V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Pes-železničář u strážníků čekal na páníčka. Jízdní řád musel mít přednost

BŘECLAV (17.06.2017) - Na úlek a neúprosnost jízdního řádu doplatil v sobotu nad ránem pes, kterého si strážníci převzali v depu břeclavského vlakového nádraží. Mezi železničáře však nezavítal náhodou - koleje a vůni karbolkou nasáklých pražců měl totiž chlupáč v krvi.

Jak se totiž o pár hodin později ukázalo, mladý kokršpaněl patřil jednomu ze strojvůdců, který projížděl břeclavskou železniční stanicí. Při zastavení lokomotivy se však čtyřnohý člen železničářského stavu něčeho lekl a utekl z lokomotivy pryč. Pes se sice v kolejišti pohyboval jak předpisy velí v reflexní vestičce, i tak se mu vlakové zákony podobě jízdního řádu staly pro tu chvíli osudnými. Protože jeho páníček byl železničář svědomitý, harmonogram jízdy dodržel a svou trasu dokončil bez psího společníka. Toho si posléze vyzvedl u strážníků na jejich služebně, kde správně předpokládal, že by mohl být.

Zdeněk Novák

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.