V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

„Ptáci“

BŘECLAV (2.3.2023) – Z kamerových záznamů se díky místní i osobní znalosti podařilo strážníkům ustanovit další dva pachatele podezřelé z krádeže a kolegům PČR předat osobu, po které bylo vyhlášeno pátrání. Hlídka na ni narazila při běžné kontrole okolí vlakového nádraží. Také zadrželi dalšího zloděje na útěku, který v jednom z OD odcizil zboží v hodnotě několika tisíc.

Vzhledem k přechodnému oteplení stoupl i „index žízně“ a tak měli strážníci co dočinění i s několika jedinci, kteří se po řádném občerstvení vydali k domovu ve stavu těžkého nevědomí. Cestou uléhali kamkoliv, spoléhajíce se na ochotu kolemjdoucích, vytočit linku 156. Otrlejší jedince stačí vzbudit, postavit na nohy a správně nasměrovat. Jenže tentokrát šlo o „slabší kusy“. Ty musely hlídky odklízet z chodeb i sklepů obytných domů, chodníků či silnic a následně předávat záchranářům nebo hůř, manželkám.

Avšak v jednom případě se těmto následkům podařilo předejít. Před jednou z restaurací přešlapovala mezi štamgasty i labuť. Strážníci jí domlouvali tak dlouho, až se umoudřila a přešla zpátky na vodu.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.