V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Tři v nouzi, jak si kdo ustele a objímač

BŘECLAV (16.2.2023) – Následující události opět potvrdily, že břeclavští jsou ke svému okolí všímaví a osud ostatních jim není lhostejný.

Na linku 156 bylo přijato oznámení o ženě, která upadla v ulici Na Pěšině a nemůže vstát. Oznamovatel ženě pomoci nemohl, neboť dotyčnou zaregistroval ze sídliště, nacházejícího se přes řeku. Proto zalarmoval strážníky. Žena si při pádu nezpůsobila žádná zranění. Hlídka jí pomohla na nohy a převezla do místa bydliště. Strážníky přivolala i seniorka, která se nemohla dozvonit na svou kamarádku. Obavy byly na místě. Té se zhoršil zdravotní stav natolik, že musela být předána do péče záchranářů. Ti si od strážníků převzali i další seniorku, která si hlídku přivolala SOS hodinkami. Ke špatnému zdravotnímu stavu se přidaly ještě dýchací potíže.

V pondělí večer bylo přijato oznámení o muži v křoví. Oznamovatel ještě doplnil, že si dokonce začal svlékat i šaty. Strážníci zjistili, že se dotyčný opravdu chystá „do hajan“, ale všimli si i tržné rány na hlavě, kterou si muž pravděpodobně způsobil pádem. Neustále tvrdil, že je u sebe doma, jen neví, proč má tak vlhkou postel. Nadýchal dvě promile. I on byl pro jistotu předán záchranářům.

Strážníci vyjeli i do jednoho z OD. Výjimečně ne na krádež. Nacházel se tam muž, který se snažil platícím zákazníkům, aniž by o to někteří stáli, přidat k účtence i hřejivá objetí…

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.