V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Ochota pomoci

BŘECLAV (26.2.2021) – Zjištění, že i v této době se mezi námi stále ještě najdou lidé, kterým není lhostejný osud ostatních, jistě nepotěší jen strážníky. V uplynulém týdnu se staly dvě události, které jsou toho příkladem. Pomoc potřebovali dva senioři. Jednoho zradilo zdraví, druhého přemíra alkoholu.

Ve čtvrtek vytočila linku 156 žena, která pomáhala muži o holi při přecházení lávky. Senior se chvílemi opíral o zábradlí a měl velmi nejistou chůzi. Jeho pádu nezabránila ani pomoc oznamovatelky. Naštěstí si nezpůsobil žádná další zranění. Přivolání lékaře odmítl. Pomoc také nabídla okolo jedoucí řidička, která seniora odvezla domů.

Další událost se stala v neděli odpoledne. Strážníky přivolali lidé, kteří si všimli muže ležícího na chodníku v ulici 17. listopadu. Také upadl, ale už se nebyl schopen postavit, natož provést dechovou zkoušku. Špatně komunikoval a okolnosti pádu si nepamatoval. Proto byli hlídkou na místo přivoláni záchranáři, kteří si muže převzali do své péče.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.