V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Přes kopírák

BŘECLAV (24.8.2023) – Že jsou operátoři MKDS se strážníky perfektně sehraní, víme. Díky tomu se opět podařilo zadržet pachatele krádeže jízdního kola pár okamžiků po činu, a to hned ve dvou událostech, v rozmezí jen několika málo dnů. Scénář byl téměř stejný…

Doba mezi půlnocí a ránem; terminál IDS; stojan plný jízdních kol; individuum různého původu a věku; zkouška kol „na volno“, nebo devastace zámku; kameramani; strážníci, policisté. Lišil se jen závěr.

V prvním případě se jednalo o mladistvého, který přišel, zkusil, vzal, nasedl a odjel. Ale ne daleko. Sebe i kolo dobrovolně vydal, a aby toho nebylo málo, ještě „nadýchal“. Po nezbytné „kritice“ ze strany strážníků byl předán rodičům.

O pár dnů později se role ujal očividně zkušenější jedinec. Přišel, vybral, přestřihl, vzal, nasedl a odjel. Hlídka už mu jela naproti. Na výzvy strážníků však nereagoval a pokusil se o dramatický únik. Nezastavil ho ani pád z kola. Chtěl vzít nohy na ramena, ale byl dostižen a zpacifikován. Pro podezření ze spáchání trestného činu rovnou putoval na PČR.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.