V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Senioři v nouzi

BŘECLAV (4.12.2019) – V uplynulých dnech absolvovali strážníci hned několik výjezdů k seniorům v nouzi. Jeden z nich provázely velmi dramatické okolnosti. V pondělí večer přijali oznámení vystrašené ženy, která se nemohla dozvonit na sousedku. Klíče byly zevnitř a kromě televize byly slyšet i zvuky připomínající chrápání. Žena však na zvonění či hlasité bouchání na dveře nereagovala. Se zjištěním, že paní občas užívá i léky na spaní, se strážníci nespokojili a pro jistotu zalarmovali hasiče, kteří zpřístupnili byt a následně i posádku ZZS, která si seniorku ihned převzala do péče, protože byla nalezena v bezvědomí…

Strážníci také vyjeli na pomoc ženě, která doma upadla tak nešťastně, že si způsobila zranění. Naštěstí byla při vědomí a mohla si je přivolat S.O.S. hodinkami. Hlídka jí poskytla první pomoc a přivolala záchranku. Hodinkami si strážníky přivolaly i další dvě seniorky. Jednu pro bolesti předali do péče lékařů a druhé jen pomohli vstát po pádu.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.