V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Silvestrovská revue

BŘECLAV (4.1.2023) – „Břeclavští" umí být kreativní i na Silvestra…

Ještě neodbila půlnoc a operátor MKDS už hlásil podezřelý přesun dopravní značky „Práce na silnici" ulicí J. Palacha. Nesl si ji na rameni (i se sloupkem) alkoholem posilněný jedinec, který si s ní chtěl před kulturákem zatančit.

Už dvacet minut po půlnoci hlídka předávala záchranářům na ulici ležícího podchlazeného mladíka „v kómatu“. Té noci naštěstí jediného.

V jednu ráno si zas operátor „všiml“, že si muž, postávající před budovou nádraží, „všiml“ nezajištěného jízdního kola. A protože čekal na první ranní spoj, rozhodl se zkrátit si dlouhou chvíli projížďkou po okolí. K jeho nemalé lítosti mu to strážníci nekompromisně zatrhli a čekání mu krátili úředními úkony.

O dvě hodiny později byli svědky upozorněni na pravděpodobně podnapilého řidiče motorového vozidla v ulici tř. 1.máje. Už při komunikaci s řidičem bylo strážníkům jasné, že dechovka bude pozitivní. A byla. „Hrubo“ přes jednu promile.

Směnu jim „zpestřila“ i drsná potyčka skupiny osob před Domem kultury, která si vyžádala lékařské ošetření většiny účastníků a hašení hned několik hořících zbytků po pyrotechnice v různých částech města. V souvislosti s odpalováním pyrotechniky strážníci řešili i škodu na motorovém vozidle na sídlišti Na Valtické.

Á propos v létě loňského roku vešla v platnost Obecně závazná vyhláška č. 4/2022, o regulaci používání zábavní pyrotechniky. Kromě vyhláškou stanovených výjimek je užívání a provozování zábavní pyrotechniky, provádění pyrotechnických efektů a odpalování ohňostrojů zakázáno.

L. Rigó

DZ

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.