V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Senioři a srnec

BŘECLAV (10.3.2023) – Během týdne strážníci pomohli hned několika seniorům. A nejen jim.

Na prvního z nich hlídku upozornil operátor ZZS JmK. Měli prověřit muže ležícího na zemi v ulici Na Pěšině. Strážníci zjistili, že senior (ročník 1930) je podchlazený, nemůže vstát a stěžuje si na bolest nohou. Hlídka mu poskytla termo folii a informovala operátora. Ten na místo ihned vyslal sanitku. Další dvě seniorky si hlídku přivolaly svými S.O.S. hodinkami. Tu první stačilo jen zvednout po pádu. Druhou, také po pádu, už bylo třeba předat do péče záchranářů.

Strážníci vyjeli na pomoc i srnci, který se zaklínil v bráně sportovního areálu v ulici Lesní. Zvíře bylo zaklesnuté opravdu důkladně. Proto hlídka nic neriskovala a přivolala hasiče. Ti srnce po chvíli vyprostili a překvapivě nezraněného vypustili do lesa. Poté strážníci upozornili správce objektu, aby si bránu lépe zabezpečil.

L. Rigó

srnec

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.