V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Ztracen v překladu

BŘECLAV (31.8.2023) – V uplynulých dnech bylo třeba pomoci i několika seniorům…

Většinou se jednalo o pády bez zranění. Dotyčné stačilo pouze postavit na nohy. Ale dvěma ženám museli strážníci přivolat záchranku. První ležela na zemi v ulici ČSA. Nemohla si vzpomenout kdo je a kde se nachází. Jak se později ukázalo, důvodem byly náhlé neurologické obtíže. K druhé ženě, která doma zkolabovala a potřebovala akutní lékařskou péči, se museli dostat přes balkon.

Pomoc potřeboval i sedmdesátiletý cizinec. I v naší malé Břeclavi se totiž lze ztratit…

Strážníky přivolala obsluha čerpací stanice v MČ Stará Břeclav. Muž byl bez dokladů, mobilu a mluvil pouze francouzsky. Pátrání po něm vyhlášeno nebylo, a tak se strážníci začali pídit, odkud se na benzinku dostal. Do Břeclavi prý přijel vlakem spolu s manželkou a šel se projít. Proto jej hlídka chtěla odvézt rovnou na nádraží. To ale odmítl. Stále opakoval, že na něj žena čeká na náměstí. Tam se však nenacházela. Pak už neváhali. Našli ji v čekárně, kde už na něj netrpělivě čekala. Samozřejmě i s jeho doklady a mobilem. Břeclaví jen projížděli a čekání na další spoj si chtěl muž, i přes manželčin nesouhlas, zpestřit krátkou procházkou…

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.