění s mužem, který si z rušné silnice udělal hřiště. Dle oznamovatele měl muž shodit betonový sloupek u OD Billa a poté se měl pohybovat mezi projíždějícími vozidly, která se snažil za jízdy nakopnout. Hlídka se na místo dostavila zrovna ve chvíli, kdy neznámý muž „prošel“ plakátem umístěným před OD a upadl hlavou přímo na stojan na kola umístěný za plakátem. Strážníci muži poskytli první pomoc a přivolali ZZS. Provedená dechová zkouška ukázala jednadvacetiletému cizinci přes tři promile alkoholu v dechu. Následně byl sanitkou převezen do nemocnice, ze které ho po ošetření museli strážníci vyprovodit, protože místo nechtěl dobrovolně opustit a choval se hlučně. V pozdních večerních hodinách téhož dne, hlídka při kontrolní činnosti nalezla muže ležícího na vozovce na mostě J. Fučíka, kterým nebyl nikdo jiný než starý známý. Muž tentokrát tvrdil, že byl napaden a upadl na vozovku. Opětovnou dechovou zkouškou mu byly naměřeny „jen“ necelé tři promile. Muž si však stěžoval na bolest hrudníku a břicha, a proto mu byla hlídkou přivolána ZZS, která ho znovu převezla do nemocnice. Případ je v šetření MP.

L. Rigó

zobrazit více

Telefonování ho může přijít pěkně draho

BŘECLAV (17.1.2019) – V pondělí po půlnoci vyjeli strážníci na oznámení šestatřicetiletého muže, že se v bývalém azylovém domě konzumuje alkohol, který tam sám přinesl, a také tam dochází k rušení nočního klidu. Po příjezdu na místo a po důkladné kontrole i s členem ostrahy, hlídka zjistila, že tvrzení oznamovatele se nezakládá na pravdě. V ubytovně i v jejím okolí byl klid. To bylo ale teprve první nepravdivé tvrzení a první telefonát jedné a té samé osoby za jediný den.

zobrazit více

Past pro chodce?

AKTUALIZACE - Šetřením bylo prokázáno, že šlo o dětskou hru bez úmyslu někomu ublížit

BŘECLAV (16.1.2019) – V pondělí večer vyjeli městští strážníci opět na sídliště Na Valtické. Přijali totiž oznámení, že někdo natáhl v okolí autobusové zastávky u točny strunu. Hlídka se ihned rozjela na místo, kde už ji kontaktovala oznamovatelka. Ta také uvedla, že o strunu, která byla v úrovni kotníků, zakopla a způsobila si zranění. To naštěstí nevyžadovalo lékařské ošetření. Hlídka při bližším zkoumání zjistila, že se nejedná o strunu, ale o dosti pevnou šňůru, což ale vůbec nic nemění na tom, že se jednalo o velmi nebezpečné krácení dlouhé chvíle. Šňůra byla někým pečlivě omotána kolem kmene stromu, odtud natažena k sloupu veřejného osvětlení a k autobusové zastávce. Asi není třeba zdůrazňovat, že případné následky zranění by mohly být daleko vážnějšího charakteru. Strážníci šňůru odmotali, vše zadokumentovali a nyní prověřují kamerové záznamy. Případ zatím šetří MP.

Lenka Rigó

196639 8

196639 1

196639 7

196639 12

zobrazit více

Odstavil kamion a vyrazil pro oběd

BŘECLAV (15.1.2019) - Asi velký hlad měl řidič kamionu, který si před polednem odstavil vozidlo i s návěsem na silnici v ulici Sovadinova a odskočil si do nedalekého bistra pro gáblík. Ten se mu ale prodražil, jelikož z místa odjel nejen s obědem, ale i s pokutou, kterou od strážníků vyfasoval za své bezohledné počínání.

Lenka Rigó

20190115 103905 715 MKDS Břeclav K006 Sovadinova x Slovácká Sovadinova x Slovácká

zobrazit více

Doplatil na svou dobrotu

BŘECLAV (15.1.2019) - Břeclavští strážníci vyjeli v pátek večer na sídliště Na Valtické k jedenačtyřicetiletému muži, který přišel o svůj mobilní telefon. Muž hlídce sdělil, že mobil půjčil svému třicetiletému známému, který si potřeboval nutně zavolat. Ten slíbil, že jakmile si hovor vyřídí, telefon mu vrátí. Už se však neukázal a majitel se svého telefonu nedočkal. Strážníci prověřili i místo bydliště povedeného známého, ale bez výsledku. Případ zatím zůstává v šetření MP.

Lenka Rigó

zobrazit více

Pozor, podezřelí prodejci opět na parkovišti!

BŘECLAV (11.1.2019) - Včera zaznamenali městští strážníci další pokus prodeje pochybného zboží, které se na první pohled tváří jako značky známých výrobců. Během odpoledne na toto jednání upozornil návštěvník parkoviště před OD Lidl, kde se ho skupina tří osob snažila donutit ke koupi parfému či aku vrtačky. Ten se podezřelými prodejci nenechal zviklat a ihned zalarmoval strážníky. Hlídka byla na místě do několika minut a trojici mužů na zmíněném parkovišti zastihla. Jednalo se cizí státní příslušníky ve věku mezi šestadvaceti a dvaačtyřiceti lety. Strážníkům dobře známá povedená trojice se ke všemu přiznala a ve správním řízení jim tak hrozí pokuta ve výši několika desítek tisíc korun. Opět apelujeme na občany, aby na nabídky podobných individuí nereagovali! Nedejte jim šanci a ihned volejte bezplatnou linku 156!

Lenka Rigó

196026 4

196026 5

zobrazit více

Místo nakupování obtěžoval ostatní zákazníky

BŘECLAV (10.1.2019) – Včera v odpoledních hodinách přijali břeclavští strážníci oznámení od asistenta prevence kriminality, že v OD Breclove se nachází osoba, která pokřikuje po kolemjdoucích a znečišťuje prostranství odpadky. Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o muže, který byl pro své hrubé a nepřístojné chování, před necelou půlhodinou, vykázán ochrankou z prodejny o pár metrů dál. Nejenže se pětačtyřicetiletý muž neuměl chovat, ale ani nebyl schopen strážníkům věrohodně prokázat svou totožnost, a proto musel být hlídkou předveden na OO PČR. Po lustraci byl muž propuštěn, a na cestu ještě vyfasoval od strážníků, za své chování, pěkně tučnou pokutu.

Lenka Rigó

zobrazit více

Jel se projet na hřiště

BŘECLAV (8.1.2019) - Čerstvě napadlý sníh vybízí k hrátkám nejen děti, ale i dospělé. I když v tomto případě by se o slově dospělý dalo dost dobře polemizovat. Zatím neznámý pachatel si bohužel vybral ke svému „hraní“ to nejméně vhodné místo. V sobotu dopoledne totiž přijali břeclavští strážníci oznámení o způsobené škodě na hřišti Pastvisko. Hlídka na místě zjistila, že téměř celá plocha hřiště je rozježděná motorovým vozidlem. Strážníci zatím prověřují videozáznamy z kamerového systému. Pokud se pachatele podaří ustanovit, může si být jist, že jeho jednání bude řešit správní orgán.

Lenka Rigó

195443 9

zobrazit více

Konec roku - S.O.S. hodinky i odložený pes

BŘECLAV (2.1.2019) – Strážníci nezaháleli ani koncem roku. V sobotu zalarmoval strážníky nouzový signál S.O.S. hodinek. A to hned dvakrát. Dopoledne zasahovala hlídla u dvaasedmdesátileté seniorky, u které došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu. Strážníci ženě přivolali záchranku a ta ji převezla do břeclavské nemocnice. Na druhé volání v nouzi vyjela hlídka večer téhož dne, kdy bylo třeba pomoci třiasedmdesátileté ženě, která upadla a nebyla schopna se sama bez pomoci zvednout. Strážníci ji pomohli na nohy a nezraněnou ji předali do péče rodinných příslušníků. Silvestrovskou noc oslavili Břeclavané tradičně. Slavilo se i v ulicích města, alkohol tekl proudem a také došlo i na zábavní pyrotechniku. Během noci však strážníci nemuseli vyjíždět k žádným vážnějším událostem. Bohužel tomu tak nebylo na Nový rok. Kolem poledne si náhodný kolemjdoucí všiml psa uvázaného řetězem k lampě veřejného osvětlení v jedné ze spojovacích uliček v ulici Hlavní. Strážníci pro jistotu prošli okolí, ale psíka, který neměl známku ani čip, bohužel nikdo neznal. Vše nasvědčovalo tomu, že se ho někdo takovýmto nehorázným způsobem zbavil. Navíc byl přivázán tak důkladně, že musela hlídka na řetěz použít pákové kleště. Kutíška převezli strážníci na služebnu MP, a poté do břeclavského útulku pro opuštěná zvířata. Jemu přejeme lepší osud a Vám mílí čtenáři v novém roce jen to dobré!

Lenka Rigó

194973 1

zobrazit více

Srnky uvízly v plotě

BŘECLAV (28.12.2018) – I na Štěpána měli břeclavští strážníci napilno. Pomoc ale tentokrát potřebovaly srny zaklíněné v plotě. Strážníky na ně upozornili všímaví občané. První srnu bylo třeba vyprostit z plotu v oboře Soutok, druhou o tři hodiny později v kempu Apollo. Hlídka si na pomoc musela přivolat HZS, protože obě srnky byly zaklíněny opravdu důkladně. Hasičům se je podařilo vyprostit a nezraněné srny byly ihned vypuštěny zpět do lesa.

Lenka Rigó

194224 1

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.