V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Ženy a doprovod

BŘECLAV (23.5.2023) – V rozmezí několika málo dnů strážníci pomohli hned třem ženám s akutními zdravotními potížemi. Všechny musely byt předány do péče záchranářů.

Hlídku, provádějící kontrolu sídliště Slovácká, kontaktovala žena, která si stěžovala na bolest v hrudi a náhlé dýchací potíže. Strážníci jí ihned poskytli první pomoc a přivolali záchranku.

Další žena, toho času silně „pod vlivem“, si při pádu způsobila vážné zranění hlavy. Stalo se nedaleko nádraží. Strážníci vyjeli i do domu s pečovatelskou službou, kde v jednom z bytů upadla seniorka. Sama se však na nohy postavit nedokázala. Linku 156 vytočila sousedka, ale než se seniorka dovolala pomoci, uběhlo několik nekonečných hodin.

O pomoc strážníky požádal i muž, jehož rodinný příslušník doma zkolaboval. Hlídka dotyčnému poskytla doprovod služebním vozidlem a zajistila tak jeho bezpečný a rychlý průjezd městem.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.