V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Žena podvodníkovi nenaletěla!

BŘECLAV (12.7.2018) - Včera v dopoledních hodinách vyjeli břeclavští strážníci na oznámení pětasedmdesátileté ženy z Břeclavi, ze které snažil neznámý muž podvodem vylákat peníze. Žena muži odmítla peníze vydat, přestože tvrdil, že ho posílá její syn a ještě se snažil předstírat, že s jejím synem telefonuje. Žena si však stála na svém a tak muž odešel s nepořízenou. Žena po ujištění, že si syn nikoho pro peníze neposlal, neváhala a ihned volala linku 156. Hlídka sedmdesátiletého podvodníka díky podrobnému popisu záhy dopadla a předala PČR. Tímto bychom chtěli poděkovat veřejnosti za správný úsudek, rychlou reakci a varování ostatních obyvatel. I díky tomu mohl být muž rychle zajištěn.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci dopadli zloděje jízdního kola.

BŘECLAV (12.7.2018) - V uplynulých dnech bylo břeclavským strážníkům nahláženo odcizení jízdního kola v obci, kde strážníci právě vykonávali činnost na základě veřejnoprávní smlouvy. Při pátrání, si hlídka všimla cyklisty, který jel na bicyklu, který odpovídal popisu. Devětapadesátiletý muž byl strážníkům dobře znám pro své dřívější problémové chování. Při jeho kontrole sice hlídce tvrdil, že kolo je jeho, ale majitelka si své "přibližovadlo" bezpečně poznala. Místní výtečník si tak jízdy užil jen velmi krátce. Případ předali strážníci republikové policii k dalšímu šetření.

Lenka Rigó

zobrazit více

Na MP opět proběhne značení kol

Od 17. 7. 2018 bude zahájeno forenzní značení jízdních kol, které budou provádět zaměstnanci MP v budově Městské policie (Kupkova 3, Břeclav). Zájemci označení jízdního kola se musí předem hlásit do pořadníku v pracovní dny v čase od 7:00 do 15:30 hod. na tel. č. 518 398 818, 724 391 277 nebo na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně u manažera prevence kriminality v budově MP. Značení bude zdarma.

zobrazit více

Informace pro řidiče

Městská policie Břeclav  informuje všechny řidiče, že na základě usnesení Rady města Břeclavi, dochází od 1. 7. 2018 ke snížení  tarifu za užití parkoviště u bývalého autobusového nádraží na ulici Slovácká ze současných  30 Kč na 20 Kč/24 hodin.

Pro upřesnění ještě dodáváme, že na uvedeném místě bude s použitím parkovacího kotouče možno parkovat 30 minut zdarma a v případě, že by někdo parkovací kotouč nevlastnil, bude mít možnost si vytisknout v parkomatu lístek, který mu taktéž umožní stání 30 minut zdarma.

zobrazit více

Dopravní týden pro prvňáčky

BŘECLAV (21.6.2018) - Na tento týden si strážníci městské policie společně s policisty ČR pozvali na dětské dopravní hřiště prvňáčky ze všech břeclavských základních škol, aby jim před blížícími se prázdninami vysvětlili, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, na ulici i na hřišti. Děti si mohly vyzkoušet policejní výstroj, přístroj na přítomnost alkoholu v dechu:o) a samozřejmě i jízdu na kole pod bedlivým dohledem břeclavských strážníků. Za strážníky i policisty musím říct, že děti byly naprosto úžasné a vše zvládly na jedničku s hvězdičkou!!

(ril)

DSC 0016

zobrazit více

Cyklista jel bez světel a ještě nadýchal.

BŘECLAV (14.6.2018) – V úterý v pozdních večerních hodinách zastavili strážníci městské policie neosvětleného cyklistu na jedné z hlavních břeclavských silnic. Sedmatřicetiletý muž měl velký problém nejen s povinnou výbavou jízdního kola, ale i s komunikací a proto u něj byla provedena zkouška na alkohol. Strážníci muži naměřili téměř dvě promile. Za tento prohřešek hrozí cyklistovi ve správním řízení pokuta až do výše 20.000 korun.

Lenka Rigó

zobrazit více

Muž posilněný drogou napadl strážníky

Břeclav (28.5.2018) – V uplynulém víkendu, během kontroly v jedné z klidnějších částí Břeclavi, přistihli strážníci muže, který užíval omamné látky přímo na veřejnosti. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Břeclavi – pro strážníky „známou firmu“. Hlídka muže vyzvala, aby svého jednání ihned zanechal a omamné látky jim vydal. Ten zprvu uposlechl, část této látky strážníkům vydal dobrovolně, ale zbytek vydat odmítl. Na opakované marné výzvy strážníků muž nereagoval a navíc se začal chovat agresivně. Jednoho ze strážníků se snažil omamnou látkou potřísnit a poté se na něj snažil zaútočit pěstmi. Strážníci na útok ihned reagovali, muže zpacifikovali a pro podezření ze spáchání trestného činu jej předali policii ČR.

Lenka Rigó

zobrazit více

Reflexní vestičky pro MŠ

BŘECLAV (22.5.2018) Městská policie ve spolupráci s Městem Břeclav pořídila pro děti mateřských škol bez mála 500 reflexních vestiček. Zástupci MP spolu s představiteli města postupně mateřinky navštěvovali a vesty předávali dětem. Pro bezpečnost našich nejmenších je to vzhledem k silnému provozu v ulicích našeho města nutnost. Velmi milá a bezprostřední setkání děti zpestřily písničkami a básničkami.

DSC 0284

zobrazit více

Břeclav opět uspěla v projektech prevence kriminality.

Ministerstvo vnitra poskytlo městu Břeclav dotaci na dva projekty. První projekt je forenzní identifikační značení, v rámci kterého bude opět pořízeno 200 sad na značení jízdních kol. Značení tzv. syntetickou DNA bude probíhat na MP, bude zdarma a kola budou evidována v národním i mezinárodním registru. Zahájení značení bude nejspíše v měsíci srpnu letošního roku. Případné zájemce budeme informovat na stránkách MP. Druhým projektem je rozšíření městského kamerového a dohledového systému, v rámci kterého bude stávající systém rozšířen o další dva kamerové body. Od ledna letošního roku už je realizován projekt Domovník - preventista, taktéž za podpory dotací Ministerstva vnitra. Projekt je plánován na dva roky. V neposlední řadě Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytlo dotaci městu Břeclav na čtyři asistenty prevence kriminality na další tři roky.

Lenka Rigó

zobrazit více

Od 1. 5. 2018 bude možné krátkodobé parkování v rezidentních zónách.

Občané, kteří bydlí v rezidentních zónách, si často stěžovali, že u jejich domů nemohou ani na krátkou dobu zaparkovat například opraváři či řemeslníci. Městští radní se nyní rozhodli těmto požadavkům vyjít vstříc.Městská rada schválila zavedení parkovacích karet pro krátkodobé parkování v rezidentních/abonentních zónách pro fyzické osoby nebo společnosti/organizace, které ve vymezené oblasti nemají trvalý pobyt, vlastnictví nemovitosti, sídlo firmy či provozovnu.

Tyto parkovací karty lze zakoupit ve stanovené úřední době v předprodeji na oddělení Ztrát a nálezů a Správy parkovacích karet a mimo pracovní dobu u stálé služby Městské policie Břeclav, Kupkova 3. Cena parkovací karty je 50 Kč a držitele této karty opravňuje k parkování v rezidentní zóně vždy na dobu nejdéle 24 hodin.

Držitel parkovací karty je povinen čitelně na této kartě vyznačit RZ vozidla, datum a čas zaparkování vozidla v rezidentní zóně a následně kartu viditelně nalepit na vnitřní stranu čelního skla vozidla.

karta

 

zobrazit více

Změny v systému řízení světelných křižovatek v Břeclavi

V souvislosti s instalací nových semaforů na křižovatkách v Břeclavi upozorňujeme všechny účastníky silničního provozu, že postupně dochází ke změně v systému řízení provozu světelné křižovatky. Při odbočování vlevo si řidiči musí uvědomit, že jsou povinní dát přednost protijedoucím vozidlům a rovněž tak přecházejícím chodcům, kteří mají rovněž světelný signál volno. Rovněž tak pro přecházející chodce bude novinkou stisknutí tlačítka, nacházejícího se na sloupu semaforu. Teprve až po stisknutí tohoto tlačítka začne probíhat proces zastavení vozidel před hranicí křižovatky a rozsvícení signálu volno pro chodce. V případě, že si chodec nestiskne zmíněné tlačítko, pak se technologie řadiče  ani „nedozví“, že se zde nachází chodec, který chce přejít komunikaci a je tak upřednostňován provoz vozidel. Při zavádění inteligentních technologií řízení křižovatky světelnými signály je brán zřetel na dynamiku dopravy a tím i související počet průjezdů vozidel.

IMG 20180326 131823

DSC 2746IMG 20180326 131745

 

zobrazit více

Strkanice mezi dvěma muži přerostla v agresivní útok.

BŘECLAV (26.3.2018) K brutálnímu napadení byli v sobotu v brzkých ranních hodinách přivoláni strážníci břeclavské městské policie. Operátor MKDS si všiml strkanice dvou mužů, proto ihned zalarmoval hlídku. Stalo se tak před jedním z barů v břeclavské části Charvátská Nová Ves. Muži se mezi sebou nejprve napadali slovně, ale posléze osmadvacetiletý muž zaútočil na o rok mladšího muže i fyzicky. Nejprve na soka použil tzv. ...„hlavičku“ a poté na něj zaútočil údery a kopy, po kterých mladší muž upadl na zem. Zde útočník pokračoval v úderech pěstí, které mířil do hlavy napadeného. To mu však nestačilo a tak jej i přes to, že se muž nebránil, opakovaně brutálně kopal do hlavy až do chvíle, kdy napadený zůstal bezvládně ležet. Strážníci byli na místě do tří minut. Zraněnému muži přivolali záchranku a útočníka, který nadýchal téměř jednu promile, strážníci zadrželi a pro podezření z trestného činu předali PČR.

Lenka Rigó

20180324 023020 812 46 K046 Valtická Market

zobrazit více

Řidič posilněný alkoholem nezvládl řízení a naboural do sloupu.

BŘECLAV (23.3.2018) Minulý víkend v noci ze soboty na neděli vyjeli břeclavští strážníci k hrozivě vypadající dopravní nehodě, která se stala u vlakového přejezdu v Hraniční ulici. Neuvěřitelné štěstí měl sedmadvacetiletý řidič osobního automobilu, který dopravní nehodu zavinil a ze které jako zázrakem vyvázl bez zranění. Řidič nezvládl řízení, naboural přímo do sloupu stojícího těsně u přejezdu a částí vozidla zůstal v kolejišti. Strážníky nepřekvapila řidičova pozitivní dechová zkouška na alkohol. Muži bylo naměřeno něco přes jeden a půl promile. Přivolaní hasiči vozidlo zajistili a odklidili z koleje. Případ si převzala republiková policie.    

Lenka Rigó


   135175 3                                                                                                                                                                                                                                      

zobrazit více

Strážníci břeclavské městské policie opět na záchrance.

DSC 2723 MediumOd půlky února letošního roku břeclavští strážníci opět jezdí s posádkami záchranné zdravotnické služby. Tyto stáže strážníci absolvují již třetím rokem a zvyšují tak svou odbornost. Nezřídka bývají hlídky městské policie u zkolabovaného nebo zraněného člověka jako první a správné vyhodnocení situace včetně poskytnutí neodkladné první pomoci je právě na nich. Pro představu - za rok 2017 poskytovali břeclavští strážníci první pomoc při dopravních nehodách se zraněním či náhlého kolapsu osob ve více než 100 případech a seniorům, volajícím si o pomoc strážníků S.O.S. hodinkami, kterých už je zapůjčeno bez mála 90, poskytovala hlídka první pomoc ve čtrnácti případech. A právě teoretické i praktické vzdělávání strážníků v oblasti zdravovědy a poskytování první pomoci úzce z projektem S.O.S. hodinek souvisí. Cílem odborného výcviku je tedy získat praktickou zkušenost z práce záchranářů, ale i potřebné znalosti a dovednosti při poskytování různých druhů první pomoci. Záchranáři je tak předávají strážníkům přímo při ostrých výjezdech ZZS.

zobrazit více

Interaktivní mapa pomůže s parkováním. Najdete ji nově na webu města

Víte, kde jsou v Břeclavi parkovací zóny pro rezidenty? Kolik stojí parkovací karta na rok? Nebo kde můžete stát 30 minut s parkovacím kotoučem zdarma? Město Břeclav nově spustilo na svých webových stránkách mapy.breclav.eu interaktivní mapu, na které je barevně vyznačené parkování pro rezidenty a placené parkovací zóny. Orientační mapka je dostupná také pro chytré mobilní telefony.

 „Dříve jsme měli k dispozici jen tištěnou mapku, která ale nebyla i kvůli velikosti úplně ideální. Navíc jakékoliv změny v parkování ve městě by znamenaly další a další tisk. Nově jsme tedy spustili interaktivní orientační mapu zón včetně parkovacích automatů. Kliknutím na konkrétní zónu se objeví podrobné informace s cenami za parkování,“ uvedl velitel městské policie Stanislav Hrdlička.

 „Město už v loňském roce začalo s postupným zveřejňováním interaktivních map. Díky tomu mohou občané očekávat další důležité informace v geografické podobě. Například už nyní je zveřejněna mapová informace o termínech blokového čištění v roce 2018,“ uvedl tajemník úřadu Zdeněk Opálka.

 

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ!

Uzavření parkoviště v místě bývalého autobusového nádraží!

Městská policie Břeclav upozorňuje, že v době od 5. 3. 2018 do 31. 5. 2018 bude v Břeclavi v ulici Slovácká z důvodu rekonstrukce uzavřena parkovací plocha v místě bývalého autobusového nádraží. Jedná se o parkoviště pro dlouhodobé návštěvnické parkování (hnědá zóna)

Vedlejší parkovací plocha pro střednědobé návštěvnické parkování v téže lokalitě v ulici Slovácká zůstává pro návštěvníky v provozu.

(ril)

 

 

 

zobrazit více

Seniorka zkolabovala. Stačila si přivolat pomoc S.O.S hodinkami.

BŘECLAV (21.2.2018) Včera po půlnoci vyjeli břeclavští strážníci na tísňové volání z S.O.S. hodinek. Dvaasedmdesátileté ženě se zhoršil zdravotní stav natolik, že upadla do bezvědomí a navíc si pádem způsobila těžká zranění. Přivolaní strážníci byli na místě do několika minut a do příjezdu záchranky poskytovali zraněné ženě první pomoc. Poté byla ihned převezena do břeclavské nemocnice. Seniorka má S.O.S. hodinky zapůjčeny od městské policie teprve necelý měsíc.

Lenka Rigó

 

zobrazit více

Volání o pomoc zraněné seniorky naštěstí zaslechla sousedka!

 

BŘECLAV (15.2.2018) V uplynulém víkendu byli strážnici městské policie přivoláni do jednoho z břeclavských domů všímavou obyvatelkou, která zaslechla sousedku bydlící nad ní volat o pomoc. Po příjezdu hlídky už žena v nouzi nereagovala ani na slovní kontakt přes dveře bytu, a proto byl vchod do bytu zpřístupněn přivolanými hasiči. Šestaosmdesátiletá žena, která si v ranních hodinách způsobila pádem zranění, se už nedokázala sama bez pomoci postavit. Seniorce tak nezbylo nic jiného než volat o pomoc a doufat, že ji někdo ze sousedů uslyší. Před příjezdem sanitky strážníci ženě poskytli nezbytnou první pomoc a poté byla převezena záchrannou službou do rukou lékařů břeclavské nemocnice.

Lenka Rigó

 

zobrazit více

Mladík se snažil řídit silniční provoz a ještě ho rozčílilo, že ho řidiči ignorují! Opět hrál hlavní roli alkohol.

BŘECLAV (2. 2. 2018) V uplynulých dnech měli strážníci co dočinění s mladíkem posilněným notnou dávkou alkoholu. Operátor na kameře zachytil dvacetiletého muže z Břeclavi, snažícího se v nočních hodinách „řídit provoz“ na jedné z rušných břeclavských ulici tím, že kličkoval mezi projíždějícími vozidly a snažil se je zastavovat. Mladíka ale rozlítilo, že nikdo z řidičů „nedbá jeho pokynů“ a začal si vybíjet svou frustraci na kolemjdoucím devětadvacetiletém muži, kterého napadl jak slovně, tak i fyzicky. Strážníci agresivního muže zpacifikovali a následně provedli dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala přes dvě promile. Po vystřízlivění na „záchytce“ se asi muž nebude stačit divit, z čeho všeho se bude ve správním řízení zpovídat.

Lenka Rigó

 

zobrazit více

Strážníci zadrželi opilého řidiče při jízdě v protisměru. Ten pak odmítl jít domů po „svých“ a znovu se pokusil z místa odjet.

BŘECLAV (22. 1. 2018) – Opilého třiapadesátiletého řidiče osobního auta, který jel po jedné z břeclavských ulic v protisměru, zadrželi v pátek o půlnoci strážníci městské policie. Auta nerespektujícího jednosměrnou ulici a zákaz odbočení si všiml operátor městského kamerového systému. Zadržený řidič z Břeclavi neměl jen problém se znalostí dopravních značek, ale i s komunikací, a proto u něj strážníci provedli dechovou zkoušku na alkohol.

zobrazit více

Opilý mladík si chtěl vybíjet svou agresi na cizím autě

BŘECLAV (17. 1. 2018) - Alkoholem posilněného mladíka, který kopal do všeho, co mu přišlo do cesty, zadrželi v uplynulém víkendu strážníci břeclavské městské policie. Dvacetiletý Břeclavan na sebe upozornil hlídku velmi hlasitým projevem, když se v pozdních nočních hodinách procházel ulicí 17. listopadu směrem do ulice U Tržiště. Ještě než si mladík všiml, že už je v hledáčku městských strážníků, uštědřil pár řádných kopanců dveřím Synagogy a následně pak kapotě poblíž zaparkovaného osobního vozidla.

zobrazit více

Břeclavané přivítali nový rok

Silvestr i břeclavský novoroční ohňostroj jsou za námi a před námi je nový rok, do kterého Vám milí čtenáři za sebe i mé kolegy přeji pevné zdraví, pohodu a klid.

Silvestrovská noc v Břeclavi proběhla tradičně v duchu bujarých společenských oslav spojených s hudební produkcí, odpalováním zábavní pyrotechniky, ale i konzumací alkoholu. Celkově však byly tyto oslavy podstatně klidnější než v předchozích letech. Rozhodně nebylo nutné řešit různé druhy násilného jednání a fyzické potyčky. O silvestrovské noci vyjeli břeclavští strážníci k necelé desítce protiprávních jednání. V jednom případě se jednalo o podezření ze spáchání trestného činu poškozením veřejně prospěšného zařízení v souvislosti s použitím zábavní pyrotechniky, výčet ostatních případů tvoří přestupky proti majetku či občanskému soužití. Jako každý rok se také hledali majitelé nalezených vystrašených pejsků, kterých naštěstí nebylo mnoho.

Lenka Rigó

 

zobrazit více

Přání k Vánocům...

78845 wide xl

Milí čtenáři, radost je dar, ať už je přijímána nebo způsobována někomu dalšímu. A darovat, to je - podle Saint-Exupéryho - jako mostem překlenovat propast samoty. Konečně v radosti, že jsme nezůstali sami, také tkví skutečný smysl Vánoc, od nichž nás dělí už jen pár hodin.

Je mi tak ctí vám všem na prahu Štědrého dne popřát za celý sbor Městské policie Břeclav v klidu a radosti prožité vánoční svátky! 

Zdeněk Novák

zobrazit více

S.O.S. hodinky opět pomáhaly!

BŘECLAV (22.12.2017) – Během včerejšího dne absolvovali strážníci břeclavské městské policie hned dva ostré výjezdy k seniorům v tísni.

První alarm zaznamenali strážníci v dopoledních hodinách, kdy se rozjeli k šestaosmdesátileté ženě, která se vlastními silami nedokázala postavit na nohy. Seniorka naštěstí neměla jiná zranění a tak jí stačila pouze pomoc strážníků.Odpoledne pak strážníci vyjížděli k další šestaosmdesátileté ženě, která si způsobila krvácející tržnou ránu na hlavě. Před příjezdem záchranné služby strážníci poskytli ženě první pomoc. Seniorka pak byla následně předána do péče břeclavské nemocnice.

Lenka Rigó

 

zobrazit více

V ledové Dyji plavala taška se štěňaty. Už jim nebylo pomoci

BŘECLAV (17.12.2017) - Smrt v ledové Dyji čekala v sobotu odpoledne na štěňata, která nedaleko centra Břeclavi hodil neznámý pachatel v igelitové tašce do řeky.

zobrazit více

S.O.S. hodinky opět pomohly ženě v nouzi

BŘECLAV (8.12.2017) - V uplynulých dnech strážníci břeclavské městské policie opětovně vyjížděli na tísňové volání z S.O.S. hodinek

Stalo se tak poté, kdy čtyřiašedesátiletou Břeclavanku ochromila bolest na hrudi natolik, že si nebyla schopna o pomoc zavolat jinak.

Zalarmování strážníci byli během několika minut na místě a poskytovali ženě nezbytnou pomoc až do příjezdu záchranné služby, která seniorku převezla do péče lékařů.

Lenka Rigó

 

zobrazit více

Nová rezidentní zóna - sídl. Dukelských hrdinů (na straně u vodojemu)

Upozornění týkající parkování v nové rezidentní zóně sídl. Dukelských hrdinů (na straně u vodojemu) v Břeclavi.

upo dukelky 11122017

zobrazit více

Požár na sídlišti Slovácká: Řidiči a chodci, je třeba usnadnit plynulý příjezd a odjezd vozidel záchranářů!

BŘECLAV (07.12.2017) - Vzhledem k záchranným pracím spojeným s hašením požáru bytu na sídlišti Slovácká v Břeclavi žádá městská policie kolemjdoucí a řidiče o maximální ohleduplnost a uposlechnutí pokynů a výzev hlídek strážníků, kteří okolí požáru zajišťují. Na místě je již několik posádek profesionálních i dobrovolných hasičů. Strážníci také pomáhají s vyhledáváním osob, které si při požáru nadýchaly kouřových zplodin, a zajišťováním jejich ošetření.

Vyzýváme zvláště chodce, aby nevcházeli na místa ohraničené páskou „zákaz vstupu“ a umožnili rychlý a nerušený příjezd a odjezd vozidel hasičů a záchranné služby!

Zdeněk Novák

zobrazit více

Břeclav: Strážníci opět mapují místa, v nichž bezdomovci přežívají zimu na divoko

Karel1

BŘECLAV (05.12.2017) - Břeclavští strážníci dnes ráno zahájili celoměstskou akci s pracovním názvem Karel. Jejím cílem zmapovat komplexním způsobem aktuální bezdomoveckou scénu, která přežívá zimu mimo azylové domy, noclehárny a podobná zařízení charitního typu.

zobrazit více

Sotva žena obdržela S.O.S hodinky, už ji v nouzi pomohly

BŘECLAV (04.12.2017) - Další z ostrých výjezdů k senioru v nouzi absolvovali v neděli odpoledne strážníci břeclavské městské policie. Pomoc si čtyřiašedesátiletá žena si přivolala pomoc prostřednictvím  S.O.S. hodinek, které teprve před pěti dny od strážníků dostala. Vzhledem k tomu, že Břeclavanka trpěla bolestmi a křečemi horních i dolních končetin a byla pohybově paralyzována, musela být převezena sanitkou záchranné služby do nemocnice.

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.