V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Strážníci opět zahajují značení jízdních kol syntetickou DNA. Zdarma

BŘECLAV (03.08.2017) - Zájemci o označení svého jízdního kola prostřednictvím tzv. syntetické DNA budou mít opět šanci. Břeclavská městská policie totiž bude pokračovat v projektu forenzního značení jízdních kol, které zvyšuje šanci na vypátrání odcizeného jízdního kola.

Tak jako loni mají strážníci k dispozici 200 identifikačních sad. Ačkoli se jejich pořizovací hodnota blíží tisíci korunám, majitelé jízdních kol je od strážníků získají zdarma. Zdarma je i implementace sad na bicykl a zaevidování identifikačního kódu jízdního kola do národního a mezinárodního registru.

Značení jízdních kol syntetickou DNA bude probíhat od 8. srpna přímo na služebně městské policie. Zájemci se o účast v projektu forenzního identifikačního značení se však musí nahlásit do pořadníku. Učinit tak mohou telefonicky na číslech 518 398 818, 724 391 277, elektronicky prostřednictví e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo osobně u manažerky prevence kriminality Ing. Denisy Mahovské přímo na služebně městské policie v Kupkově 3. Konkrétní datum a čas označení jízdního kola syntetickou DNA bude určen až po domluvě s pracovnicí městské policie Ing. Mahovskou při zapsání zájemce do pořadníku!

K tomu, aby jízdní kolo bylo označeno a zaregistrováno, je třeba splnění několika podmínek. Předně vlastník bicyklu musí mít trvalé bydliště v městě Břeclav a tzv. časová hodnota jízdní kolo musí činit minimálně 5000 Kč. Navíc syntetickou DNA nebudou značena jízdní kola, která jsou znečištěná.

Pakliže majitel jízdního kola a jeho bicykl samotný splňuje uvedené podmínky, musí v dohodnutém termínu značení a zaregistrování bicyklu s sebou přinést svůj platný občanský průkaz a doklad o nabytí jízdního kola (doklad o zaplacení, záruční list apod.); v případě jeho absence jej lze nahradit čestným prohlášením, které bude na služebně MP s vlastníkem jízdního kola sepsáno.

Zdeněk Novák

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.