V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

V hlavní roli kamery

BŘECLAV (15.6.2020) - Záznamy z kamer opět dopomohly ustanovit pachatele několika událostí, kteří tak mohou být hnáni k odpovědnosti.

Konkrétně byly dohledáni vandalové, kteří se bavili ničením obecně prospěšného zařízení v majetku obce. Výše škody dosáhla téměř deseti tisíc korun.

V další události, kdy strážníci zadrželi ničitele dopravních značek, operátor zpětnou kontrolou záznamu jeho „spanilé jízdy“ zjistil, že nezůstane jen u nich. Výtečník si na vrub ještě připíše i poškození rodinného domu.

Operátoři také objasnili případ údajného loupežného přepadení, které se záhy podařilo vyvrátit. Kamerový záznam totiž odhalil skutečnost, že má poškozený až příliš bujnou fantazii. Přepadení si vymyslel.

Neméně důležitá je ale i součinnost se strážníky. Společnými silami dopomohli ke šťastnému konci v případě pohřešované seniorky. Zatímco strážníci spolu s policisty rozjeli pátrání po celém území města, operátor kontroloval záznamy z míst, kde se žena pohybovala naposled a podle popisu zjišťoval další místa jejího možného pohybu. Seniorka byla po necelých dvou hodinách nalezena živá a zdravá.

A konečně i případ odcizení státní vlajky z jedné z budov. Operátor podle popisu zjistil, kde se pachatelé zdržují a už pro něj nebyl problém oba muže sledovat a instruovat hlídku MP, která je díky perfektní místní znalosti za pár okamžiků dostihla a předala hlídce PČR.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.