V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Od všeho něco

BŘECLAV (10.2.2023) – Je toho víc, tak dnes bez „omáčky“…

V uplynulých dnech byli strážníky odchyceni a předáni policistům hned tři řidiči „pod vlivem“ (žádní „žabaři“ - dvakrát jeden a půl promile a čistá dvojka), neosvětlený cyklista, o kterém strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o osobu v pátrání, na kterou byl vydán zatykač, a také tři hledané nezletilé dívky.

Ke dvěma dalším událostem museli přivolat záchranáře. Do péče jim předali silně podchlazeného muže bez domova, spícího v mrazu na zemi a ženu bez dokladů, nalezenou nedaleko Pohanska, která byla ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu.

Díky osobní znalosti strážníků byli ustanoveni další dva pachatelé podezřelí z krádeže a mohou tak být pohnáni k zodpovědnosti.

Ovšem někdy má rutinní událost i nečekaný obrat. Strážníci opět vyjeli do jednoho z OD na krádež. Pachatel byl i přes mrazivé počasí jen velmi málo oblečen a to, co měl na sobě, bylo potrhané. Odcizil jedny kalhoty. Hlídce přiznal, že ho k činu donutila finanční situace. Zboží bylo vráceno, on adekvátně „pořešen", ale poté byl strážníky převezen do nízkoprahového centra, kde mu byla poskytnuta základní péče - teplo, jídlo, pořádné oblečení a kontakt na sociální pomoc.

V tíživé životní či finanční situaci se muže ocitnout každý. Je dobré vědět na koho se v případě nouze obrátit. Pro tyto potřeby slouží v Břeclavi Nízkoprahové denní centrum v ulici Svatoplukova.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.